Opera Wrocławska

Aktualności

20
czerwca

Wspólne obchody Święta Muzyki i finał sezonu w Operze Wrocławskiej!

Pierwszego dnia astronomicznego lata ? 21 czerwca o godzinie 21.00 ? na ulicy Świdnickiej przed budynkiem Opery odbędzie się uroczysty koncert z okazji Święta Muzyki.

12
czerwca

Zapowiedź sezonu 2024/2025

Podczas konferencji prasowej 12 czerwca 2024 r. dyrektor Opery Wrocławskiej Tomasz Janczak podsumował kończący się sezon artystyczny oraz zapowiedział premiery i spektakle sezonu 2024/2025.

6
czerwca

Premiera Napoli 1841

Opera Wrocławska pod koniec sezonu artystycznego 2023/2024 - 8 czerwca - pragnie zaprosić wszystkich miłośników baletu na wyjątkową premierę baletową Napoli 1841. Będzie to polska premiera tego rzadko wykonywanego dzieła.

29
maja

Gwiazdorska Tosca w Operze Wrocławskiej i na placu Wolności!

Najbliższa Tosca Giacomo Pucciniego na deskach naszego teatru będzie wydarzeniem wyjątkowym pod wieloma względami. Już 31 maja oraz 2 czerwca w postać tytułowej śpiewaczki Florii Toski wcieli się znakomista Aleksandra Kurzak, zaś w roli jej scenicznego partnera, malarza Maria Cavaradossiego wystąpi jej mąż, tenor najwyższej próby - Roberto Alagna.

25
maja

Premiera Wesela Figara Wolfganga Amadeusza Mozarta

Dzisiaj w Operze Wrocławskiej szczególna premiera, będąca uroczystym zamknięciem obchodów 75-lecia Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

24
maja

Za nami premiera Włoszki w Algierze Gioacchino Rossiniego

Zarówno 18 jak i 19 maja na obu spektaklach entuzjastyczne owacje na stojąco trwały piętnaście minut! Recenzenci także nie szczędzili pochwał całemu zespołowi artystycznemu.

17
maja

Już jutro w naszej operze wyjątkowa premiera Włoszki w Algierze !

Włoszka w Algierze to przezabawna, komediowa opera Giacchino Rossiniego zamknięta w dwóch aktach, opowiadająca historię miłosnych zawiłości czwórki kochanków Mustafy, Elwiry, Lindoro oraz Izabeli.

6
maja

Nowi soliści baletu Opery Wrocławskiej

Mizuno Toma i Daniel Agudo Gallardo zostali nowymi solistami baletu. Cieszymy się i gratulujemy!

23
kwietnia

Rycerskość wieśniacza i Pajace ponownie na scenie Opery Wrocławskiej

Ostatni weekend kwietnia (27 i 28.04) w Operze Wrocławskiej upłynie pod znakiem włoskiego weryzmu, a wszystko za sprawą dwóch wspaniałych dzieł - Rycerskości wieśniaczej Pietro Mascagniego i Pajaców Ruggiero Leoncavallo.

12
kwietnia

Polska Platforma Tańca 2024 w Łodzi

W środę 17 kwietnia Balet Opery Wrocławskiej zaprezentuje łódzkiej publicznosci jedną część Tryptyku baletowego - Bolero. Wydarzenie odbędzie się w ramach Polskiej Platformy Tańca 2024.

5
kwietnia

Łucja z Lammermooru tylko we Wrocławiu!

Jesteśmy obecnie jedynym teatrem operowym w Polsce , który ma w tym finiszującym już sezonie artystycznym Łucję. Po sąsiedzku można zobaczyć ten spektakl w Berlinie, a ponadto w Londynie, Katanii i w Orlando...

29
marca

Wielkanoc 2024

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych składamy Państwu najlepsze życzenia!

18
marca

Daniel Smith poprowadzi Madame Butterfly

Daniel Smith to obywatel świata urodzony w Australii, a na stałe mieszkający we Włoszech. Ten wybitny dyrygent już w tym tygodniu po raz pierwszy poprowadzi spektakl w Operze Wrocławskiej.

11
marca

Kolejne recenzje po premierze Manekinów

Nie milkną echa po premierze Manekinów w Operze Wrocławskiej. Prezentujemy kolejny głos krytyków.

4
marca

Po premierze Manekinów

Za nami trzy dni premierowe! Manekiny Zbigniewa Rudzińskiego z sukcesem powróciły na scenę Opery Wrocławskiej po ponad 40 latach.

27
lutego

Manekiny  w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

W minioną niedzielę warszawska publiczność miała okazję obejrzeć przedpremierowy spektakl "Manekiny" w wykonaniu zespoły Opery Wrocławskiej

15
lutego

Debiut Marii Rozynek w roli tytułowej w Łucji z Lammermooru

Już 16 lutego 2024 r. ujrzymy i usłyszymy Marię Rozynek w roli Łucji w operowej perle bel canto Łucja z Lammermooru Gaetana Donizettiego.

13
lutego

10 tysięcy widzów obejrzało "Skrzypka na dachu"

W minioną niedzielę po raz ostatni w tym sezonie artystycznym zaprezentowany został w naszej operze spektakl "Skrzypek na dachu" w reżyserii Marka Weissa.

9
lutego

Premiera Manekinów

1 marca 2024 odbędzie się premiera wyjątkowego dzieła - opery kameralnej z 1981 r., napisanej specjalnie dla Opery Wrocławskiej przez Zbigniewa Rudzińskiego do prozy Brunona Schulza.

7
lutego

Jan Szurmiej wspomina Chaima Topola

Z całą pewnością pierwowzorem dla wszystkich interpretacji jest kreacja Chaima Topola, odtwórcy roli Tewjego w filmowej adaptacji Skrzypku na dachu z 1971 r. Jan Szurmiej, reżyser, aktor i choreograf, ma osobiste wspomnienia związane z właśnie z tym wyjątkowym artystą.

30
stycznia

Opera Wrocławska wsparła WOŚP

Z radością informujemy, że nasze aukcje zasiliły konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

18
stycznia

Premiery i wznowienia w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska przedstawiła plany na drugą połowę sezonu artystycznego 2023/2024. Wśród zapowiedzi znalazły się dwie premiery operowe i jedna baletowa. Powracają również tytuły dawno nie widziane na scenie teatru przy Świdnickiej.

9
stycznia

Cyganeria Pucciniego w inscenizacji Waldemara Zawodzińskiego po raz 175 w Operze Wrocławskiej!

13, 14 i 16 stycznia 2024 r. w Operze Wrocławskiej zostanie wystawiona ponadczasowa Cyganeria. Pierwszy z trzech spektakli jest wyjątkowy, bowiem będzie to 175 przedstawienie w obecnej realizacji.

8
stycznia

Opera Italia

Nowy Rok z Operą Wrocławską!

28
grudnia

Sprzedaż biletów na spektakl Tosca rusza 8 stycznia 2024 o godz. 12.00

Z radością informujemy, że już 8 stycznia ruszy sprzedaż biletów na spektakl Tosca, który zostanie wystawiony 31 maja oraz 2 czerwca 2024.

22
grudnia

Boże Narodzenie 2023

1Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia zespół Opery Wrocławskiej pragnie złożyć wszystkim melomanom i sympatykom naszego teatru serdeczne życzenia.

15
grudnia

Maria Rozynek po raz pierwszy jako Małgorzata w Fauście Gounoda

16 grudnia 2023 r. solistka Maria Rozynek zadebiutuje w jednej z głównych ról w Fauście Charles'a Gounoda.

13
grudnia

Muzycy Opery Wrocławskiej nagrodzeni!

Z radością informujemy, że muzycy Opery Wrocławskiej: Adam Czermak (skrzypce), Paweł Karaś (klarnet) oraz Ashot Drnayan-Babrouski (fortepian), tworzący zespół TRIO VERSATILE otrzymali pierwszą nagrodę na 5. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w szwajcarskim Lugano.

12
grudnia

Promocja dla studentów

Od 17 do 19 grudnia 2023 r. w kasie Opery Wrocławskiej wszyscy studenci mogą nabyć bilety na Tryptyk baletowy Flight/Bolero/Elsa Canasta w cenie wejściówki!

5
grudnia

Rozbudowa Opery Wrocławskiej

Z wielką radością dzielimy się z Państwem informacją, dotyczącą realizacji, tak oczekiwanego i niezbędnego dla dalszego funkcjonowania Teatru: projektu rozbudowy Opery Wrocławskiej.

5
grudnia

W żywiole tańca po raz drugi

6 i 7 grudnia na scenie będziemy mogli podziwiać 12 oryginalnych choreografii w wykonaniu zespołu Baletu Opery Wrocławskiej do muzyki skomponowanej przez studentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

30
listopada

Nowa podłoga baletowa

Z radością informujemy, że scena Opery Wrocławskiej została wyposażona w najnowszą sprężynującą podłogę baletową wraz z wierzchnią warstwą winylową.

25
listopada

Muzyczne wydarzenie roku w Operze Wrocławskiej!

Światowe gwiazdy Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna po raz pierwszy w Polsce razem na scenie w spektaklu operowym!

16
listopada

Przesłuchania dla solistów w Operze Wrocławskiej. Zgłosiło się 480 osób

W dniach 15, 16 oraz 28 listopada 2023 r. Opera Wrocławska w związku z rozbudową zespołu artystycznego zaprosiła w swoje progi artystów-śpiewaków (wszystkie głosy) do wzięcia udziału w przesłuchaniach na przyszłe sezony artystyczne Opery Wrocławskiej.

15
listopada

Mercedes-Benz Grupa Wróbel nowym partnerem logistycznym Opery Wrocławskiej

Z przyjemnością informujemy, że od listopada 2023 r. partnerem logistycznym Opery Wrocławskiej został Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

7
listopada

Halka Moniuszki już w najbliższy weekend

W dniach, w których świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości Opera Wrocławska zaprasza na Halkę Stanisława Moniuszki.

31
października

Światowy Dzień Baletu 2023

Światowy Dzień Baletu to ruchome święto w artystycznym kalendarzu. W tym roku obchodzimy je 1 listopada.

23
października

Początek najnowszej trasy koncertowej Jakuba Józefa Orlińskiego w Operze Wrocławskiej - Beyond Tour

24 października 2023 r. na scenie Operze Wrocławskiej wystąpi po raz pierwszy słynny kontratenor Jakub Józef Orliński. Wraz z orkiestrą Il Pomo d'Oro zaprezentuje repertuar z najnowszej płyty Beyond.

19
października

Pogrzeb wybitnej dyrygentki Pani Zofii Urbanyi-Krasnodębskiej

20 października 2023 r. odbędzie się pogrzeb Zofii Urbanyi-Krasnodębskiej - wybitnej dyrygentki i wykładowcy Akademii Muzycznej we Wrocławiu, związanej przez szereg lat z Operą Wrocławską.

18
października

Madame Butterfly - zmiana dyrygenta

Opera Wrocławska pragnie poinformować o zmianie dyrygenta podczas nadchodzących spektakli Madame Butterfly Giacomo Pucciniego.

13
października

Przesłuchania dla Solistek i Solistów / Śpiewaczek i Śpiewaków

W dniach 15 i 16 listopada 2023 r. Opera Wrocławska zaprasza Solistki/Śpiewaczki i Solistów/Śpiewaków (wszystkie głosy) do wzięcia udziału w przesłuchaniach na przyszłe sezony artystyczne Opery Wrocławskiej.

10
października

Odszedł Maciej Krzysztyniak

Nasz wspaniały kolega, niezapomniany solista Opery Wrocławskiej, gdzie pracował blisko 40 lat.

9
października

Wyjątkowa wystawa sztuki współczesnej z okazji 25-lecia Województwa Dolnośląskiego w Operze Wrocławskiej

We foyer Opery Wrocławskiej będzie można już niedługo oglądać prace plastyczne artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Wernisaż przewidziany jest na 12 października.

9
października

Premierowy tydzień z Mozartem za nami

W minonym tygodniu Operę Wrocławską odwiedziło ponad cztery tysiące melomanów, by zobaczyć najnowszy spektakl - Czarodziejski flet w Breslau

2
października

Trzy powody do świętowania w Operze Wrocławskiej

1 października 2023 r. Opera Wrocławska świętowała potrójnie: z powodu pierwszej premiery w nowym sezonie, inauguracji Święta Województwa oraz Światowego Dnia Muzyki.

29
września

Czarodziejski flet w Breslau - trwają ostatnie przygotowania

Trwają ostatnie próby do najnowszej, wyczekiwanej premiery spektaklu Czarodziejski flet w Breslau, która w Operze Wrocławskiej już 1 października.

25
września

XVII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury rozdane!

Tegorocznym laureatem został solista Baletu Opery Wrocławskiej Andrzej Malinowski w kategorii Najlepszy tancerz (pozostałe formy taneczne).

21
września

Spotkanie z Ewą Michnik w Operze Wrocławskiej

24 września 2023 r. we foyer Opery Wrocławskiej odbędzie się spotkanie z autorami książki Wrocławskie megaopery Ewy Michnik

15
września

Detektyw Eberhard Mock wkracza do Opery... I to jak!

Eberhard Mock już kiedyś zasiadał na widowni dawnego Teatru Miejskiego we Wrocławiu, delektując się muzyką Richarda Wagnera. Działo się to na kartach powieści Marka Krajewskiego "Śmierć w Breslau".

12
września

Bajeczny wrzesień w Operze trwa!

W najbliższy weekend na najmłodszych melomanów czekają kolejne spektakle. Tym razem jest to balet Karnawał zwierząt.

 

3
września

Opera Wrocławska zainaugurowała nowy sezon artystyczny 2023/2024

W sobotę 2 września Galowym Koncertem Inauguracyjnym zespół Opery Wrocławskiej rozpoczął nowy sezon. Podczas wieczoru na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły teatru.

29
sierpnia

Nabór do chóru dziecięcego

Drodzy Rodzice,
z przyjemnością ogłaszamy nabór do Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej na sezon 2023/2024. Zapraszamy dzieci, które uwielbiają śpiewać i robią to przy każdej możliwej okazji, a do tego chcą występować na scenie: dziewczynki w wieku 7-13 oraz chłopców od 7-12 lat.

26
sierpnia

Wspomnienie Pana Zygmunta Schmidta

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 17 sierpnia 2023 r. zmarł Pan Zygmunt Schmidt - emerytowany, wieloletni pracownik Opery Wrocławskiej.

22
sierpnia

Spektakl plenerowy "Zaporożec za Dunajem" zostanie wystawiony w urokliwej przestrzeni Wrocławia

21
sierpnia

Olga Pasiecznik o spektaklu "Zaporożec za Dunajem"

Tytuł zostanie wystawiony w czwartek, 24 sierpnia, we współpracy z ukraińskimi artystami i artystkami oraz z pochodzącymi z Ukrainy dziećmi.

10
sierpnia

Koncert Inauguracyjny powtórzymy 10 września!

Miło nam poinformować, że w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie naszą Galą, która przewidziana jest na 2 września, powtórzymy ten koncert kilka dni później, 10 września.

2
sierpnia

Patronat honorowy Ambasadora Ukrainy dla spektaklu "Zaporożec za Dunajem"

20
lipca

Galowy Koncert Inauguracyjny

2 września 2023 r. zespół Opery Wrocławskiej zaprasza na uroczyste otwarcie nowego sezonu artystycznego 2023/2024. Bilety są już w sprzedaży.

7
lipca

Zaporożec za Dunajem - plenerowy pokaz specjalny

Mimo przerwy wakacyjnej Opera Wrocławska przygotowuje się do spektaklu plenerowego Zaporożec za Dunajem ukraińskiego kompozytora Semena Hułak-Artemowskiego, który odbędzie się 24 sierpnia 2023 r.

1
lipca

Pan Tomasz Janczak nowym Dyrektorem Opery Wrocławskiej

Z przyjemnością informujemy, że od 1 lipca funkcję Dyrektora Opery Wrocławskiej obejmie pan Tomasz Janczak. Teatrem pokieruje razem z panem Michałem Znanieckim, który pełni od niedawna funkcję zastępcy dyrektora do spraw artystycznych.

29
czerwca

Przesłuchanie na stanowisko: Artysty chóru - sopran I, baryton, bas

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko: Artysty chóru - sopran I, baryton, bas

22
czerwca

Jesienne nowości w operze!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że rozpoczynamy sprzedaż biletów na nadchodzący sezon. Już teraz można nabyć bilety na spektakle w kasach biletowych Opery Wrocławskiej i online. Cieszymy się, że będziemy mogli Państwa ponownie zaprosić do magicznego świata opery i podzielić się muzycznymi wrażeniami.

20
czerwca

Opera Wrocławska celebruje Święto Muzyki wyjątkowym koncertem

Zapoczątkowane we Francji wychodzenie z muzyką do przestrzeni publicznej stało się zwyczajem niemal na całym świecie. Tradycyjnie co roku w Święto Muzyki przypadające w dniu przesilenia wiosennego włącza się Opera Wrocławska.

19
czerwca

Zaproszenie na konsultacje społeczne w Operze Wrocławskiej

Szanowni Państwo,
zapraszamy na konsultacje społeczne związane z planowaną rozbudową Opery Wrocławskiej.

13
czerwca

Opera Wrocławska pięciokrotnie nominowana w Teatralnych Nagrodach Muzycznych im. Jana Kiepury

Prestiżowy ogólnopolski konkurs dla teatrów muzycznych i operowych jest organizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny. W tym roku trwa jego 17. edycja - w gronie nominowanych znalazło się aż pięcioro artystów zgłoszonych przez Operę Wrocławską.

13
czerwca

Dzień Instagramera w Operze Wrocławskiej

Zdjęcia w wyjątkowych wnętrzach jednego z najstarszych i najpiękniejszych teatrów operowych w Polsce? Zapraszamy na Dzień Instagramera do Opery Wrocławskiej! W dniu 29 czerwca od godz. 18:00 będziecie mogli zwiedzać z aparatem nasz budynek, zaglądać do bogato zdobionych sal, foyer czy ukrytych na co dzień przed publicznością zakamarków.

1
czerwca

Dzień Dziecka w Operze Wrocławskiej

Z okazji Dnia Dziecka, przy parkingu Opery Wrocławskiej odbył się 1 czerwca piknik zorganizowany przez Operę Wrocławską i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

11
maja

Benjamin Britten w wykonaniu Opery Wrocławskiej - wyjątkowa premiera DVD

Jesteśmy niezwykle dumni i podekscytowani, że wreszcie możemy podzielić się z Wami tym ważnym dla nas projektem.

10
maja

Solista Baletu Łukasz Ożga nagrodzony

Z radością informujemy, że 8 maja 2023 r. w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu Solista Baletu Opery Wrocławskiej Łukasz Ożga otrzymał Nagrodę Oddziału Związku Artystów Scen Polskich ZASP.

5
maja

Dodatkowy Don Giovanni już 17 czerwca!

W związku z dużym zainteresowaniem spektaklami w Operze Wrocławskiej, dyrekcja teatru zdecydowała o dodaniu kolejnego terminu do bieżącego repertuaru.

19
kwietnia

Dodatkowe spektakle operowe w maju i czerwcu

Z powodu ogromnego zainteresowania spektaklami Opery Wrocławskiej do repertuaru zostały dodane trzy spektakle: Carmen, Così fan tutte oraz Wesele Figara.

18
kwietnia

Podaruj wyjątkowe chwile w Operze Wrocławskiej!

Karta podarunkowa do Opery Wrocławskiej będzie doskonałym prezentem, podkreślającym wyjątkowe wydarzenia. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

14
kwietnia

Żywioły - Wieczór choreografów ponownie na deskach Opery Wrocławskiej

Już dziś wieczorem w Operze Wrocławskiej zostanie zaprezentowanych 11 oryginalnych choreografii, stworzonych przez tancerzy Baletu Opery oraz zaproszonych gości. Spektakl miał premierę 20 stycznia tego roku.

7
kwietnia

Wielkanoc 2023

Z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych Zespół Opery Opery Wrocławskiej pragnie złożyć wszystkim Melomanom i Sympatykom Opery najlepsze życzenia

6
kwietnia

Zmiana godzin pracy kasy biletowej w okresie świątecznym

W związku z nadchodzącymi świętami Wielkanocnymi ulegną zmianie godziny pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej

27
marca

Międzynarodowy Dzień Teatru 2023

Składamy serdeczne życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru! Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest na całym świecie od 1962 roku. Wybrano dzień 27 marca dla upamiętnienia pierwszego sezonu Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku.

24
marca

Już jutro najnowsza premiera baletowa w Operze Wrocławskiej!

25 marca 2023 r. Opera Wrocławska zaprasza na spektakl baletowy Flight/Bolero/Elsa Canasta. Na operowej scenie zostaną przedstawione interpretacje choreografów z trzech krajów: Małgorzaty Dzierżon (Polska), Meryl Tankard (Australia) i Javier De Frutos (Wenezuela). Każda z choreografii będzie prezentowana w Polsce po raz pierwszy.

21
marca

10% zniżki na bilety z okazji pierwszego dnia wiosny

Z okazji rozpoczynającej się wiosny mamy dla Państwa promocję na bilety na popremierowe spektakle baletu Flight/Bolero/Elsa Canasta.

16
marca

Już w tę niedzielę, 19 marca, koncert kameralny na scenie Opery Wrocławskiej!

Zanim zanurzymy się w świat baletu, muzycy Opery Wrocławskiej wprowadzą melomanów do najnowszej premiery. Marcowy koncert kameralny przybliży klimat oraz styl nadchodzącego wydarzenia.

10
marca

Halka Moniuszki powraca na scenę Opery Wrocławskiej

Halka Stanisława Moniuszki w reżyserii Grażyny Szapołowskiej ponownie w Operze Wrocławskiej już 10 i 12 marca 2023 r.

8
marca

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom najlepsze życzenia! Spokoju, radości, pogody ducha. Niech Wasze wewnętrzne i zewnętrzne piękno promieniuje każdego dnia, wprowadzając dookoła spokój i harmonię.

21
lutego

Andrzej Lampert i Szymon Komasa w Poławiaczach pereł

Podczas nadchodzących spektakli Poławiaczy pereł na deskach Opery Wrocławskiej wystąpi gościnnie dwóch solistów: Andrzej Lampert w roli Nadira oraz Szymon Komasa jako Zurga.

20
lutego

Koncerty w Operze Wrocławskiej

W marcu i kwietniu Opera Wrocławska oferuje dwie propozycje koncertów: kameralny oraz symfoniczny.

17
lutego

Repertuar na maj i czerwiec już w sprzedaży

Opera Wrocławska zaprasza na spektakle operowe i baletowe w maju i czerwcu.

15
lutego

Urodziny Ewy Michnik

Serdeczne życzenia składamy dziś Ewie Michnik! Dyrektor Naczelny i Artystyczny Opery Wrocławskiej w latach 1995-2016 oraz wybitna dyrygentka kończy dziś 80 lat. Jej zasługi dla rozwoju Opery Wrocławskiej są nieocenione.

14
lutego

Konkurs Walentynkowy na Facebooku

Na facebookowym profilu Opery Wrocławskiej do 19.02.2023 r. trwa Konkurs Walentynkowy. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

8
lutego

Wpomnienie Elżbiety Francuz

Ze smutkiem zawiadamiamy, że dnia 3 lutego 2023 r. zmarła Elżbieta Francuz. W latach 1977-2015 była kierowniczką pracowni malarskiej Opery Wrocławskiej.

30
stycznia

Repertuar na kwiecień już w sprzedaży

Bilety na kwietniowe spektakle są już w sprzedaży! Na scenę Opery Wrocławskiej powróci m.in. Madame Butterfly G. Pucciniego oraz, cieszący się dużą popularnością wśród wrocławskiej publiczności, balet Giselle A. Adama.

25
stycznia

Grzegorz Szostak jako Tewje w styczniowych spektaklach Skrzypka na dachu

27, 29 oraz 31 stycznia 2023 r. baryton Grzegorz Szostak wcieli się w postać Tewjego w musicalu Skrzypek na dachu. Solista dotąd śpiewał tę partię m.in. w Białymstoku i Lublinie, a w Operze Wrocławskiej będzie to jego pierwszy występ w tej roli.

23
stycznia

Fotorelacja i recenzja z Wieczoru choreografów - Żywioły

20 stycznia 2023 r. w Operze Wrocławskiej miało miejsce wyjątkowe, premierowe wydarzenie: Wieczór choreografów - Żywioły. Byliśmy świadkami prezentacji 11 oryginalnych układów choreograficznych do muzyki skomponowanej przez studentów Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, a także do utworów autorstwa samych choreografów i mistrzów muzyki klasycznej takich jak J.S. Bach czy A. Vivaldi. Wieczór spotkał się z dużym uznaniem publiczności. Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją oraz z pierwszą recenzją wydarzenia.

18
stycznia

W żywiole tańca

Wielkie taneczne emocje w Operze Wrocławskiej już 20 stycznia o godz. 19.00. Wieczór choreografów - Żywioły - najnowsza premiera baletowa to efekt kreatywnej współpracy artystów, dzięki której powstało wydarzenie inne niż wszystkie - łączące w sobie współczesną myśl kompozytorską i nowatorskie podejście do sztuki tańca.

17
stycznia

Dodatkowy spektakl Skrzypka na dachu  z okazji Dnia Babci i Dziadka

29 stycznia 2023 r. o godz. 11.00 zostanie wystawiony dodatkowy spektakl Skrzypek na dachu. Musical jest dedykowany szczególnie Babciom i Dziadkom, których święto będziemy obchodzić już pod koniec tygodnia.

12
stycznia

Gabriela Legun jako Mimì oraz Rame Lahaj w roli Rodolfa w Cyganerii  już w lutym 2023 r.

Cyganeria  Giacomo Pucciniego ponownie na deskach Opery Wrocławskiej już w lutym. W rolach głównych wystąpią m.in. Gabriela Legun (Mimì), Rame Lahaj (Rodolfo) oraz Szymon Mechliński (Marcello).

9
stycznia

Młodzi artyści po raz kolejny wystąpią na deskach Opery Wrocławskiej!

14 stycznia 2023 r. w ramach projektu Opera Młodych Opera Wrocławska kolejny raz będzie gościła Orkiestrę Symfoniczną Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

5
stycznia

Debiut Aleksandry Opały w roli Carmen

5 stycznia 2023 r. w spektaklu Carmen G. Bizeta mezzosopranistka Aleksandra Opała debiutuje w roli tytułowej.

3
stycznia

Premiera: Żywioły - Wieczór choreografów - 20.01.2023 godz. 19.00 w Operze Wrocławskiej

Wyjątkowe układy choreograficzne stworzone przez tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej oraz zaproszonych gości do muzyki skomponowanej przez studentów Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu będzie można podziwiać na deskach Opery Wrocławskiej już 20 stycznia 2023 r. Baletowa premiera to kolejna odsłona projektu Opera Młodych.

24
grudnia

Operowe Życzenia Bożonarodzeniowe dla wszystkich Melomanów

23
grudnia

Najnowsza premiera baletowa Opery Wrocławskiej już w sprzedaży!

Opera Wrocławska zaprasza na niezwykłą premierę baletową, która odbędzie się 25 marca 2023 r. Spektakl będzie składał się z trzech dzieł: Elsa Canasta, Bolero i Flight, których choreografami są Małgorzata Dzierżon, Meryl Tankard i Javier de Frutos.

21
grudnia

Świąteczne życzenia, czyli rodzinne kolędowanie w Operze Wrocławskiej!

22 grudnia 2022 r. w Operze Wrocławskiej zabrzmią najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu Chóru Dziecięcego Opery. Nie zabraknie również kolędowania z publicznością.

16
grudnia

Młodzi utalentowani debiutują w Operze Wrocławskiej

Już jutro kolejne debiuty w Operze Wrocławskiej. W czasie kameralnego koncertu będziemy podziwiać talent młodych kompozytorów i instrumentalistów z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

15
grudnia

Dodatkowy spektakl Carmen 6.01.2023 r.

W związku z dużym zainteresowaniem ostatnią premierą Opery Wrocławskiej - Carmen, został dodany kolejny spektakl - 6 stycznia 2023 r. Nieśmiertelne dzieło Georges'a Bizeta to jedno ze styczniowych propozycji na nowy rok 2023 w teatrze przy Świdnickiej.

2
grudnia

#OperaNaŚwięta
Pierwszy Operowy Jarmark Świąteczny zaprasza

Uroczyste otwarcie świątecznego jarmarku z udziałem Dyrektor Opery Wrocławskiej Haliny Ołdakowskiej oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego już w tę sobotę - 3 grudnia o godz. 16.00 z udziałem chóru dziecięcego Opery Wrocławskiej.

1
grudnia

Kolejni artyści debiutują w Operze Wrocławskiej!
Kameralny koncert młodych kompozytorów i instrumentalistów

Przed nami kolejne wydarzenie organizowane w ramach projektu Opera Młodych, dzięki któremu młodzi artyści związani ze sztuką operową mają możliwość wczesnego debiutu w Operze Wrocławskiej pod okiem i przy wsparciu doświadczonych mentorów. W programie dofinansowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wzięło udział już ponad 200 solistów, instrumentalistów, dyrygentów, realizatorów.

9
listopada

Wszyscy śpiewamy Prząśniczkę

Koncertem z najpiękniejszymi pieśniami oraz ariami i scenami z oper Halka i Straszny dwór Stanisława Moniuszki oraz wspólnym śpiewaniem wraz z publicznością Prząśniczki Opera Wrocławska uczci tegoroczne Święto Niepodległości. Tego dnia na wrocławskiej scenie zadebiutuje aż 13. uczestników programu Opera Młodych.

2
listopada

Świętujemy Światowy Dzień Baletu!

Naszym kochanym Tancerkom, Tancerzom oraz wszystkim sympatykom baletu składamy podziękowania za ich wkład twórczy, życząc wielu sukcesów i radości z pracy. Z tej okazji przygotowaliśmy też dla Państwa wywiad z nowym kierownikiem Baletu Opery Wrocławskiej Małgorzatą Dzierżon, która opowiada o swoich planach i marzeniach związanych z nowo powierzonym stanowiskiem - zachęcamy do lektury.

27
października

Premiera Carmen Georges'a Bizeta w Operze Wrocławskiej

Carmen to dzieło cieszące się niezmienną popularnością, ze znakomitym, ponadczasowym librettem, opowiadającym o płomiennym uczuciu pomiędzy robotnicą fabryki cygar, a młodym żołnierzem Don José. Carmen to opera pełna emocji i uczuć, w której miłość i pożądanie splata się z zazdrością. To prawdziwa lista operowych przebojów.

25
października

Świętujemy Światowy Dzień Opery!

Przypada on w rocznicę urodzin słynnych kompozytorów - Georges'a Bizeta i Johanna Straussa syna, wielkich twórców operowych i operetkowych. Wszystkim, dla których praca w operze jest pasją i sensem życia składamy najserdeczniejsze życzenia radości i satysfakcji.

10
października

Kolejna światowa gwiazda wystąpi w Operze Wrocławskiej. Słynny tenor Rame Lahaj zaśpiewa w Łucji z Lammermooru

Wychowywał się w cieniu wojny na Bałkanach, a swoją akademicką karierę zaczął od studiów informatycznych - jednak wyjątkowe oddanie muzyce i wielka determinacja zaprowadziły go na światowe sceny operowe. Rame Lahaj, słynny kosowski tenor, wystąpi na deskach Opery Wrocławskiej w spektaklach Łucji z Lammermooru Gaetano Donizettiego już 14 i 16 października. W tytułowej partii usłyszymy doskonale znaną wrocławskiej publiczności sopranistkę Joannę Moskowicz.

28
września

Opera Wrocławska z 5 statuetkami Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury!

Najlepszy spektakl, najlepsi śpiewak i śpiewaczka operowi, najlepszy dyrygent oraz najlepszy plakat teatralno-muzyczny - w tych kategoriach Opera Wrocławska triumfowała podczas poniedziałkowego rozdania XVI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Przyznane statuetki to wielki sukces wrocławskiej sceny operowej, dowód na znakomicie wykorzystany potencjał wszystkich pracowników Opery Wrocławskiej oraz sygnał: jeżeli do opery, to tylko do Wrocławia!

12
września

Ewa Płonka po raz pierwszy w Polsce!
Międzynarodowa gwiazda wystąpi jako Tosca w Operze Wrocławskiej

Jej sopran wypełniał już największe sale operowe Europy i Stanów Zjednoczonych- teraz przyszedł czas na Polskę. Ewa Płonka wystąpi we Wrocławiu jako Tosca już 22 i 24 września. Będzie to operowy debiut artystki na ojczystej scenie - wrocławska publiczność, która pokochała Toskę już w zeszłym sezonie, dzięki roli Ewy Płonki odkryje ten spektakl na nowo!

19
sierpnia

Letnie Kino Opery Wrocławskiej
Repertuar na drugą połowę sierpnia

Do końca wakacji tuż przy gmachu Opery Wrocławskiej trwa Letnie Kino, promujące nadchodzący sezon artystyczny 2022/2023. Prócz codziennych pokazów o godzinie 21:00, na widzów czekają weekendowe wydarzenia towarzyszące oraz atrakcje dla całej rodziny.

12
sierpnia

Letnie Kino Opery Wrocławskiej
Wrocławianie i turyści pokochali arie pod chmurką. Tańsze bilety na nowy sezon artystyczny!

Ponad 6 tysięcy widzów obejrzało już spektakle w ramach Letniego Kina Opery Wrocławskiej - wakacyjnej propozycji dla mieszkańców miasta i turystów na spędzenie letnich wieczorów. Do końca wakacji w mobilnej kasie biletowej w strefie Kina Letniego, bilety do Opery Wrocławskiej na wszystkie spektakle kupimy z 10% zniżką. To nie lada gratka dla melomanów planujących swój kalendarz na nadchodzący sezon, a także dla tych, którzy dotąd nie odwiedzili gmachu przy Świdnickiej 35.

4
sierpnia

Letnie Kino Opery Wrocławskiej
Sierpień pod znakiem spotkań dla całej rodziny

Zabawy edukacyjne dla dzieci, rozmowy z ludźmi muzyki oraz zwiedzanie teatru - te atrakcje czekają na wszystkich, którzy dodadzą wizytę przy Świdnickiej 35 do swoich weekendowych planów! W sierpniu Opera Wrocławska stawia na bezpośrednie spotkania z widzami oraz utrwalanie najpiękniejszych chwil lata - stąd na gości czekają operowa ścianka z kurtyną oraz światłami reflektorów, idealna do pamiątkowych fotografii, które mogą wziąć udział w konkursie #jestemwoperze.

29
lipca

Konkurs! Oznacz nas #jestemwoperze i wygraj bilety!

W ramach Letniego Kina Opery Wrocławskiej zapraszamy Was do udziału w internetowym konkursie fotograficznym! Lipcowe i sierpniowe wieczory są ulotne -chcemy, by jak najwięcej Waszych emocji i operowych przeżyć zostało utrwalonych.

20
lipca

Letnie Kino Opery Wrocławskiej - "op.era4u - Chodź do opery!"

Już w najbliższą sobotę 23 lipca rusza Letnie Kino Opery Wrocławskiej! W atmosferze pikniku przy Świdnickiej 35 od strony fosy, wrocławianie i goście naszego miasta będą mogli oglądać najlepsze spektakle naszej opery w ramach projektu "op.era4u - Chodź do opery!".

6
lipca

Opera Wrocławska zapowiada nowy sezon artystyczny 2022/2023. Te daty warto zapisać w kalendarzu!

Recital Erwina Schrotta, międzynarodowej sławy bas-barytona, otworzy nowy sezon artystyczny
w Operze Wrocławskiej. Gala Inauguracyjna odbędzie się 3 września, a bilety na wydarzenie właśnie trafiły do sprzedaży. Jeszcze we wrześniu powrócą spektakle Wesele Figara (9, 11 września) i Tosca (17, 22, 23, 24, 25 września).

5
lipca

Opera Wrocławska skraca drogę na szczyt młodym artystom

„Opera Młodych” to flagowy projekt Opery Wrocławskiej, który właśnie uzyskał finansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu adepci sztuki operowej są obsadzani w głównych rolach i stają na scenie w towarzystwie światowych gwiazd bez konieczności wyjeżdżania
z Polski.

14
czerwca

Manon - Niszczycielska siła miłości

Opera Wrocławska kończy sezon 2021/2022 z rozmachem sięgając po perłę opery francuskiej - dzieło Jules'a Masseneta Manon w gwiazdorskim wykonaniu brytyjsko-rumuńskiej sopranistki Simone Mihai oraz słynnego amerykańskiego tenora Charlesa Castronovo, który już po raz kolejny wystąpi na wrocławskiej scenie. Premiera odbędzie się 25 i 26 czerwca. Kolejne spraktakle 1, 2 i 3 lipca.

7
czerwca

Chór Dziecięcy Opery Wrocławskiej poszukuje talentów!

Otwarty nabór do Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej na sezon 2022/2023

19
maja

Gwiazda Metropolitan Opera zaśpiewa w Operze Wrocławskiej

Charyzmatyczna Kristine Opolais, jedna z najbardziej rozpoznawalnych sopranistek naszych czasów, przyjeżdża do Wrocławia, by wcielić się w słynną Madame Butterfly, bohaterkę opery Giacoma Puccinego. Tą rolą zachwyciła już publiczność Metropolitan Opera w Nowym Jorku i Semperoper w Dreźnie. W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy ją 9 i 11 czerwca.

9
maja

15 maja - Wieczór Kawalerski Figara!
Koncert kameralny przed premierą Wesela Figara

Premiera Wesela Figara w reżyserii André Hellera-Lopesa już 20 i 21 maja!
Przed nami majowe wieczory wypełnione szampańską zabawą oraz wspaniałą muzyką Wolfganga Amadeusa Mozarta.

29
kwietnia

Międzynarodowy Dzień Tańca

Pięknym klasycznym baletem Giselle Adolphe'a Adama w nowej odsłonie Opera Wrocławska upamiętni wybitną artystkę Ewę Głowacką. Spektakl odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji tańczMY organizowanej przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca.

3
marca

Wstrzymujemy premierę Manon

Teatr to lustro świata. W tym lustrze dziś widzimy wojnę i niewyobrażalną tragedię naszych Sąsiadów, dlatego, w geście solidarności z Ukrainą wstrzymujemy premierę spektaklu Manon zaplanowaną na 26 i 27 marca 2022 r.

14
lutego

Dodatkowy nabór do Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej

Serdecznie zapraszamy chłopców w wieku 6-12 lat, którzy uwielbiają śpiewać i chcą występować na scenie, na dodatkowe przesłuchania do Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej.

31
grudnia

Jubileuszowy rok Opery Wrocławskiej

Widowiskowe premiery, hologramy, grająca fasada, drony, streamingi, koncerty zaginionych arii i oddechowa terapia dla ozdrowieńców po koronawirusie - ten rok w Operze Wrocławskiej był naprawdę wyjątkowy! Cieszymy się z sukcesów, delektujemy efektem pracy artystów, jesteśmy dumni z dobrych recenzji, ale również z pokorą przyjmujemy te mniej przychylne. Gdyby mijający rok był sztuką teatralną, autorowi libretta trzeba by pogratulować pomysłowości i fabuły pełnej zwrotów akcji!

20
grudnia

Komunikat

Drodzy Widzowie,
w związku z wprowadzonymi obostrzeniami sukcesywnie kontaktujemy się z osobami, które kupiły bilety na wydarzenia w naszej operze w terminie od 1 grudnia.

30
listopada

Stepujący skrzypek - polska premiera utworu do tupania w Operze Wrocławskiej!

4 grudnia Opera Wrocławska upamiętni twórczość wybitnego polskiego kompozytora, Andrzeja Panufnika. Trzydziesta rocznica śmierci Artysty skłania do ponownego spojrzenia na jego muzykę, tym razem z dalszej perspektywy - ta ukazuje w jego kompozycjach nowe sensy, znaczenia i emocje. Kameralny koncert w przepięknym operowym foyer ma być przestrzenią, w której poznamy się z Andrzejem Panufnikiem na nowo. Jego muzykę usłyszmy w towarzystwie kameralnych utworów takich kompozytorów jak m.in. Wojciech Kilar i Jacques Ibert.

25
listopada

Poszukiwacze zaginionych polskich arii w Operze Wrocławskiej!

Arie wspaniałych polskich kompozytorów dziesiątki lat leżały zapomniane w bibliotekach i archiwach. Niektóre z nich mogłyby zniknąć bez śladu - z biegiem lat rękopisy partytur, zapisane na kwasowym papierze, blakły. Ocalił je Szymon Mechliński, niespełna 30-letni utalentowany śpiewak i propagator zapomnianej polskiej muzyki. Dzięki jego niemalże archeologicznej pracy, w ostatni weekend listopada w Operze Wrocławskiej, zaprezentowane zostaną nieznane polskie arie - niektóre po raz pierwszy w powojennej historii Polski. Koncert poprowadzi Krzysztof Ibisz.

25
listopada

Black weekend w Operze Wrocławskiej!

Black weekend to nie tylko czas nabywania nowych przedmiotów w niższych w cenach. Opera Wrocławska dołącza do akcji i proponuje wzbogacenie się o nowe muzyczne doświadczenia! Mamy dla Państwa wyjątkową ofertę: od dziś do końca weekendu bilety na wybrane spektakle można kupić nawet z 70% zniżką.

17
listopada

Spektakle Faust 19 i 21.11. odwołane. Nowe terminy koncertów dla dzieci

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie!
Z przykrością informujemy, że z powodu sytuacji epidemicznej w Zespole Opery Wrocławskiej, a przede wszystkim w trosce o bezpieczeństwo naszych Artystów i Widzów jesteśmy zmuszeni odwołać spektakle "Faust" zaplanowane na 19.11 i 21.11.2021 r. Zaplanowane na 19 i 20.11. koncerty dla dzieci "Nastrojone pory roku / Jesienne capriccioso" zostały przeniesione na 26 i 27.11. - w sprawie szczegółów prosimy o kontakt z Działem Obsługi Widza.

8
listopada

Dni Niepodległości w Operze Wrocławskiej

Wieczór patriotyczny, wspólne śpiewanie z publicznością i Halka Stanisława Moniuszki - to propozycje Opery Wrocławskiej na artystyczne uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Powodów do świętowania jest więcej. Dokładnie 13 listopada przypada jubileusz 180-lecia gmachu Opery Wrocławskiej. Tego dnia, gdy zapadnie zmrok, budynek rozświetli wyjątkowa iluminacja, a towarzyszyć jej będzie projekcja filmowo-muzyczna. Usłyszymy m.in. utwór, którym 180 lat temu otwierano ten gmach.

26
października

Konkurs fotograficzny Opera w obiektywie

Gmach Opery Wrocławskiej w tym roku obchodzi 180-lecie swojego istnienia. Przed lata uwieczniany był na pocztówkach i zdjęciach aparatów przeróżnych technologii - między innymi na uwiecznionych wizerunkach Opery Wrocławskiej możemy obserwować, jak przez lata zmieniała się sztuka fotografii.

20
października

EDUKACYJNA JESIEŃ Z OPERĄ WROCŁAWSKĄ!

Jesień nie musi być szara i nudna! W Operze Wrocławskiej mamy dużo ciekawych i kolorowych aktywności dla dużych i małych melomanów. Prezentujemy kilka propozycji edukacyjnych i zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.

18
października

Komunikat

Szanowni Państwo, Drodzy Melomani,
zdarzają się sytuacje losowe, z powodu których Artysta w ostatniej chwili odwołuje swój występ w spektaklu. Tak było w niedzielny wieczór, kiedy niedyspozycja Aleksandry Kurzak nie pozwoliła jej wyjść na scenę.

11
października

Obchody 180-lecia gmachu Opery Wrocławskiej

Ta jesień będzie wyjątkowa - przed nami szereg wydarzeń upamiętniających historię pięknego klasycystycznego budynku przy Świdnickiej 35 - w tym roku mija 180 lat odkąd Teatr Kalte Asche, znajdujący na skrzyżowaniu dzisiejszych ulic Oławskiej i Piotra Skargi, zakończył swoją działalność na rzecz nowo wybudowanej siedziby, którą znamy dziś jako Opera Wrocławska.

8
września

Już dziś zostań wolontariuszem Opery Wrocławskiej!

Lubisz angażować się w przedsięwzięcia artystyczne? Jesteś ciekaw, jak funkcjonuje teatr operowy od wewnątrz? Chcesz przyłączyć się do współtworzenia zespołu Opery Wrocławskiej? Idealnie trafiłeś!
Opera wychodzi naprzeciw Wam z nowymi działaniami. Chcielibyśmy rozpocząć współpracę z licealistami, studentami oraz seniorami. Jednocześnie istnieje możliwość odbycia stażu oraz praktyki zawodowej.

24
sierpnia

15 lat po remoncie Opery - 15 dni promocyjnych cen biletów

W tym roku mija 15 lat od zakończenia remontu gmachu Opery Wrocławskiej. Z tej okazji zapraszamy na spektakle, na które bilety są w cenach promocyjnych.

23
sierpnia

Przesłuchanie na stanowisko:
Muzyk orkiestrowy: Waltornia - I głos

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko: Muzyk orkiestrowy: Waltornia - I głos

23
sierpnia

Przesłuchanie na stanowisko:
Muzyk orkiestrowy: Klarnet - I głos

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko: Muzyk orkiestrowy: Klarnet - I głos

23
sierpnia

Przesłuchanie na stanowisko:
Muzyk orkiestrowy: I Skrzypce - Tutti

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko: Muzyk orkiestrowy: I Skrzypce - Tutti

23
sierpnia

Przesłuchanie na stanowisko:
Muzyk orkiestrowy: Fagot - II głos

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko: Muzyk orkiestrowy: Fagot - II głos

23
sierpnia

Przesłuchanie na stanowisko:
Muzyk orkiestrowy: Altówka Tutti

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko: Muzyk orkiestrowy: Instrument - Altówka Tutti

23
sierpnia

Przesłuchanie na stanowisko:
Muzyk orkiestrowy: Altówka Solo
z obowiązkiem prowadzenia grupy

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko: Muzyk orkiestrowy: Altówka Solo z obowiązkiem prowadzenia grupy

20
sierpnia

"Nabucco" bilety w promocyjnych cenach

W najbliższy weekend 21-22 sierpnia 2021 będzie można nabyć bilety na wrześniowe spektakle "Nabucca"

13
sierpnia

Praca na stanowisku: Montażysta dekoracji

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Montażystę dekoracji

12
sierpnia

Praca na stanowisku: Kierownik Działu Płac
i Ubezpieczeń Społecznych

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Kierownika Działu Płac
i Ubezpieczeń Społecznych

10
sierpnia

Praca na stanowisku: Pracownik gospodarczy (1 pełen etat, 2x 1/2 etatu)

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni osoby na stanowisku: Pracownik gospodarczy (1 pełen etat, 2x 1/2 etatu)

30
lipca

Praca na stanowisku: Fizjoterapeutka / Fizjoterapeuta

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni osobę na stanowisku: Fizjoterapeutki / Fizjoterapeuty

29
lipca

KOMUNIKAT OPERY WROCŁAWSKIEJ

Szanowni Państwo, Drodzy Melomani!
W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi autorstwa pani Beaty Maciejewskiej oraz pani Magdaleny Kozioł, które są sukcesywnie publikowane przez Gazetę Wyborczą, a które w naszej ocenie zmierzają do naruszenia dobrego imienia Opery Wrocławskiej i pana Mariusza Kwietnia, chcielibyśmy podzielić się z Państwem wybranymi zagadnieniami.

19
lipca

Praca na stanowisku: Konserwator

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni osobę na stanowisku: Konserwator

9
lipca

Warsztaty "Opera daje oddech" zawieszone na wakacje

Szanowni Państwo,
Warsztaty "Opera daje oddech" zostają wstrzymane na czas wakacji.
Serdecznie zapraszamy w nowym sezonie artystycznym 2021/2022.

29
czerwca

Praca na stanowisku: Modystka / Modysta

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni osobę na stanowisku: Modystka / Modysta

28
czerwca

Praca na stanowisku: Krojcza / Krojczy

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni osobę na stanowisku: Krojcza / Krojczy

28
czerwca

Praca na stanowisku: Krawcowa / Krawiec

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni osobę na stanowisku: Krawcowa / Krawiec

25
czerwca

Warsztaty oddechowe w letniej odsłonie

Opera Wrocławska rozpoczyna letnią edycję projektu Opera daje oddech. Podczas wakacji, w soboty o godz. 18.00 artyści poprowadzą warsztaty oddechowe na świeżym powietrzu. Do udziału Opera zaprasza wszystkich chętnych.

24
czerwca

Nowy sezon w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska ogłosiła sezon artystyczny 2021/2022. Wśród premier m.in. ponadczasowa Tosca z udziałem Lianny Haroutounian i Ambrogio Maestriego oraz Don Carlo z olśniewającą Kristine Opolais. Pojawi się również Wolny Strzelec, którego premiera odbyła się 200 lat temu! Spektakl z udziałem Aleksandry Kurzak uświetni wyjątkowy jubileusz 180-lecia gmachu Opery Wrocławskiej. Nie zabraknie także długo wyczekiwanych tytułów, takich jak Faust i Halka oraz ulubionej Cyganerii, czy Dziadka do orzechów.

14
czerwca

Przesłuchania do Klaudia Taev Competition w Operze Wrocławskiej

Dziś 14 czerwca w Operze Wrocławskiej odbywa się drugie z przesłuchań do Klaudia Taev Competition. W jury zasiada dyrektor artystyczny Opery Mariusz Kwiecień - znakomity pedagog, który pracuje z młodymi artystami, co owocuje niezwykłymi efektami w ich dalszej drodze artystycznej.

10
czerwca

W Operze Wrocławskiej spotykają się muzyka i malarstwo

Klasyczny Mozart, atonalny Schönberg oraz współczesne malarstwo Poli Dwurnik! Opera Wrocławska wraz z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz galerią sztuki Krupa Gallery kreują wspólną przestrzeń dla muzyki i malarstwa. W Operze Wrocławskiej odbędzie się koncert obojowy C-dur (KV 285d) w multimedialnej oprawie połączony z wernisażem Poli Dwurnik.

2
czerwca

Opera daje oddech

Program "Opera daje oddech", zainicjowany w lutym br. przez Operę Wrocławską, to cykl bezpłatnych warsztatów dla osób, które borykają się z problemami oddechowymi i kondycyjnymi po przebytej chorobie COVID-19. Spotkania prowadzą artyści Baletu Opery Wrocławskiej i Chóru Opery Wrocławskiej. Partnerem projektu jest Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Warsztaty realizowane są zarówno online jak i stacjonarnie.

31
maja

Praca na stanowisku: Montażysta dekoracji

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Montażystę dekoracji

24
maja

Dzień Dziecka w Operze Wrocławskiej, czyli świętuj po królewsku!

Zabawy i improwizacje ruchowe, wspólne śpiewanie, gra aktorska, a w tle strojne suknie, scenografia z elementami pałacu, berła, korony i muzyka na żywo. Opera Wrocławska z okazji Dnia Dziecka zamieni się w królewski dwór.

14
maja

Otwieramy się!

Szanowni Państwo! Drodzy Widzowie!

Decyzją Rady Ministrów instytucje kultury zostaną otwarte 21 maja. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli gościć Państwa w naszym Teatrze wcześniej, niż było to planowane. Dlatego też podjęliśmy decyzję o wcześniejszym wystawieniu spektakli "Anna Karenina", które początkowo planowane były na 29 i 30 maja.

13
maja

Kameralna Wiosna Opery Wrocławskiej

Artyści Opery Wrocławskiej wychodzą do publiczności! W najbliższy weekend główne wejście do Teatru zamieni się w scenę kameralną.

11
maja

Nabór do Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej

Opera Wrocławska ogłasza nabór do Chóru Dziecięcego. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

22
kwietnia

Opera daje oddech przez Internet

Warsztaty z cyklu "Opera daje oddech", skierowane do osób po covidzie, są już dostępne online. Artyści Opery Wrocławskiej, za pośrednictwem Internetu, uczą m.in. jak prawidłowo oddychać, rozluźniać mięśnie odpowiedzialne za oddech, a także prezentują ćwiczenia poprawiające ogólną ruchomość ciała.

22
kwietnia

Komunikat dotyczący działalności Opery Wrocławskiej do 28 maja 2021 r.

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie!
Decyzją Rady Ministrów obowiązujące od 20 marca obostrzenia wciąż obowiązują na Dolnym Śląsku. Instytucje kultury nadal pozostają zamknięte, zatem wszystkie spektakle zaplanowane na ten czas w Operze Wrocławskiej zostają przeniesione.

14
kwietnia

Praca na stanowisku: Księgowa / Księgowy

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Księgową / Księgowego

2
kwietnia

Praca na stanowisku: Księgowa / Księgowy

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Księgową / Księgowego

19
marca

Warsztaty "Opera daje oddech" - przenoszą się do internetu

W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa, które będą obowiązywać w całym kraju od 20 marca do 9 kwietnia z przykrością informujemy, że zajęcia w ramach projektu "Opera daje oddech" zostają do tego czasu zawieszone.

17
marca

Studio baletowe Opery Wrocławskiej

Ruszyły zapisy do Studia baletowego

2
marca

Praca na stanowisku: Specjalista/-ka ds. płac

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Specjalistę/-kę ds. płac

26
lutego

Praca na stanowisku: Główny / Specjalista ds. projektów rozwojowych

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Głównego / Specjalistę ds. projektów rozwojowych

23
lutego

Wznowienie działalności teatrów - list do widzów

Szanowni Państwo,
Pracownia Dokumentacji Teatru Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego zebrała dane z całego kraju dotyczące liczby otwartych teatrów, zagranych spektakli oraz premier a także uczestnictwa publiczności (wsparte szeroką ankietą Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów) w wydarzeniach organizowanych przez polskie teatry po wznowieniu przez nie działalności od 12 do 21 lutego 2021.

22
lutego

Praca na stanowisku: Pracownik gospodarczy (1/2 etatu)

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Pracownika gospodarczego (1/2 etatu)

19
lutego

Bezpieczeństwo w Operze Wrocławskiej

Niezmiernie się cieszymy, że od dziś możemy Państwa gościć w Operze Wrocławskiej.

18
lutego

Opera daje oddech - bezpłatne warsztaty

Praca z oddechem, zajęcia ruchowe, ćwiczenia mięśni twarzy w celu poprawy dykcji, a wszystko przy akompaniamencie fortepianu w zjawiskowych wnętrzach Opery - w taki sposób

11
lutego

Praca na stanowisku: Montażysta dekoracji

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Montażystę dekoracji

10
lutego

Otwieramy kasy!

Od 11 lutego można już osobiście kupować bilety na nasze spektakle, oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

5
lutego

Otwieramy się dla publiczności

Szanowni Państwo,
niezmiernie się cieszymy, że już niedługo będziemy mogli Państwa gościć w murach naszego Teatru podczas spektakli granych na żywo.

19
stycznia

Praca na stanowisku: Specjalista/-ka ds. płac

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Specjalistę/-kę ds. płac

19
stycznia

Dzień Babci i Dziadka w Operze Wrocławskiej

Święto naszych ukochanych Dziadków już pojutrze! Jako pracownicy Opery Wrocławskiej, pragniemy dołączyć się do życzeń i spędzić z Wami kilkanaście muzycznych minut.

11
stycznia

"Opowieści Hoffmanna" dostępne online 16 stycznia

Zapraszamy na transmisję "Opowieści Hoffmanna" przygotowaną przez Operę Wrocławską, podczas której widz po raz pierwszy będzie miał możliwość podejrzeć - a nawet podsłuchać - inspicjenta, dyrygenta czy muzyków. Wszystko dzięki technologii multicam. To nowość w zakresie operowego streamingu w Polsce.

8
stycznia

Praca na stanowisku: Starszy/Główny Specjalista ds. Zakupów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Starszego/Głównego Specjalistę ds. Zakupów

30
grudnia

Sylwester z Operą Wrocławską

Serdecznie zapraszamy do przeżycia tego wyjątkowego, jedynego wieczoru w roku razem z Zespołem Opery Wrocławskiej.

30
grudnia

"Zimowy kwadrans muzyczny", czyli ferie z Operą Wrocławską

Warsztaty baletowe i wokalne, zajęcia kreatywne i nauka tańca to tylko niektóre z atrakcji, jakie na nadchodzące ferie zimowe dla najmłodszych melomanów przygotowała Opera Wrocławska.

21
grudnia

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dyrekcja Opery Wrocławskiej przygotowała życzenia dla wszystkich widzów.

18
grudnia

Komunikat dotyczący działalności Opery Wrocławskiej do 17 stycznia 2021 roku

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie,
pomimo wielu obostrzeń związanych z pandemią i planowaną kwarantanną narodową do 17 stycznia 2021 roku, Zespół Opery Wrocławskiej intensywnie pracuje i przygotowuje liczne wydarzenia.

30
listopada

Komunikat o odwołaniu premiery Carmen

Szanowni Państwo,
Z przykrością informujemy, że ze względu na aktualną sytuację pandemiczną w kraju, a co za tym idzie niemożność wznowienia przygotowań premiery pod kątem technicznym i artystycznym, Opera Wrocławska zmuszona jest podjąć decyzję o odwołaniu produkcji Carmen.

24
listopada

Komunikat dotyczący działalności OW do 27 grudnia

Szanowni Państwo,
w związku z decyzją rządową o przedłużeniu zamknięcia instytucji kultury do dnia 27 grudnia br. Opera Wrocławska odwołuje zaplanowane wydarzenia na nadchodzący miesiąc.

20
listopada

Transmisja „Cyganerii” 20 i 22 listopada 2020 r.

Szanowni Państwo,
serdecznie zachęcamy do obejrzenia dziś wieczorem o godzinie 19:00 oraz w najbliższą niedzielę o godz. 18.00 streamingu „Cyganerii”.

18
listopada

Praca na stanowisku: Korepetytor chóru

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Korepetytora chóru.

16
listopada

Praca na stanowisku: Specjalista ds. infrastruktury

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Specjalistę ds. infrastruktury

16
listopada

Praca na stanowisku: Referent ds. administracyjno - technicznych

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Referenta ds. administracyjno - technicznych.

16
listopada

Praca na stanowisku: Konserwator - kierowca

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Konserwatora - kierowcę z uprawnieniami na obsługę pojazdów pow. 3,5 tony.

11
listopada

Straszny dwór 11 listopada 2020 r.

Szanowni Państwo,
życząc zdrowia i spokojnego dnia serdecznie zachęcamy do obejrzenia dziś wieczorem o godzinie 19:00 streamingu "Strasznego dworu" - opery w wersji koncertowej.

9
listopada

Audycje do Baletu Opery Wrocławskiej

Balet Opery Wrocławskiej ogłasza audycje online dla solistów, koryfei oraz artystów corps de ballet posiadających wysokie umiejętności w technice tańca klasycznego, współczesnego i partnerowania.

6
listopada

Komunikat dotyczący działalności OW do 29 listopada

Szanowni Państwo,
Z wielką przykrością informujemy, że zgodnie z decyzją o zamknięciu dla publiczności placówek kultury, którą ogłosił Premier RP w związku z aktualną sytuacją epidemiczną - przenosimy naszą działalność artystyczną do przestrzeni wirtualnej.

3
listopada

Praca na stanowisku: Główny specjalista ds. projektów rozwojowych

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Głównego specjalistę ds. projektów rozwojowych

30
października

Kasa biletowa nieczynna

Szanowni Państwo
W dniach 31.10 (sobota) i 1.11 (niedziela) Kasa biletowa jest nieczynna.

28
października

Praca na stanowisku: Asystent/-ka Dyrektora Opery Wrocławskiej

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko: Asystent/-ka Dyrektora Opery Wrocławskiej

26
października

Praca na stanowisku: Kierownik Działu Obsługi Widzów

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko: Kierownika Działu Obsługi Widzów

16
października

Informacja o biletach na przeniesone i odwołane wydarzenia

Szanowni Państwo,
w związku ze zmianami w repertuarze w najbliższych tygodniach: odwołaniu lub przeniesieniu wydarzeń - informujemy, że bilety na odwołane spektakle podlegają zwrotom.

16
października

Komunikat o zmianach w repertuarze

Z wielką przykrością informujemy o konieczności odwołania i przeniesienia spektakli zaplanowanych na najbliższe tygodnie.

13
października

Komunikat o odwołanych spektaklach

Szanowni Państwo,
w związku z aktualną sytuacją epidemiczną, w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich - Melomanów, Artystów, Pracowników, Opera Wrocławska odwołuje spektakl "Nabucco" 16.10.2020 r. oraz Koncert Symfoniczny 17.10.2020 r.

10
października

Komunikat o odwołanych spektaklach

Szanowni Państwo,
z przyczyn niezależnych od organizatorów, mając na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo naszych Widzów, przykrością informujemy o konieczności odwołania spektakli w dniu 10 października i 11 października.

8
października

Praca na stanowisku: Specjalista/-ka ds. płac

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Specjalistę/-kę ds. płac

8
października

WYMIANA BILETÓW NA NOWE TERMINY CARMEN / EXCHANGE OF TICKETS FOR NEW DATES OF CARMEN PERFORMANCES

Szanowni Państwo, informujemy o przygotowanej przez nas możliwości wymiany niezwróconych biletów na spektakle Carmen, które nie odbyły się z powodu pandemii COVID-19.


Ladies and gentlemen,
We would like to inform you that you can now exchange non-returned tickets for performances of Carmen which did not take place owing to the COVID-19 pandemic.

30
września

Praca na stanowisku: Specjalista/-ka ds. płac

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Specjalistę/-kę ds. płac

25
września

Księga Kondolencyjna poświęcona pamięci Teresy Kujawy

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Pani Teresy Kujawy Opera Wrocławska umożliwia wpisy do Księgi Kondolencyjnej - w formie tradycyjnej oraz wirtualnej.

23
września

Sprzedaż biletów na specjalnych zasadach

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym związanym z wirusem SARS-CoV-2, uruchamiamy sprzedaż biletów na specjalnych zasadach.

18
września

Konferencja prasowa

Szanowni Państwo,
18 września 2020 roku odbyła się konferencja prasowa dyrekcji Opery Wrocławskiej, podczas której zostały zaprezentowane kierunki rozwoju instytucji oraz repertuar na sezon artystyczny 2020/2021.

14
września

Praca na stanowisku: pracownik obsługi widowni Opery Wrocławskiej

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko pracownik obsługi widowni Opery Wrocławskiej

11
września

Praca na stanowisku: perukarz charakteryzator - cały etat

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko perukarz charakteryzator - cały etat

28
sierpnia

Praca na stanowisku: Garderobiana / Garderobiany

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Garderobiana / Garderobiany

21
sierpnia

Opera Wrocławska otwiera drzwi i zaprasza na wyjątkowy koncert

Po półrocznej przerwie do życia wraca Opera Wrocławska. - Sezon otworzy cykl 5 koncertów galowych, podczas których na scenie zaprezentuje się dziesięcioro śpiewaków, w tym uznane gwiazdy i młodzi utalentowani artyści - mówi Mariusz Kwiecień, dyrektor artystyczny Opery Wrocławskiej. Gala zostanie zaprezentowana 25, 27, 29 września oraz 1 i 3 października. Bilety są już dostępne w kasach i w sprzedaży internetowej.

4
sierpnia

Przesłuchania dla artystów-wokalistów

Opera Wrocławska ogłasza przesłuchania dla artystów-wokalistów, posiadających wysokie umiejętności w zakresie śpiewu solowego.

29
lipca

Audycje do Baletu Opery Wrocławskiej

Opera Wrocławska zaprasza do współpracy nowych tancerzy solistów, koryfei oraz artystów corps de ballet na sezon artystyczny 2020/2021 posiadających wysokie umiejętności w zakresie techniki tańca klasycznego i współczesnego.

28
lipca

Praca na stanowisku: Główny specjalista ds. organizacyjnych

Opera Wrocławska zatrudni głównego specjalistę ds. organizacyjnych

20
lipca

Konferencja prasowa 21 lipca 2020 r.

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej, organizowanej przez Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego z udziałem Dyrekcji Opery Wrocławskiej

19
lipca

Praca na stanowisku: Kierownik Baletu

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Kierownika Baletu

12
lipca

Praca na stanowisku: Kierownik Działu Promocji

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Kierownika Działu Promocji

12
lipca

Praca na samodzielnym stanowisku ds. planowania i realizacji inwestycji

Opera Wrocławska zatrudni na samodzielne stanowisko ds. planowania i realizacji inwestycji

9
lipca

Praca na stanowisku: Asystent/asystentka dyrektora Opery Wrocławskiej

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko asystent/asystentka dyrektora Opery Wrocławskiej

5
czerwca

INFORMACJA DOT. ODWOŁANYCH SPEKTAKLI I ZWROTU BILETÓW

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że wszystkie spektakle oraz wydarzenia organizowane w Operze Wrocławskiej pozostają wstrzymane do końca czerwca.

1
czerwca

Praca na stanowisku: Główny Specjalista w dziale administracyjno-gospodarczym

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Główny Specjalista w dziale administracyjno-gospodarczym

28
maja

Podziękowania dla Opery Wrocławskiej

Szanowni Państwo,
dzięki wspaniałomyślności naszych krawcowych oraz Dyrekcji Opery Wrocławskiej, mogliśmy zaangażować się w szycie maseczek ochronnych dla instytucji zmagających się z pandemią koronawirusa.

27
maja

Praca na stanowisku: Specjalista ds. Zamówień Publicznych

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Specjalista ds. Zamówień Publicznych

27
maja

Praca na stanowisku: Garderobiana / Garderobiany

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Garderobiana / Garderobiany

29
kwietnia

Zmarła Teresa Kujawa (1927-2020)

Szanowni Państwo,

z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pani Teresy Kujawy (1927-2020) - wybitnej postaci polskiego baletu i legendy naszego Teatru. Przez wiele lat była związana z Operą Wrocławską jako tancerka, choreograf i reżyser. Była całkowicie oddana sztuce, którą - jak sama wspominała - tworzyła nie dla siebie, lecz dla innych.

Składamy szczere wyrazy współczucia Rodzinie i Bliskim.
Zespół Opery Wrocławskiej

28
kwietnia

Praca na stanowisku: Główny Specjalista w dziale administracyjno-gospodarczym

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Główny Specjalista w dziale administracyjno-gospodarczym

14
kwietnia

Praca na stanowisku: Specjalista/-ka ds. płac - cały etat

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Specjalista/-ka ds. płac - cały etat

26
marca

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Opery Wrocławskiej

Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje, iż wydłużony został przewidywany termin rozpatrzenia ofert oraz zakończenia postępowania konkursowego związanego z wyborem kandydata na stanowisko dyrektora Opery Wrocławskiej.

12
marca

INFORMACJA DOT. ODWOŁANYCH SPEKTAKLI I ZWROTU BILETÓW

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją organów państwowych o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. wszystkich instytucji kultury w Polsce - w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa - informujemy, że spektakle oraz wydarzenia organizowane w Operze Wrocławskiej zostają wstrzymane.

11
marca

Komunikat

Szanowni Państwo,

w związku z decyzją organów państwowych o czasowym zamknięciu od 12 marca 2020 r. wszystkich instytucji kultury w Polsce - w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa - informujemy, że spektakle oraz wydarzenia organizowane w Operze Wrocławskiej zostają wstrzymane.

Szczegółowe informacje odnośnie zakupionych biletów zostaną podane w późniejszym terminie.

5
marca

„Orfeusz i Eurydyka” teraz w promocyjnej cenie!

Z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn, zapraszamy na operowy spektakl „Orfeusz i Eurydyka” w promocyjnej cenie.

4
marca

Praca na stanowisku: Specj. ds. księgowości - kasjerka / kasjer -  cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydatów na stanowisko: Specj. ds. księgowości - kasjerka / kasjer -  cały etat.

18
lutego

Zakończ Karnawał z "Cyganerią"!

Drodzy Widzowie!
Serdecznie zapraszamy, by wraz z Zespołem Opery Wrocławskiej zakończyć Karnawał. Z tej okazji bilety na Cyganerię Giacomo Pucciniego na dzień 20.02.2020 będą w promocyjnej cenie.

17
lutego

Polska Zobacz Więcej - Weekend z pół ceny

Z przyjemnością informujemy, że Opera Wrocławska po raz kolejny została partnerem akcji "Polska Zobacz Więcej - Weekend z pół ceny" organizowanej przez Ministerstwo Turystyki i Sportu oraz Polską Organizację Turystyczną

8
lutego

Zmiana terminów warsztatów Accademia dell'Opera - Koloratura i Falset

Szanowni Państwo, informujemy o zmianie terminów i godzin warsztatów z cyklu Accademia dell'Opera - Koloratura i falset

7
lutego

Zmiany w harmonogramie Studia Baletowego

Szanowni Państwo, informujemy, że od dnia 10.02.2020 zajdą zmiany w funkcjonowaniu Studia Baletowego.

24
stycznia

Opowieści Hoffmanna - oferta specjalna

Mamy dla Was atrakcyjną ofertę! Od dzisiaj 24.01 do niedzieli 26.01 możecie nabyć bilety w cenie 40 zł, na spektakl "Opowieści Hoffmanna" wystawiany w dniu 30.01, na miejsca we wszystkich sektorach widowni.

17
stycznia

Dzień Babci i Dziadka już za kilka dni!

Z tej okazji zapraszamy naszych drogich seniorów do wzięcia udziału w promocji, która odbędzie się w dniach 17-22.01.2020 r.

7
stycznia

Praca na stanowisku: perukarz charakteryzator - cały etat

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko perukarz charakteryzator - cały etat

3
stycznia

Praca na stanowisku: operator oświetlenia scenicznego

Opera Wrocławska poszukuje kandydatów na stanowisko: operator oświetlenia scenicznego - umowa o pracę.

3
stycznia

Praca na stanowisku: elektryk oświetlenia sceny

Opera Wrocławska poszukuje kandydatów na stanowisko: elektryk oświetlenia sceny - umowa o pracę.

24
grudnia

Odszedł Janusz Zipser

Z przykrością informujemy, że dnia 23.12.2019r. w wieku 93 lat odszedł znakomity tenor i pedagog Janusz Zipser.

24
grudnia

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku

20
grudnia

Praca na stanowisku: pracownik obsługi widowni

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko: pracownik obsługi widowni Opery Wrocławskiej.

19
grudnia

Zmiana godzin pracy w okresie Świąt Bożego Narodzenia

Szanowni Państwo, informujemy o zmianach godzin pracy Biura obsługi widzów oraz Kasy w okresie Świątecznym

17
grudnia

Praca na stanowisku: pracownik gospodarczy - osoba sprzątająca

Opera Wrocławska poszukuje kandydatek i kandydatów do zespołu sprzątającego na stanowisko: pracownik utrzymania czystości - osoba sprzątająca - umowa o pracę.

16
grudnia

III Świąteczny Turniej Śpiewających Rodzin - Wyniki

Wczoraj 15.12.19r. odbył się III Świąteczny Turniej Śpiewających Rodzin. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przybyli do Opery Wrocławskiej by wspólnie kolędować.

16
grudnia

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Opery Wrocławskiej

Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Opery Wrocławskiej.

13
grudnia

Praca na stanowisku: specjalista ds. impresariatu

Opera Wrocławska poszukuje kandydatów na stanowisko: specjalista ds. impresariatu - umowa o pracę.

12
grudnia

Praca na stanowisku: operator oświetlenia scenicznego

Opera Wrocławska poszukuje kandydatów na stanowisko: operator oświetlenia scenicznego - umowa o pracę.

12
grudnia

Praca na stanowisku: elektryk oświetlenia sceny

Opera Wrocławska poszukuje kandydatów na stanowisko: elektryk oświetlenia sceny - umowa o pracę.

11
grudnia

Zmiana w repertuarze

Szanowni państwo,
uprzejmie informujemy o przesunięciu terminu premiery nowej inscenizacji Zemsty nietoperza na kolejny sezon (2020/21). Zmiana wynika z przyczyn od nas niezależnych.

29
listopada

Dziadek do Orzechów. Opowieść wigilijna - konferencja prasowa

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa dotycząca oczekiwanego przez wszystkich spektaklu baletowego "Dziadek do orzechów. Opowieść wigilijna".

27
listopada

Informacja
o zamiarze ogłoszenia konkursu na kandydata na stanowisko dyrektora
Opery Wrocławskiej

Zarząd Województwa Dolnośląskiego informuje, iż zamierza ogłosić konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Opery Wrocławskiej z siedzibą przy ul. Świdnickiej 35 we Wrocławiu

26
listopada

Black Friday w Operze Wrocławskiej

Uwaga! Mamy dla Was świetną ofertę! Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji promocyjnej Black Friday, która potrwa od piątku (29.11) do niedzieli (1.12)

22
listopada

Zmiana terminu grudniowych zajęć Paczka-Pointa-Piruet

Szanowni Państwo, informujemy o zmianie terminu grudniowych warsztatów "Paczka-Pointa-Piruet".

22
listopada

Zmiana grafiku zajęć Studia Baletowego w grudniu.

Szanowni Państwo, informujemy o zmianach terminów w grudniowym planie Studia Baletowego.

15
listopada

Przesłuchanie do Orkiestry. Instrument - Fagot II

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry. Instrument - Fagot II

14
listopada

Konferencja prasowa przed przeniesieniem superwidowiska "Traviata" na scenę.

Dziś odbyła się konferencja prasowa poświęcona przeniesieniu superwidowiska "Traviata" na scenę.

8
listopada

Praca na stanowisku: pracownik gospodarczy - osoba sprzątająca

Opera Wrocławska poszukuje kandydatek i kandydatów do zespołu sprzątającego na stanowisko: pracownik utrzymania czystości - osoba sprzątająca - umowa o pracę.

28
października

Przesłuchania na stanowisko Artysty Chóru - tenor

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko Artysty Chóru - tenor

25
października

Pracownicy Opery Wrocławskiej uhonorowani w ramach XXXIII Księgi Pamięci

Pracownicy Opery Wrocławskiej uhonorowani w ramach XXXIII Księgi Pamięci

25
października

25 października - Światowy Dzień Opery!

Jesteśmy dumni, że już od 1841 roku w obecnym gmachu Opery Wrocławskiej można oglądać niezwykłe dzieła baletowe i operowe.

24
października

Nominacja do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej 2019 w kategorii muzyka poważna

Zespół Baletowy Opery Wrocławskiej otrzymał nominację do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej 2019 w kategorii muzyka poważna, za bardzo wysoki poziom artystyczny spektakli w sezonie 2018/2019.

23
października

23 października - Światowy Dzień Baletu

Z okazji Światowego Dnia Baletu życzymy wszystkim tancerzom, solistom, koryfejom, choreografom i pedagogom baletu wszystkiego najlepszego! Życzymy dalszej siły i wytrwałości w dążeniu do perfekcji, płynności w każdym ruchu i niezapomnianych występów scenicznych! Dziękujemy za wszystkie emocje i wzruszenia, których nam dostarczacie!

21
października

Praca na stanowisku: Kierownik działu planowania i realizacji inwestycji

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku: Kierownika działu planowania i realizacji inwestycji

21
października

"POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY!"
w Operze Wrocławskiej

Z przyjemnością informujemy, że Opera Wrocławska po raz kolejny została partnerem akcji "POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY!" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Turystyki i Sportu.

15
października

Opera Wrocławska poszukuje osoby, która będzie odpowiedzialna za dobór i poziom literacki repertuaru w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska poszukuje osoby, która będzie odpowiedzialna za dobór i poziom literacki repertuaru w Operze Wrocławskiej

15
października

Opera Wrocławska poszukuje osoby odpowiedzialnej za social media

Opera Wrocławska poszukuje osoby odpowiedzialnej za social media

14
października

Życzenia i niespodzianka dla Nauczycieli z Okazji Dnia Edukacji Narodowej

W Dniu Edukacji Narodowej przygotowaliśmy dla nauczycieli wyjątkową akcję biletową!

10
października

Promocja Last minute na bilety!

Przygotowaliśmy dla Państwa super ofertę Last Minute, czyli - 50% na spektakle "Rycerskość wieśniacza/Pajace" w dniach 10 i 12 października o godz. 19:00!

8
października

Praca na stanowisku: Zastępca kierownika działu głównego energetyka

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku: Zastępcy kierownika działu głównego energetyka

4
października

Studio Baletowe w Operze Wrocławskiej - inauguracja w sezonie 2019/2020

Już w najbliższy poniedziałek 7 października inaugurujemy Studio Baletowe w sezonie 2019/2020 w Operze Wrocławskiej. Gorąco zapraszamy wszystkich miłośników tańca na lekcje, które prowadzą tancerze Baletu Opery Wrocławskiej.

1
października

Praca na stanowisku: Specjalista ds. zamówień publicznych

Opera Wrocławska poszukuje osoby na stanowisko: Specjalista ds. zamówień publicznych

1
października

Prelekcja wprowadzająca do spektaklu "Yemaya - Królowa Mórz"

Uprzejmie informujemy, że w dniu 1.10.2019 o godz. 18:10, tuż przed światową prapremierą spektaklu "Yemaya - Królowa Mórz" odbędzie się prelekcja wprowadzająca do spektaklu, w której udział wezmą: reżyserka - Hanna Marasz oraz kompozytor Zygmunt Krauze.

27
września

Praca na stanowisku: pracownik gospodarczy - osoba sprzątająca

Opera Wrocławska poszukuje kandydatek i kandydatów do zespołu sprzątającego na stanowisko: pracownik utrzymania czystości - osoba sprzątająca - umowa o pracę.

26
września

Weekend Seniora w Operze Wrocławskiej

Drodzy Seniorzy!
Już od piątku 27 września serdecznie zapraszamy na wydarzenia adresowane specjalnie do Was! Wycieczki, konkursy, promocje - to wszystko już w najbliższy weekend!

26
września

Przesłuchanie do Orkiestry. Instrument - Wiolonczela Tutti

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry. Instrument - Wiolonczela Tutti

25
września

Konferencja prasowa przed prapremierą "Yemaya-Królowa Mórz"

Dziś odbyła się konferencja prasowa poświęcona zbliżającej się prapremierze pt. "Yemaya-Królowa Mórz".

19
września

Przesłuchanie do Orkiestry. Instrument - Waltornia I-III

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry. Instrument - Waltornia I-III

17
września

Przesłuchania na stanowisko Artysty Chóru (I sopran, tenor, baryton, bas)

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko Artysty Chóru (I sopran, tenor, baryton, bas)

16
września

Praca: Radca prawny - cały etat

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Radcę prawnego - cały etat

16
września

Praca: Główny specjalista ds. finansowych - cały etat

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zatrudni: Głównego specjalistę ds. finansowych - cały etat

11
września

Odwołanie konferencji inaugurującej sezon artystyczny 2019/2020

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że zaplanowana na dzisiaj na godz. 15.00 konferencja prasowa poświęcona inauguracji sezonu artystycznego 2019/2020 w Operze Wrocławskiej została przeniesiona na inny termin, o którym wkrótce poinformujemy.

10
września

Pierwsze miejsce dla Opery Wrocławskiej w Konkursie Lodołamacze 2019!

10 września 2019 roku podczas uroczystej Regionalnej Gali "Lodołamacze 2019" w Katowicach zostały wręczone statuetki i certyfikaty dla pracodawców wrażliwych społecznie z południowo-zachodniej Polski. Pierwsze miejsce w Kategorii INSTYTUCJA otrzymała Opera Wrocławska za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób z niepełnosprawnościami w różnych dziedzinach życia.

7
września

Wrocławskie Czytanie 2019

7 września w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbyło się się Wrocławskie Czytanie 2019. Podczas wydarzenia artyści, ludzie kultury i osoby związane z Wrocławiem czytali opowiadania Brunona Schulza ze zbioru "Sanatorium Pod Klepsydrą".

5
września

Konkurs "Poza na Krasnala" z okazji Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków

W najbliższy weekend miasto należy do Krasnali i ich fanów! Z okazji Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków (6-8.09) Opera Wrocławska zaprasza do wzięcia udziału w konkursie.

5
września

Pierwsze zajęcia chóru Amanti dell"Opera

Wszystkich miłośników Opery i wspólnego śpiewania zapraszamy do chóru Amanti dell’Opera! W tym sezonie spotkania odbywać się będą dwa razy w miesiącu.

5
września

Pierwsze zajęcia Chóru Dziecięcego w sezonie 2019/2020.

Zajęcia Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej rozpoczną się 6 września o godzinie 16:30-17:30. Na pierwszą część spotkania zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

4
września

Praca: Asystent scenografa ds. technicznych

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku: Asystent scenografa ds. technicznych.

3
września

Nabór do Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej

Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat na przesłuchania w dniach 10, 17 i 24.09 w godzinach 16:00-16:30.

28
sierpnia

Praca: Specjalista w Dziale Promocji i Obsługi Widzów - edukacja

Opera Wrocławska poszukuje kandydata/-tki na stanowisko Specjalisty w Dziale Promocji i Obsługi Widzów, w pełnym wymiarze godzin. 

28
sierpnia

Praca: Specjalista w Dziale Promocji i Obsługi Widzów - social media

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko Specjalisty w Dziale Promocji i Obsługi Widzów, w pełnym wymiarze godzin.

27
sierpnia

Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska, jako instytucja kultury, która prezentuje swoje spektakle w historycznym gmachu, pragnie włączyć się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2019, w dniach 7 i 15 września.

23
sierpnia

Przerwa w zakupie biletów online

Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 26.08.2019 r. w godzinach 8:00-10:00, ze względu na planowane prace techniczne mogą nastąpić problemy z zakupem biletów online. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

21
sierpnia

Muzykę i pomaganie mamy we krwi!

W sobotę 24 sierpnia w godzinach 12-16 na parking Opery Wrocławskiej zostanie podstawiony autobus RCKiK, w którym będzie można oddać krew.

12
sierpnia

Lato w Operze - zajęcia i warsztaty w sierpniu

Jeszcze tylko w sierpniu, Opera Wrocławska zaprasza do STREFY DZIECI na cykl wakacyjnych zabaw i warsztatów, które odbędą się w naszym teatrze! Specjalnie dla Was otwieramy drzwi teatru poza sezonem i zapraszamy na LATO w OPERZE WROCŁAWSKIEJ!

11
sierpnia

Opera Wrocławska podczas "Wyspy na weekend"

Dnia 11 sierpnia w godzinach 13:00-19:00 na Wyspie Słodowej Opera Wrocławska uczestniczyła w pikniku "Wyspa na weekend" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Druga Runda z Wrocławia.

8
sierpnia

Zmiana daty i godziny Otwartej lekcji baletu

Otwarta lekcja baletu w ramach akcji "Lato w Operze" została przeniesiona z piątku 16.08 na poniedziałek 12.08. Lekcja odbędzie się o godzinie 17:00.

8
sierpnia

Praca: montażysta dekoracji - operator urządzeń scenicznych

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko montażysta dekoracji - operator urządzeń scenicznych

5
sierpnia

Praca: Konserwator mechanik - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko:  Konserwator mechanik - cały etat

5
sierpnia

Praca: Zastępca Kierownika działu głównego energetyka

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku: Zastępcy Kierownika działu głównego energetyka

2
sierpnia

Kasa biletowa - czynna w poniedziałek 5.08.2019

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek, 5.08 kasa biletowa będzie czynna.

2
sierpnia

Przesłuchanie do Orkiestry. Instrument - Wiolonczela Tutti

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry. Instrument - Wiolonczela Tutti

30
lipca

Przesłuchanie do grupy II skrzypiec

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy II skrzypiec.

22
lipca

Projekcja Karnawału zwierząt na Dziecięcych Ogrodach Muzycznych w Warszawie!

W środę, 24 lipca o godz. 9.30 i 11.00 w ramach Dziecięcych Ogrodów Muzycznych na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie będzie można zobaczyć transmisję spektaklu - Karnawał zwierząt z Opery Wrocławskiej w choreografii Anny Hop, tancerki Polskiego Baletu Narodowego.

19
lipca

Letnie Studio Baletowe już w sierpniu!

Wszystkich miłośników baletu zapraszamy na tygodniowy kurs tańca baletowego w Operze Wrocławskiej.

16
lipca

Lato w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska zaprasza do STREFY DZIECI na cykl wakacyjnych zabaw i warsztatów, które odbędą się w naszym teatrze! Specjalnie dla Was otwieramy drzwi teatru poza sezonem i zapraszamy na LATO w OPERZE WROCŁAWSKIEJ!

15
lipca

Praca na stanowisku: pracownik gospodarczy - osoba sprzątająca

Opera Wrocławska poszukuje kandydatek i kandydatów do zespołu sprzątającego na stanowisko: pracownik utrzymania czystości - osoba sprzątająca - umowa o pracę.

15
lipca

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko perukarz charakteryzator - cały etat - zastępstwo

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko perukarz charakteryzator - cały etat - zastępstwo

5
lipca

Zmiana godzin pracy kasy biletowej w okresie letnim / Change of the Box Office opening hours during summer season

Informujemy, że w czasie wakacji ulegają zmianie godziny pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej.
We would like to inform you that the opening hours of the Wrocław Opera's Box Office will change during the summer holidays.

3
lipca

Ogłoszenie o pracę - Asystent reżysera

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku: asystent reżysera

3
lipca

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza audycję dla śpiewaków solistów: tenory, bas-barytony, basy.

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza audycję dla śpiewaków solistów: tenory, bas-barytony, basy.

1
lipca

Sezon 2019-2020

Drodzy melomani!

Z radością informujemy, że ruszyła sprzedaż i rezerwacja biletów na nowy sezon 2019/2020.

28
czerwca

Dzielimy się wspaniałą wiadomością z ostatniej chwili!

Solistka Baletu Opery Wrocławskiej - Natsuki Katayama została uhonorowana nagrodą "Emocje" przyznawaną przez redakcję Radia Wrocław.

27
czerwca

Superwidowisko - plan sytuacyjny

Szanowni Widzowie!

W celu dobrej organizacji przestrzeni oraz aby ułatwić Państwu wejście na teren SUPERWIDOWISKA, prosimy zapoznać się z planem sytuacyjnym...

25
czerwca

Konferencja prasowa przed premierą "Traviaty"

Dziś odbyła się konferencja prasowa, poświęcona superwidowisku "Traviata". Wzięli w niej udział realizatorzy spektaklu oraz Dyrekcja Opery Wrocławskiej.

24
czerwca

Zmiana w harmonogramie Studia Baletowego

Informujemy, że ze względu na próby do superwidowiska "Traviata" G. Verdiego, zajęcia Studia Baletowego zaplanowane na środę 26.06. są przeniesione na poniedziałek 24.06. godz. 20:15

21
czerwca

Święto Muzyki

Dziś obchodzimy Święto Muzyki, szczególny dzień w kalendarzu. Tego dnia muzycy wychodzą w miasto, aby dać możliwość spontanicznego współuczestnictwa w akcie tworzenie dzieła Polihymnii.

18
czerwca

Nominacje do nagrody Emocji Radia Wrocław Kultura!

Dziś zostały ogłoszone Nominacje do 4. edycji wyróżnień Radia Wrocław Kultura, w kategorii MUZYKA KLASYCZNA. Nagrody przyznawane są dolnośląskim artystom i animatorom życia kulturalnego za mijający sezon.

13
czerwca

Znamy szczegóły nowego sezonu artystycznego

Dziś podczas śniadania prasowego Dyrekcja Opery Wrocławskiej, przekazała przedstawicielom mediów szczegóły dotyczące nowego sezonu artystycznego 2019/2020. Przed nami 8 premier. Pierwszy raz w ponad dwudziestoletniej historii wrocławskich superwidowisk nie zabrzmi dzieło operowe. W przyszłym roku widzowie zobaczą spektakl taneczno-multimedialny

12
czerwca

14 czerwca - Światowy Dzień Krwiodawcy

w związku z obchodzonym w dniu 14 czerwca Światowym Dniem Krwiodawcy, zapraszamy wszystkich, którzy posiadają legitymację honorowego dawcy krwi, po bilety na spektakl "Wieczór polski Chopin/Kilar" w specjalnej cenie 40 zł.

7
czerwca

Tancerze Opery Wrocławskiej w Giessen

10 czerwca 2019 roku tancerze Opery Wrocławskiej - Daniel Agudo Gallardo i Ines Furushashi-Huber zatańczą duet "Close" w choreografii Anny Hop podczas gali charytatywnej "Tanz-ART" w Stadttheater w Giessen.

31
maja

Dzień Dziecka w Operze Wrocławskiej

1 czerwca zapraszamy wszystkie Dzieci do Opery Wrocławskiej na uroczysty Baletowy Dzień Dziecka!

30
maja

Praca: Główny specjalista w dziale administracyjno-gospodarczym - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko Główny specjalista w dziale administracyjno-gospodarczym - cały etat

29
maja

Praca: Referent do spraw administracyjno-technicznych

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko Referent do spraw administracyjno-technicznych

24
maja

Dzień Matki w Operze Wrocławskiej

26 maja będziemy świętować Dzień Matki, z tej okazji Opera Wrocławska postanowiła umilić wszystkim mamom ich dzień.

23
maja

"Śpiewnik domowy" gościnnie w Gorzanowie oraz na Zamku Książ

Zapraszamy na wyjątkowe koncerty w wyjątkowych miejscach. Chór Opery Wrocławskiej oraz Chór Dziecięcy Opery Wrocławskiej wykonają w Pałacu w Gorzanowie, 25 maja oraz na Zamku Książ, 30 maja, wybrane pieśni ze "Śpiewnika Domowego" Stanisława Moniuszki.

20
maja

Przełożenie spotkania "Amanti dell'Opera"

Informujemy, że spotkanie, które miało odbyć się dnia 30 maja zostało przeniesione na 4 czerwca w 30. rocznicę pierwszych w Polsce wolnych wyborów.

17
maja

Noc Muzeów w Operze Wrocławskiej

Noc Muzeów w Operze Wrocławskiej rozpoczniemy specjalną ofertą! Od godz. 21.00 do północy, w naszej kasie będziemy sprzedawać bilety w cenie wejściówki na wszystkie spektakle SUPERWIDOWISKA „Traviata” w reżyserii Grażyny Szapołowskiej.

16
maja

Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

Jutro na parkingu Opery Wrocławskiej, od strony Fosy Miejskiej, odbędzie się piknik.

8
maja

Balet Opery Wrocławskiej - Audycja / Audition

Balet Opery Wrocławskiej poszukuje nowych tancerzy solistów, koryfei oraz artystów corps de ballet na sezon artystyczny 2019/2020 posiadających wysokie umiejętności w technice tańca klasycznego i współczesnego.

7
maja

Praca: Artysta Chóru (sopran I, tenor I, baryton, bas II)

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko Artysty Chóru (sopran I, tenor I, baryton, bas II)

29
kwietnia

Praca: kasjer kasy biletowej - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko kasjer kasy biletowej Opery - cały etat

29
kwietnia

Życzenia Prezydenta Jacka Sutryka z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji Prezydent Wrocławia, pan Jacek Sutryk wystosował list z życzeniami do tancerzy Opery Wrocławskiej.

24
kwietnia

Praca: specjalista ds. BHP i Ppoż. - 1/2 etatu

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko: specjalista ds. BHP i Ppoż. - 1/2 etatu

23
kwietnia

Dodatkowa próba chóru "Amanti dell'Opera"

Informujemy, że dnia 4 maja w godzinach 16:00-17:00 odbędzie się dodatkowe spotkanie chóru "Amanti dell'Opera" w foyer Opery Wrocławskiej.

19
kwietnia

Życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się obchodów Wielkiej Nocy, pragniemy życzyć widzom Opery Wrocławskiej zdrowych i spokojnych świąt.

17
kwietnia

Zmarł Ryszard Kaja

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ryszarda Kai. Wybitnego artysty plastyka, plakacisty, rysownika, twórcy kostiumów i scenografii teatralnych.

12
kwietnia

Zostań wolontariuszem! Superwidowisko "Traviata" w reżyserii Grażyny Szapołowskiej

Dołącz do grona wolontariuszy Opery Wrocławskiej i przyłącz się do wspólnej organizacji superprodukcji. Premiera "Traviaty" Giuseppe Verdiego odbędzie się w dniach 28, 29 i 30 czerwca.

11
kwietnia

Orzeczenie Komisji Orzekającej przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja Orzekająca przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu, orzekła że Dyrektor Opery Wrocławskiej Pan Marcin Nałęcz-Niesiołowski, nie naruszył dyscypliny finansów publicznych.

8
kwietnia

Urząd Skarbowy wyklucza nieprawidłowości w Operze Wrocławskiej

Od listopada 2018 do marca 2019 w Operze Wrocławskiej trwała kontrola Urzędu Skarbowego i dotyczyła rozliczenia roku 2017. Wyniki kontroli nie wykazały żadnych nieprawidłowości.

4
kwietnia

Rozpoczęcie sprzedaży biletów na superwidowisko "Traviata"

Superwidowisko "Traviata" Giuseppe Verdiego przy budynku Opery Wrocławskiej 28, 29 i 30 czerwca. A już od jutra możecie nabywać bilety!

4
kwietnia

Praca na stanowisku: dyrygent/dyrygent asystent (3 etaty)

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku: dyrygent/dyrygent asystent (3 etaty)

3
kwietnia

Praca na stanowisku: pracownik gospodarczy - osoba sprzątająca

Opera Wrocławska poszukuje kandydatek i kandydatów do zespołu sprzątającego na stanowisko: pracownik utrzymania czystości - osoba sprzątająca - umowa o pracę.

2
kwietnia

Opera Wrocławska na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, któremu towarzyszy ogólnoświatowa akcja "na niebiesko dla autyzmu".

27
marca

Życzenia na Międzynarodowy Dzień Teatru

W Międzynarodowym Dniu Teatru życzymy wszystkim Państwu samych ważnych doświadczeń teatralnych i inspiracji, wielu artystycznych emocji i wrażeń. Niech będą one tak bogate i różnorodne jak tylko jest to możliwe.

25
marca

Zmiana w repertuarze

Z przykrością informujemy, że zaplanowane w terminie 27 oraz 29 marca spektakle "Fidelio" zostają odwołane, ze względu na niedyspozycję solisty. W celu dokonania zwrotu biletów uprzejmie prosimy o kontakt z działem rezerwacji pod numerami (+48) 71 370 88 80 i (+48) 71 370 88 81.

22
marca

Rozbudowa Opery Wrocławskiej w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

Rozbudowa Opery Wrocławskiej o zaplecze techniczne i administracyjne jest w trakcie realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

18
marca

Nagroda PERŁY TAŃCA dla "Karnawału zwierząt"

16 marca 2019 w Sali Młynarskiego Teatru Wielkiego - Opery Narodowej odbyła się Gala wręczenia nagród "Perły Tańca 2019" - konkursu, którego organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Sztuki Tańca.

15
marca

Wiesław Dudek w Operze Wrocławskiej - znany artysta tańca i pedagog prowadzi obecnie próby z naszym zespołem Baletu

Artysta tańca i pedagog, Wiesław Dudek ukończył Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi, z nagrodą dla "Najlepszego absolwenta szkół baletowych w Polsce" w 1996 r.

13
marca

Lotem do Opery - 14 marca 2019

W czwartek 14 marca 2019 kolejna odsłona akcji "Lotem do Opery". Zapraszamy do kasy biletowej, gdzie udostępniona będzie specjalna seria biletów z 40 % rabatem na wybrane spektakle naszego repertuaru. Serdecznie zapraszamy do naszej kasy w godzinach 12.00-19.00!

13
marca

Studio Baletowe w Operze Wrocławskiej - harmonogram i regulamin

Studio Baletowe w Operze Wrocławskiej ogłasza ponowne zapisy; - wciąż mamy miejsca w najmłodszej grupie "Trzy cztery balet!" dla dzieci w wieku 3-4 lat.

7
marca

Lotem do Opery - 7 marca 2019

W czwartek 7 marca 2019 kolejna odsłona akcji "Lotem do Opery". Zapraszamy do kasy biletowej, gdzie udostępniona będzie specjalna seria biletów z 40 % rabatem na wybrane spektakle naszego repertuaru. Serdecznie zapraszamy do naszej kasy w godzinach 12.00-19.00!

6
marca

Poszukujemy statystów do spektaklu "Faust"

Poszukujemy statystów - panów w wieku 20-35 lat, od 175 cm wzrostu, sprawnych i energicznych, bez brody i wąsów (lub z wolą ich zgolenia), lubiących scenę i występowanie przed publicznością, do roli wojskowych w spektaklu "Faust" Charlesa Gounoda.

28
lutego

Praca na stanowisku: pracownik utrzymania czystości w budynku - osoba sprzątająca

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko: pracownik utrzymania czystości w budynku - osoba sprzątająca - cały etat

22
lutego

"POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY!" w Operze Wrocławskiej

Z przyjemnością informujemy, że Opera Wrocławska po raz kolejny została partnerem akcji "POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY!" organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną i Ministerstwo Turystyki i Sportu.

21
lutego

Zostań asystentem!

Opera Wrocławska poszukuje asystenta - wolontariusza do spektaklu "Faust" Ch. Gounoda w reżyserii Beaty Redo-Dobber.

21
lutego

Lotem do Opery - 21 lutego 2019

W czwartek 21 lutego 2019 kolejna odsłona akcji "Lotem do Opery".
Zapraszamy do kasy biletowej, gdzie udostępniona będzie specjalna seria biletów z 40 % rabatem na wybrane spektakle naszego repertuaru.

12
lutego

Żałoba narodowa po śmierci premiera Jana Olszewskiego

W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej informujemy, że spektakle "Kopciuszek" 14 i 16 lutego oraz "Don Giovanni" 15 lutego w Operze Wrocławskiej odbędą się planowo i zostaną poprzedzone minutą ciszy.

6
lutego

Przesłuchania na stanowisko Artysty Chóru

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprasza na przesłuchania na stanowisko Artysty Chóru (I tenor, baryton, bas)

4
lutego

Praca na stanowisku: konserwator (pełny etat)

Opera Wrocławska zatrudni pracownika na stanowisko KONSERWATOR - cały etat.

31
stycznia

Studio Baletowe - zmiana terminu zajęć w trakcie ferii zimowych

W związku z feriami zimowymi, informujemy o zmianach w Studiu Baletowym. W poniedziałek 4 lutego lekcje grupy "Młody balet" odbędą się wyjątkowo o godz. 17:10, zamiast planowej w harmonogramie godz. 18:00.

29
stycznia

Lotem do Opery - 31 stycznia 2019

W czwartek 31 stycznia 2019 kolejna odsłona akcji "Lotem do Opery". Zapraszamy do kasy biletowej, gdzie udostępniona będzie specjalna seria biletów z 40% rabatem na wybrane spektakle nowego sezonu artystycznego. Serdecznie zapraszamy do naszej kasy w godzinach 12.00-19.00!

28
stycznia

Praca na stanowisku: Modystka (umowa na zastępstwo - 1 etat)

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Modystka (umowa na zastępstwo - 1 etat)

28
stycznia

Praca na stanowisku: Krawiec/Krawcowa w pracowni krawieckiej męskiej - pełen etat

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Krawiec/Krawcowa w pracowni krawieckiej męskiej - pełen etat

28
stycznia

Praca na stanowisku: Krawiec/krawcowa/krojczy w pracowni krawieckiej męskiej

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Krawiec/krawcowa/krojczy w pracowni krawieckiej męskiej

28
stycznia

Praca na stanowisku: Szewc - 1/2 etatu

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko Szewc - 1/2 etatu

24
stycznia

Praca na stanowisku: pracownik utrzymania czystości w budynku - osoba sprzątająca

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko: pracownik utrzymania czystości w budynku - osoba sprzątająca - cały etat

23
stycznia

Reżyser Ryszard Peryt nie żyje

Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w nocy 23 stycznia 2019 r. odszedł Ryszard Peryt, aktor, reżyser, profesor sztuki teatru, wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie, Dyrektor Polskiej Opery Królewskiej.

18
stycznia

Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2018 dla Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego

Informujemy, że Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Dyrektor Opery Wrocławskiej, otrzymał nominację do tytułu Osobowość Roku 2018 w kategorii "Kultura".

18
stycznia

Odszedł prof. Ryszard Badura

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w wieku 96 lat zmarł wieloletni rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu - prof. Ryszard Badura.

17
stycznia

Lotem do Opery 17.01

Dziś kolejna odsłona akcji "Lotem do Opery". Zapraszamy do kasy biletowej, gdzie udostępniona będzie specjalna seria biletów z 40 % rabatem na wybrane spektakle sezonu artystycznego 2018/2019. Serdecznie zapraszamy!

16
stycznia

Odwołane spektakle

Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszeniem żałoby narodowej w dniu 19 stycznia br., zaplanowany na ten dzień spektakl "Zemsta nietoperza" oraz koncert kameralny "W. A. Mozart: arie koncertowe" zostają odwołane.

6
stycznia

Zagraj w spektaklu i pomóż dzieciom

Pomaganie jest dziecinnie proste. Z nami możecie pomóc i przeżyć niesamowitą przygodę.

5
stycznia

Rozpoczynamy Rok Moniuszkowski!

Dziś oficjalne rozpoczęcie Roku Moniuszkowskiego. W roku 200. rocznicy urodzin najważniejszego polskiego kompozytora operowego instytucje kultury w Polsce, w tym także Opera Wrocławska, przygotowały wiele wydarzeń mających na celu popularyzację jego twórczości w kraju i zagranicą.

28
grudnia

Praca na stanowisku: Inspicjent

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisko inspicjenta (pełny etat)

22
grudnia

Zmiany w pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej

Szanowni Państwo,
Informujemy, że z okazji zbliżających się świąt, w dniach 24, 25 i 26/12/2018 oraz 1/01.2019 kasa biletowa będzie nieczynna.

21
grudnia

Życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia dyrekcja Opery Wrocławskiej przygotowała życzenia dla wszystkich widzów.

20
grudnia

18 grudnia, po spektaklu "Halka", w Operze Wrocławskiej odbyły się obchody 100-lecia istnienia ZASP

18 grudnia, po spektaklu "Halka", w Operze Wrocławskiej odbyły się obchody 100-lecia istnienia ZASP.

8
grudnia

Przerwa w pracy kasy i działu rezerwacji 10 grudnia

W trosce o poprawę jakości oraz komfort widzów wdrażamy nowy system rezerwacji i sprzedaży biletów.

6
grudnia

"Halka" - Konferencja prasowa

Dziś o godzinie 14.30 na scenie Opery Wrocławskiej odbyła się konferencja prasowa dotycząca premiery spektaklu "Halka" Stanisława Moniuszki.

5
grudnia

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprasza na przesłuchanie do następujących ról w inscenizacji opery "Faust" Ch. Gounoda

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprasza na przesłuchanie do następujących ról w inscenizacji opery "Faust" Ch. Gounoda (premiera w kwietniu 2019)

4
grudnia

Przesłuchanie do Zespołu Orkiestry Opery Wrocławskiej na stanowisko: muzyk orkiestrowy - trąbka

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do Zespołu Orkiestry Opery Wrocławskiej na stanowisko: muzyk orkiestrowy - trąbka

29
listopada

2. Świąteczny Turniej Śpiewających Rodzin

Opera Wrocławska ogłasza 2. Świąteczny Turniej Śpiewających Rodzin, do udziału w którym zaprasza wszystkie rodziny, które lubią wspólnie muzykować.

28
listopada

Uroczystości jubileuszowe ZASP w Operze Wrocławskiej

W związku z uroczystościami jubileuszowymi z okazji 100-lecia działalności Wrocławskiego Oddziału ZASP - Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji, które odbędą się 18 grudnia w Operze Wrocławskiej, spektakl "Halka" Stanisława Moniuszki został tego dnia przeniesiony z godziny 11.00 na 19.00.

27
listopada

Trzy firmy chcą sfinansować budowę sali prób Opery

Opera Wrocławska przeciera szlaki. Będzie pierwszą instytucją kulturalną w Polsce, która zamierza skorzystać z coraz bardziej popularnej formuły partnerstwa publiczno-prywatnego. PPP to rodzaj umowy między podmiotem publicznym - np. teatrem, muzeum, szkołą czy miastem - a firmą prywatną, na której korzystają obie strony.

21
listopada

Przesłuchanie do grupy klarnetów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy klarnetów

20
listopada

Praca na stanowisku : pracownik utrzymania czystości w budynku - osoba sprzątająca

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko: pracownik utrzymania czystości w budynku - osoba sprzątająca - cały etat

19
listopada

Zmiana w repertuarze

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, o zmianach w repertuarze Opery Wrocławskiej: spektakl ,,Romeo i Julia? zostaje przeniesiony na 24 i 26 stycznia 2019 a spektakl ,,Carmen? na 31 stycznia i 2 lutego 2019 roku.

16
listopada

Przesłuchanie do zespołu chóru

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko artysta chóru - tenor I, bas II

15
listopada

Praca na stanowisku : Specjalista w dziale planowania i realizacji inwestycji

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku specjalisty w Dziale Planowania i Realizacji Inwestycji (pełny etat)

9
listopada

Praca na zastępstwo: Perukarz charakteryzator

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko perukarz charakteryzator - cały etat - zastępstwo

9
listopada

Praca na zastępstwo: Główny Specjalista w dziale administracyjno-gospodarczym

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku: Główny Specjalista w dziale administracyjno-gospodarczym (umowa o pracę na zastępstwo w pełnym wymiarze godzin)

7
listopada

"Amanti dell'Opera"

Miłośnik - Amator - Pasjonat - Wielbiciel
W tych kilku słowach mieści się włoskie wyrażenie "Amanti"
"Amanti dell'Opera" to chór, mający na celu zrzeszenie wszystkich miłośników Opery. Skierowany do wszystkich, którzy chcą się poczuć i powiedzieć o sobie "Jestem Amanti".

6
listopada

Zmiana dyrygenta koncertu "Myśląc Ojczyzna"

Uprzejmie informujemy o zmianie dyrygenta koncertu "Myśląc Ojczyzna", który odbędzie się 10 listopada 2018 roku.

6
listopada

Świętujmy razem !

W tym roku, listopad jest wyjątkowym miesiącem w naszym kalendarzu. 11 listopada 2018 będziemy obchodzić 100-lecie odzyskania niepodległości.

5
listopada

Przesłuchanie do grupy skrzypiec

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy skrzypiec

30
października

Zmiany w pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej

Szanowni Państwo,
Informujemy, że z okazji zbliżających się świąt, w dniach 1 i 12/11/2018 kasa biletowa będzie nieczynna. W pozostałych dniach kasa będzie czynna bez zmian. Za utrudnienia przepraszamy.

26
października

Artyści Opery Wrocławskiej nominowani do Wrocławskiej Nagrody Muzycznej 2018

Przyznawana przez dziennikarzy i krytyków, Wrocławska Nagroda Muzyczna jest dedykowana artystom, "którzy w szczególny sposób zasłużyli się w minionym sezonie. Laur przyznawany jest w dwóch kategoriach - muzyka poważna i rozrywkowa".

19
października

Nabór do Chóru Dziecięcego Opery Wrocławskiej

Dzieci (7-14 lat), które lubią śpiewać i występować na scenie, zapraszamy do udziału w zajęciach chóru dziecięcego Opery Wrocławskiej.

18
października

Praca: montażysta dekoracji - operator urządzeń scenicznych - cały etat

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko montażysta dekoracji - operator urządzeń scenicznych - cały etat

18
października

Zmiana terminu zajęć edukacyjnych "Accademia dell'Opera - PACZKA-POINTA-PIRUET abecadło baletu"

Warsztaty baletowe dla dzieci "Paczka-Pointa-Piruet abecadło baletu" nie odbędą się w zaplanowanym terminie 28 października. Wyjątkowo przeniesione zostają na niedzielę 21 października o godzinie 14.00 (tydzień wcześniej). Zmiana spowodowana jest udziałem tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej w premierze spektaklu baletowego "Giselle", na który serdecznie zapraszamy 27 października o godzinie 19.00. Kolejne spektakle 28.10 i 30.10.

18
października

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy klarnetów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy klarnetów

15
października

Praca: kasjer kasy biletowej - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko kasjer kasy biletowej Opery - cały etat

5
października

Żegnamy solistę Opery Wrocławskiej


Z głębokim smutkiem i żalem pożegnaliśmy dziś byłego solistę Opery Wrocławskiej, pana Jacka Rysia, który zmarł 29 września br. w wieku 59 lat. W latach 1985-2007 Pan Jacek Ryś swoim kunsztem uświetniał spektakle Opery Wrocławskiej. Wcielił się m.in. w rolę Dancairo w operze "Carmen" oraz Papageno w operze "Czarodziejski flet". Jego postać na długo pozostanie w Naszej pamięci.

4
października

"Najdzielniejszy z rycerzy" już niebawem na TVP Kultura

Dziecięca opera Krzysztofa Pendereckiego napisana do tekstu Ewy Szelburg-Zarembiny jest klasycznym przykładem opowieści z moralitetem - w życiu każdego doniosłą rolę spełniają wartości, a nie wygląd zewnętrzny.
Premiera spektaklu familijnego w Operze Wrocławskiej odbyła się 19 kwietnia 2018 roku. Najbliższy spektakl już 5 października. Miło nam poinformować, że wkrótce zostanie wyemitowana na antenie TVP Kultura.

3
października

Wrocławska Księga Pamięci w Operze Wrocławskiej

W drugim dniu premiery "Nabucco" Giuseppe Verdiego 30 września, po spektaklu, po raz kolejny na naszej scenie zagościła Wrocławska Księga Pamięci.

3
października

Zmiana godziny "Operowego labiryntu"

Uprzejmie informujemy, że w najbliższą niedzielę tj. 7 października nastąpiła zmiana godziny "Operowego labiryntu". Zapraszamy Państwa na wycieczkę po Operze Wrocławskiej na godz. 16.30.

2
października

Oświadczenie Dyrektora Opery Wrocławskiej

W związku z moją wypowiedzią, podczas konferencji prasowej dotyczącej raportu NIK badającego wydatki Opery za rok 2017 zorganizowanej w Operze Wrocławskiej dnia 20 lipca 2018 r., że Pani Patrycja Bogusławska nieopatrznie, widząc moją parafkę, przystawiła pieczątkę "dyrektor Opery Wrocławskiej", oświadczam, że nastąpił błąd nazwiska: Pani Patrycja Bogusławska podjęła pracę w Operze Wrocławskiej dnia 1 stycznia 2018 r. i nie przystawiała pieczątek na dokumentach Opery przed tą datą. Za co przepraszam.

Niezależnie od oświadczenia faktem jest, że została przystawiona pieczęć przez pracownika sekretariatu.

2
października

Zmiana w repertuarze

Szanowni Państwo,
informujemy iż ze względów organizacyjnych, zaplanowane w terminie 17 i 18 października spektakle "I Capuleti e i Montecchi" zostają odwołane

2
października

Zmiana dyrygenta w spektaklach "Eugeniusz Oniegin"

Informujemy, że podczas najbliższych spektakli "Eugeniusz Oniegin" tj. 4 i 7 października, za pulpitem dyrygenckim stanie Pan Adam Banaszak.

1
października

Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym szczególnym dniu, pragniemy życzyć Państwu, aby muzyka pozostawała pasją i nieustannie przynosiła radość z jej tworzenia i obcowania z nią. Niech muzyka zawsze gości w Państwa sercach i dodaje optymizmu każdego dnia.

1
października

Zmiana obsady w spektaklu "Nabucco"

Informujemy, iż ze względu na chorobę artysty w dniu 2.10 (wtorek) w tytułowej roli w spektaklu "Nabucco" Giuseppe Verdiego zamiast Kruma Galabova zaśpiewa Leszek Skrla.

28
września

Zmiana dyrygenta w spektaklach "Nabucco"

Informujemy, że podczas najbliższych spektakli "Nabucca" tj. 29 i 30 września, a także 2 października, za pulpitem dyrygenckim stanie pan Tomasz Szreder.

27
września

Międzynarodowy Dzień Turystyki

Dziś Międzynarodowy Dzień Turystyki.

26
września

Przesłuchania do spektaklu "Don Giovanni"

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie dla basów i bas-barytonów, do roli Leporella w inscenizacji Don Giovanni W.A. Mozarta (premiera w lutym 2019)

17
września

Praca: Specjalista ds. księgowości - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko: Specjalista ds. księgowości - cały etat

17
września

Zakończyły się Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej!

Za nami dwa weekendy Europejskich Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej, podczas których zapraszaliśmy naszych widzów na szereg aktywności związanych z dziedzictwem naszego teatru.

14
września

Europejskie Dni Dziedzictwa

Szanowni Państwo, informujemy iż na wydarzenia w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa w ten weekend wszystkie dostępne miejsca zostały już wyczerpane, z wyjątkiem warsztatów Accademii dell'Opera "Koloratura i falset" 16 września o godzinie 12.00.

13
września

Przesłuchanie do zespołu chóru

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko Artysty Chóru tenor I, baryton, bas

12
września

Polska Zobacz Więcej - Weekend za pół ceny

Jest nam miło poinformować, że Opera Wrocławska kolejny raz przyłączyła się do akcji "Polska Zobacz Więcej - weekend za pół ceny". Tym razem jesienna edycja imprezy odbędzie się w dniach 5 - 7 października 2018.

10
września

Przesłuchanie do grupy skrzypiec

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy skrzypiec

7
września

Brak wolnych miejsc na zwiedzanie Opery Wrocławskiej w ramach cyklu "Jej Wysokość Opera" podczas Europejskich Dni Dziedzictwa

Informujemy, iż wszystkie miejsca na zwiedzanie Opery Wrocławskiej w ramach cyklu "Jej Wysokość Opera" podczas Europejskich Dni Dziedzictwa (włącznie z miejscami na liście rezerwowej) są już zajęte. Brak wolnych miejsc dotyczy wszystkich terminów zwiedzania, tj. 8 i 16 września o godzinach 14.00 i 16.00.

6
września

Informacja o planowanym partnerstwie publiczno-prywatnym

W związku z art. 5 ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o partnerstwie publiczno-prywatnym (t.j. Dz. U z 2017 r., poz. 1834, dalej jako: Ustawa o ppp) Opera Wrocławska informuje, że zamierza dokonać wyboru partnera prywatnego w celu wspólnej realizacji przedsięwzięcia pn. Rozbudowa Opery Wrocławskiej wraz z zakupem wyposażenia w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

31
sierpnia

Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej

Impreza, która powstała ze wspólnej inicjatywy Rady Europy i Unii Europejskiej ma na celu promowanie historycznego dziedzictwa kultury krajów europejskich, poprzez udostępnianie jej zabytków.

31
sierpnia

Studio Baletowe w Operze Wrocławskiej wznawia działalność po wakacjach!

Studio Baletowe wznawia działalność po przerwie wakacyjnej. Już 3 września rozpoczynamy zajęcia; podajemy harmonogram lekcji baletu dla wszystkich grup wiekowych, otwieramy nową grupę dla dzieci w wielu 3-4 lata. Zapraszamy!

27
sierpnia

Przesłuchanie do grupy puzonów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy puzonów: Głos Solowy i głos Tutti.

22
sierpnia

Opera Wrocławska na Festiwalu Moniuszkowskim

Artyści Opery Wrocławskiej zainaugurują dziś specjalnym koncertem 56. Międzynarodowy Festiwal Moniuszkowski w Kudowie Zdroju.

3
sierpnia

Praca: Konserwator mechanik - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko: Konserwator mechanik - cały etat

3
sierpnia

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy skrzypiec

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy skrzypiec

3
sierpnia

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry na tubę

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry na tubę

26
lipca

Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska, jako instytucja kultury, która prezentuje swoje spektakle w historycznym gmachu, pragnie włączyć się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa 2018.
Hasło ,,Niepodległa dla wszystkich” znajduje corocznie odzwierciedlenie w naszym repertuarze, w którym umieszczamy dzieła polskich kompozytorów, a także organizujemy specjalne wydarzenia artystyczne jak koncert ,,W stronę Niepodległej”, czy prezentacja dzieła zdobywcy nagrody Grammy, Włodka Pawlika - Kantata ,,Myśląc Ojczyzna”.

24
lipca

Praca: Kierownik działu administracyjno-gospodarczego

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku: Kierownik działu administracyjno-gospodarczego.

24
lipca

Praca: pracownik utrzymania czystości w budynku - osoba sprzątająca - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko: pracownik utrzymania czystości w budynku - osoba sprzątająca - cały etat

23
lipca

Praca. Kierownik działu głównego energetyka

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia pracy na stanowisku: Kierownik działu głównego energetyka

22
lipca

Przesłuchania do spektaklu "Don Giovanni"

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do następujących ról w inscenizacji Don Giovanni W.A. Mozarta (premiera w lutym 2019):

Don Giovanni (baryton)
Leporello (bas-baryton)
Donna Anna (sopran)
Donna Elvira (sopran)
Don Ottavio (tenor)

20
lipca

Specjalna konferencja prasowa

Zapraszamy przedstawicieli mediów do wzięcia udziału w konferencji prasowej, która dotyczyć będzie ostatnich doniesień medialnych, traktujących o kontroli NIK w Operze Wrocławskiej. Konferencja odbędzie się 20 lipca o godz. 13.00 w Salonie Cesarskim w Operze Wrocławskiej. W konferencji udział weźmie Dyrekcja Opery Wrocławskiej.

19
lipca

Oświadczenie Dyrekcji Opery Wrocławskiej

W związku z publikacją artykułu pani Magdaleny Kozioł "NIK prześwietla szefa opery", który ukazał się na łamach wrocławskiej Gazety Wyborczej, dnia 17 lipca 2018 roku, Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprzecza nieprawdziwym doniesieniom prasowym jakoby Dyrektor Marcin Nałęcz - Niesiołowski podpisywał umowy o dzieło "sam ze sobą". Wszelkie umowy między Dyrektorem, a Operą Wrocławską na dodatkowe czynności o charakterze twórczym - kierownictwa muzyczne oraz dyrygowanie spektaklami, zawierane są zgodnie z kontraktem i wyłącznie po uzyskaniu pisemnej zgody organu prowadzącego tj. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Pełna dokumentacja dotycząca tego tematu jest do wglądu w Operze Wrocławskiej w trybie dostępu do informacji publicznej. Jako przykład przedstawiamy pisma Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, z lat 2017-2018, w których wyrażono zgody na wykonywanie dodatkowych czynności artystycznych przez Dyrektora Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego w charakterze dyrygenta spektakli, a także wyciąg z umowy w sprawie określenia warunków organizacyjno-finansowych oraz programu działania Opery Wrocławskiej.

18
lipca

Natsuki Katayama wyróżniona nagrodą "Złote czubki"

Z radością informujemy, że tancerka Baletu Opery Wrocławskiej, Natsuki Katayama została wyróżniona nagrodą "Złote czubki" w kategorii najlepsza tancerka sezonu 2017/2018.

16
lipca

Praca. Woźny orkiestry - 1/2 etatu

Opera Wrocławska zaprasza osoby chętne do podjęcia się zadań związanych z bieżącą obsługą techniczną zespołu orkiestry Opery Wrocławskiej, na stanowisku woźny orkiestry.

13
lipca

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprasza na przesłuchanie do następujących ról w inscenizacji włoskojęzycznej wersji "Halki" S. Moniuszki

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprasza na przesłuchanie do następujących ról w inscenizacji włoskojęzycznej wersji "Halki" S. Moniuszki (premiera w grudniu 2018).

10
lipca

Praca. Specjalista ds. obsługi widzów - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko specjalista ds. obsługi widzów - cały etat

5
lipca

Praca. Korepetytor chóru

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko korepetytora chóru.

2
lipca

Zmiany w pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej

Informujemy o zmianach w pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej w okresie wakacyjnym:
Poniedziałek: nieczynne
Wtorek-piątek: 14:00-18:00
Sobota: 10:00-15:30
Niedziela: nieczynne

28
czerwca

Konkurs - Światowy Dzień Architektury

Z okazji Światowego Dnia Architektury, które obchodzimy w niedzielę 1 lipca, przygotowaliśmy konkurs dla wszystkich miłośników Opery Wrocławskiej.

27
czerwca

Accademia dell'Opera - Zakończenie sezonu

W niedzielę 24 czerwca 2018 odbył się ostatni w tym sezonie odcinek projektu edukacyjnego dla dzieci Accademia dell'Opera. Tym razem zaprosiliśmy naszych najmłodszych widzów na scenę Opery Wrocławskiej. Zastępca Dyrektora Opery Wrocławskiej, Pani Ewa Magdalena Filipp przywitała naszych najmłodszych widzów i rodziców.

25
czerwca

Przesłuchanie do grupy skrzypiec (głos tutti)

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy skrzypiec (głos tutti)

22
czerwca

Nowy sezon 2018/2019 ogłoszony!

21 czerwca podczas śniadania prasowego, podzieliliśmy się wiedzą o nowym sezonie artystycznym 2018/2019 w Operze Wrocławskiej.

20
czerwca

Zmiany w organizacji ruchu

Zmiany w organizacji ruchu przy Operze Wrocławskiej w dniu 21.06.2018

15
czerwca

Ruszyły warsztaty OPEN DOOR

Międzynarodowe warsztaty choreograficzne OPEN DOOR to platforma dla tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej i młodych choreografów, którzy stworzą wspólną choreografię do muzyki polskich kompozytorów.

13
czerwca

Już dziś zostań wolontariuszem Opery Wrocławskiej!

Lubisz angażować się w przedsięwzięcia artystyczne? Jesteś ciekaw, jak funkcjonuje teatr operowy od wewnątrz? Chcesz przyłączyć się do współtworzenia zespołu Opery Wrocławskiej? Idealnie trafiłeś!

11
czerwca

Praca: kasjer kasy biletowej - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko kasjer kasy biletowej Opery - cały etat

8
czerwca

Zaproszenie do wzięcia udziału w teście rynku

Opera Wrocławska wspólnie z firmą Ingenis zapraszają do wzięcia udziału w teście rynku dotyczącym projektu pt. "Rozbudowa Opery Wrocławskiej wraz z zakupem wyposażenia w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego".

8
czerwca

Zmiana w repertuarze

Z przykrością informujemy, że zaplanowane w terminie 15 czerwca spektakle "Rycerskość wieśniacza" i "Pajace" zostają odwołane, ze względu na niedyspozycję solisty. Zapraszamy na pozostałe wystawienia tych dzieł 13 i 17 czerwca.

7
czerwca

Przesłuchanie do zespołu chóru

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania do chóru operowego na stanowisko artysty chóru - tenor I, alt I, bas

4
czerwca

Logo Opery Wrocławskiej nominowane w konkursie KTR 2018

Miecze za kreatywność wręczone. Wśród nominowanych do nagrody znalazło się logo Opery Wrocławskiej.

23
maja

Utrudnienia w ruchu w dniach 23-27 maja 2018 roku w związku z organizacją superwidowiska "Nabucco"

Informujemy, że w związku z organizacją superwidowiska "Nabucco" przy Placu Wolności w dniach 23-27 maja 2018 roku (środa-niedziela) w godzinach 19:00-23:00 zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ulicy Podwale na odcinku od ulicy Krupniczej do ulicy Świdnickiej.

22
maja

Accademia dell'Opera - projekt edukacyjny w Operze Wrocławskiej

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy naszych najmłodszych widzów na kolejny odcinek Accademia dell'Opera - nowego projektu edukacyjnego w Operze Wrocławskiej

18
maja

Superwidowisko - utrudnienia w ruchu

W trosce o bezpieczeństwo uczestników biorących udział w superwidowisku "Nabucco" Giuseppe Verdiego, w dniach 23-27 maja osoby parkujące samochody na parkingu pod Narodowym Forum Muzyki, nie będą miały możliwości wyjazdu w stronę ulicy Świdnickiej.

17
maja

Noc Muzeów w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska doceniając poprzednie edycje wydarzenia oraz liczne grono widzów uczestniczących w Nocach Muzeów, przygotowała program dla zwiedzających.

16
maja

Przesłuchanie na stanowisko korepetytor śpiewaków solistów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko korepetytor śpiewaków solistów.

8
maja

Praca: pracownik gospodarczy - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje kandydata na stanowisko: pracownik gospodarczy - cały etat

2
maja

OPERA WROCŁAWSKA - WOLONTARIAT

Opera Wrocławska poszukuje osób chętnych do pracy w charakterze wolontariuszy przy superwidowisku "Nabucco", które odbędzie się w dniach 25, 26, 27 maja.

26
kwietnia

Warsztaty choreograficzne Open Door - rozstrzygnięcie konkursu

Z radością informujemy, że konkurs dla młodych choreografów w ramach projektu Open Door jest już rozstrzygnięty.

25
kwietnia

Lotem do Opery

Chwytaj okazję i zdobądź promocyjny bilet na superwidowisko "Nabucco"! Opera Wrocławska uruchomiła specjalny program promocyjnych biletów "Lotem do Opery".

25
kwietnia

Konkurs "Obiektyw na Nabucco"

Opera Wrocławska zaprasza do udziału w konkursie "Obiektyw na Nabucco" organizowanym w związku z nadchodzącym superwidowiskiem. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję i szukania cytatów ze spektaklu na wrocławskich ulicach.

23
kwietnia

Balet Opery Wrocławskiej - Audycja/ Audition

Balet Opery Wrocławskiej poszukuje nowych tancerzy solistów, koryfei oraz artystów corps de ballet na sezon artystyczny 2018/2019 posiadających wysokie umiejętności w technice tańca klasycznego i współczesnego.

20
kwietnia

Komunikat w sprawie ogłoszenia przetargu na rozbudowę Opery Wrocławskiej

W związku z otrzymanym dofinansowaniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach VIII osi priorytetowej Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwoju zasobów kultury Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska na lata 2014-2020, Opera Wrocławska ogłosiła przetarg nieograniczony na rozbudowę instytucji wraz z zakupem wyposażenia Część 1 Etap I - roboty ziemne.

20
kwietnia

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko artysty chóru

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania do chóru operowego dla wszystkich głosów.

20
kwietnia

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprasza na przesłuchanie do następujących ról w inscenizacji włoskojęzycznej wersji "Halki" S. Moniuszki

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprasza na przesłuchanie do następujących ról w inscenizacji włoskojęzycznej wersji "Halki" S. Moniuszki (premiera w grudniu 2018).

13
kwietnia

Maj w Operze Wrocławskiej przed Superwidowiskiem "Nabucco" Giuseppe Verdiego.

W dniach od 7 do 19 maja 2018 r. Opera Wrocławska zaprasza do udziału w szeregu wydarzeń, odbywających się z trzech ważnych okazji - Europejskich Dni Opery o zasięgu międzynarodowym, Dnia Teatru Publicznego, w którym świętujemy historię i dziedzictwo polskiego teatru, a także Nocy Muzeów.

11
kwietnia

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy skrzypiec (głos tutti)

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry, do grupy skrzypiec (głos tutti). Przesłuchanie odbędzie się 12.05.2018r.

10
kwietnia

Operowy Oskar dla reżysera Króla Rogera w Operze Wrocławskiej

International Opera Awards 2018 trafiła do rąk Mariusza Trelińskiego, którego nazwisko w ostatnich latach, należy do grona najbardziej wyrazistych reżyserów operowych

30
marca

Życzenia świąteczne

Z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy, pragniemy życzyć widzom Opery Wrocławskiej zdrowych i spokojnych świąt.

29
marca

Zmiana godziny emisji spektaklu Via crucis

Z przyczyn niezależnych od Opery Wrocławskiej nastąpiła zmiana w godzinie emisji spektaklu Via crucis na antenie TVP Kultura.

27
marca

Życzenia na Międzynarodowy Dzień Teatru

Teatr to miejsce spotkań człowieka z człowiekiem. Poprzez sceniczną sztukę łączącą słowo, muzykę, obraz i ruch, nieustannie szukamy nowych dróg wzajemnego zrozumienia i wymiany myśli.

26
marca

Praca: montażysta dekoracji - operator urządzeń scenicznych - pełny etat

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko montażysta dekoracji - operator urządzeń scenicznych

26
marca

Praca: referent ds. kadr - pół etatu

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko referenta ds. kadr

16
marca

Opera Wrocławska zaprasza do udziału w nowym projekcie edukacyjnym Accademia dell'Opera

Opera Wrocławska zaprasza do udziału w nowym projekcie edukacyjnym Accademia dell'Opera, którego celem jest wprowadzenie najmłodszych widzów w magiczny świat opery i baletu.

9
marca

Ruszyła akcja Polska Zobacz Więcej - Weekend Za Pół Ceny

Od 9 do 11 marca będzie można kupować tańsze nawet o połowę bilety, na spektakle Romeo i Julia oraz Trubadur.

9
marca

Trwają zapisy na warsztaty choreograficzne Open Door. Podajemy listę utworów, nad którymi będą pracowali uczestnicy.

Na zgłoszenia czekamy do 18 marca 2018 roku. Po tym terminie komisja konkursowa wyłoni 10 najciekawszych propozycji, których twórcy będą mieli okazję stworzyć krótkie formy choreograficzne do muzyki polskiej z udziałem zespołu Baletu Opery Wrocławskiej.

8
marca

Zapisy do Studia Baletowego w Operze Wrocławskiej trwają. Podajemy harmonogram zajęć w marcu.

Zapisy do Studia Baletowego w Operze Wrocławskiej wciąż trwają, wciąż posiadamy wolne miejsca w poszczególnych grupach! Prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem zajęć baletowych w marcu. Na nasze zajęcia zapraszamy zarówno amatorów, jak i osoby z doświadczeniem tanecznym na profesjonalne lekcje baletu klasycznego, prowadzone przez tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej. Dodatkowo prowadzimy zajęcia z tańca współczesnego. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podnieść swoje umiejętności taneczne i spędzić aktywnie czas w miłej atmosferze.

23
lutego

Zmiany dat majowych spektakli Opowieści Hoffmanna

Szanowni Państwo!
Zmieniły się terminy spektakli Opowieści Hoffmanna. Spektakl z 17 maja 2018 roku, został przeniesiony na dzień 18 maja 2018 roku. Natomiast spektakl zaplanowany na 19 maja 2018 roku, zostaje przeniesiony na dzień 20 maja. Pierwszy z nich zostanie wystawiony o godz. 19:00, drugi zaś o godz. 18:00.

23
lutego

Oferta specjalna sprzedaży biletów na spektakl Fidelio Ludviga van Beethovena

Z okazji zbliżającej się 191. rocznicy śmierci kompozytora Ludwiga van Beethovena, Opera Wrocławska przygotowała pulę 191 biletów w specjalnie cenie 40 zł, na spektakl 16 marca.

22
lutego

Rene Papé w Operze Wrocławskiej

Jeden z najwybitniejszych śpiewaków naszych czasów, niezrównany interpretator partii basowych w operach Giuseppe Verdiego i Ryszarda Wagnera, a także ceniony wykonawca muzyki Wolfganga Amadeusza Mozarta, Richarda Straussa, Modesta Musorgskiego czy Charlesa Gounoda.

21
lutego

Przesłuchania dla tenorów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprasza na przesłuchanie dla tenorów.

19
lutego

Oświadczenie Dyrektora Opery Wrocławskiej

15
lutego

Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska przystąpiła do akcji Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny. Dzięki temu nasi widzowie będą mogli kupić bilety na spektakle Romeo i Julia Sergiusza Prokofiewa oraz Trubadur Giuseppe Verdiego w specjalnej, niższej cenie.

12
lutego

Lutowe spektakle Opowieści Hoffmana odwołane

Informujemy, że z powodu choroby artysty lutowe spektakle Opowieści Hoffmana są odwołane. W ich miejsce zostaną wystawione tytuły: Kandyd Leonarda Bernsteina (22.02, godz. 19:00) oraz Traviata Giuseppe Verdiego (24.02, godz. 19:00).

8
lutego

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy skrzypiec (głos tutti)

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry, do grupy skrzypiec (głos tutti). Przesłuchanie odbędzie się 3.03.2018r.

5
lutego

Zapraszamy na wystawę Wrocławski Verdi

W ramach wydarzeń towarzyszących pierwszemu w Polsce wykonaniu koncertowemu debiutanckiej opery Giuseppe Verdiego Oberto, il Conte di San Bonifacio, zapraszamy serdecznie na wystawę prezentującą historię realizacji dzieł kompozytora w Operze Wrocławskiej.

2
lutego

Studio Baletowe w Operze Wrocławskiej ponownie ogłasza zapisy na zajęcia!

Jeszcze w roztańczonym karnawale zapraszamy wszystkich miłośników tańca, zarówno amatorów jak i osoby z doświadczeniem tanecznym na profesjonalne lekcje z baletu klasycznego, prowadzone przez tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej. Ponownie uruchamiamy grupę dla najmłodszych 2 latków! Dodatkowo będą zajęcia z tańca współczesnego oraz pilates dla tancerzy. Podajemy zmieniony szczegółowy rozkład zajęć. Uwaga - są drobne zmiany , zatem osoby które uczęszczały na zajęcia w listopadzie i grudniu 2017 - prosimy o zapoznanie się z nowym harmonogramem Zajęcia już od poniedziałku 5.02.2018, ZAPRASZAMY.

1
lutego

Ruszył konkurs "Zakochani w Operze"

Do wygrania zaproszenia na Koncert Walentynkowy

24
stycznia

Praca: rekwizytor - pełny etat

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko  REKWIZYTOR

12
stycznia

Zostań asystentem/asystentką w Operze Wrocławskiej!

Opera Wrocławska poszukuje asystenta-wolontariusza do spektaklu "I Capuleti e i Montecchi" Vincenza Belliniego w reżyserii Krystiana Lady.

12
stycznia

Warsztaty choreograficzne "Open Door"

Opera Wrocławska otwiera swoje drzwi dla młodych choreografów. Zgłoszenia do warsztatów choreograficznych Open Door przyjmowane są do 18 marca 2018 pod adresem opendoor@opera.wroclaw.pl

6
stycznia

"Krakowiacy i Górale" na TVP Kultura

W niedzielę, 7 stycznia 2018, o godz. 14:00 TVP Kultura pokaże spektakl Krakowiacy i Górale - listopadową premierę Opery Wrocławskiej.

5
stycznia

Bal Karnawałowy dla dzieci

Opera Wrocławska gorąco zaprasza na Bal Karnawałowy dla dzieci - pierwszy w tym tysiącleciu bal w operze!

20
grudnia

Opera Wrocławska z dotacją z Budżetu Województwa Dolnośląskiego

W związku z przystąpieniem o ubieganie się o dofinansowanie w ramach projektu "Rozbudowa Opery Wrocławskiej wraz z zakupem wyposażenia" Budżet Województwa Dolnośląskiego wsparł Operę Wrocławską, udzielając dotacji celowej na wykonanie analiz przedrealizacyjnych w ramach porozumienia nr DS.-K/33/2017

19
grudnia

Zmiany w pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej

Szanowni Państwo,

Informujemy o zmianach w pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej w najbliższym okresie:

• w dniach 24-26.12.2017 kasa biletowa będzie nieczynna
• w dniu 31.12.2017 kasa biletowa będzie czynna w godzinach 14:00-18:00
• w dniu 01.01.2018 kasa biletowa będzie czynna w godzinach 17:00-19:00
• w dniu 02.01.2018 kasa biletowa będzie nieczynna

17
grudnia

Opera Wrocławska z nowym dofinansowaniem

Z wielką przyjemnością informujemy, Budżet Województwa wsparł kwotą 100 000.00 zł realizację projektu zwiększającego instrumentarium Opery Wrocławskiej. MKiDN przeznaczył na ten sam cel 400 000.00 zł.

13
grudnia

Świąteczny turniej śpiewających rodzin

Opera Wrocławska ogłasza Świąteczny Turniej Śpiewających Rodzin, do udziału w którym zaprasza wszystkie rodziny, które lubią wspólnie muzykować.

30
listopada

Praca: główny księgowy - pełny etat

Dyrektor Opery Wrocławskiej ogłasza nabór na stanowisko głównego księgowego.

24
listopada

Praca: asystent-sekretarz/asystentka-sekretarka Dyrektora Opery Wrocławskiej

Opera Wrocławska zatrudni na stanowisko asystent-sekretarz/asystentka-sekretarka Dyrektora Opery Wrocławskiej

23
listopada

Karnety na 5.Festiwal Oper Współczesnych +

Wszyscy, którzy planują wybrać się na tegoroczną edycję Festiwalu Oper Współczesnych + i chcą zobaczyć jak najwięcej tytułów, mogą kupić karnet w przystępnych cenach. Ceny zaczynają się już od 120 zł.

22
listopada

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko Artysta chóru: Alt I

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko Artysta chóru: Alt I

21
listopada

Opera Wrocławska zaprasza na przesłuchanie śpiewaków solistów (barytony i basy)

Opera Wrocławska zaprasza na przesłuchanie śpiewaków solistów (barytony i basy).

20
listopada

Praca: specjalista ds. obsługi widzów - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje pracownika na stanowisko: specjalista ds. obsługi widzów - cały etat

17
listopada

Opera Wrocławska świętuje Światowy Dzień Życzliwości i zaprasza na Fidelia

Z okazji Światowego Dnia Życzliwości Opera Wrocławska przygotowała specjalną ofertę biletową na listopadowe spektakle Fidelio. Każda osoba, która kupi jedną wejściówkę, drugą sztukę będzie mogła kupić w cenie 50 zł*.

10
listopada

Rozkład zajęć w Studiu Baletowym w Operze Wrocławskiej

Podajemy harmonogram zajęć Studia Baletowego, które rozpoczęło działalność w Operze Wrocławskiej. W ofercie znajdują się lekcje baletowe dla wszystkich niezależnie od wieku i umiejętności ruchowych od przedszkolaków po seniorów. Na zajęcia wciąż można się zapisywać.

10
listopada

Opera Wrocławska razem z TUTTI.pl

Miło nam poinformować, że Opera Wrocławska weźmie udział w przedsięwzięciu TUTTI.pl, którego celem jest wspieranie wykonawstwa muzyki polskiej w kraju i na świecie.

6
listopada

Praca: specjalista ds. zaopatrzenia - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje pracownika na stanowisko: specjalista ds. zaopatrzenia - cały etat

3
listopada

Ruszają spotkania wprowadzające przed premierami

Opera Wrocławska uruchamia cykl spotkań wprowadzających do premier. Na najbliższe spotkanie zapraszamy 11/11/2017 przed premierą Krakowiaków i Górali Wojciecha Bogusławskiego i Jana Stefaniego. Poprowadzi je Dorota Kozińska, krytyk muzyczny.

2
listopada

Dofinansowanie projektu Rozbudowa Opery Wrocławskiej wraz z zakupem wyposażenia

Z wielką radością informujemy, że projekt Rozbudowa Opery Wrocławskiej wraz z zakupem wyposażenia (nr POIS.08.01.00-00-0115/17) został pozytywnie rozpatrzony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Kultury.

27
października

Opera Wrocławska już na Instagramie

Opera Wrocławska poszerza zakres swojej obecności w mediach społecznościowych.

27
października

Przerwa w funkcjonowaniu telefonii stacjonarnej

Szanowni Państwo,
informujemy, iż ze względu na zmianę operatora usług telefonii stacjonarnej i przeniesienie numerów telefonicznych w dniu 30.10.2017 r. mogą wystąpić czasowe problemy w działaniu telefonów w Operze Wrocławskiej.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

26
października

Requiem d-moll, spektakl nominowany do tegorocznych nagród Emocji, wraca na scenę Opery Wrocławskiej

Radio Wrocław Kultura nagradza Emocjami  najważniejsze dzieła i twórców kultury.

26
października

Kasa biletowa nieczynna 1 listopada

Szanowni Państwo,
informujemy, że dnia 1 listopada 2017 roku kasa biletowa Opery Wrocławskiej będzie nieczynna.

19
października

Chór Dziecięcy Opery Wrocławskiej zaprasza dzieci na przesłuchanie

Zapraszamy uzdolnione muzycznie dzieci w wieku 8-13 lat na przesłuchanie do chóru dziecięcego Opery Wrocławskiej.

19
października

Opera Wrocławska zaprasza uzdolnionych aktorsko chłopców na casting

Zapraszamy energicznych i odważnych chłopców w wieku 8-13 lat na casting do spektaklu "Kandyd" L. Bernsteina.

18
października

Zostań asystentem Mariusza Trelińskiego!

Opera Wrocławska poszukuje asystenta - wolontariusza do spektaklu "Orfeusz i Eurydyka" CH. W. Glucka w reżyserii Mariusza Trelińskiego.

17
października

Błąd niedostępności sprzedaży biletów on-line

Informujemy Państwa, że Opera Wrocławska zmieniła dostawcę usług internetowych, przez co sprzedaż biletów on-line może nie funkcjonować prawidłowo na wszystkich komputerach. Obecnie trwają prace nad usunięciem tego problemu. Do czasu uporania się z usterką zachęcamy Państwa do skorzystania z krótkiej instrukcji, która pozwoli na zakup biletu on-line drogą zastępczą: (link)

W razie pytań prosimy o kontakt pod numer telefonu 71 370 88 88

14
października

Książka sezonu 2017/2018

Dzień, w którym odbywa się pierwsza premiera Opery Wrocławskiej w tym sezonie artystycznym, to także dzień, kiedy udostępniamy Państwu książkę sezonu 2017/2018 w wersji elektronicznej. Zapraszamy do lektury i planowania czasu z Operą Wrocławską.

11
października

Spektakle Opery Wrocławskiej na YouTube

Od dzisiaj na oficjalnym kanale Opery Wrocławskiej na platformie YouTube można oglądać pełne spektakle Opery Wrocławskiej

4
października

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy altówek

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy altówek (tutti).

3
października

Orfeusz i Eurydyka : przesłuchanie dla sopranów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do partii Eurydyki w operze Orfeusz i Eurydyka Christopha W. Glucka.

3
października

Balet dla wszystkich w Operze Wrocławskiej

Ruszają zapisy do Studia Baletowego w Operze Wrocławskiej. Zapraszamy na zajęcia miłośników tańca w każdym wieku!

29
września

Emocje 2017 - nominacja dla spektaklu Opery Wrocławskiej

Spektakl Opery Wrocławskiej Requiem d-moll nominowany został do wrocławskiej nagrody "Emocje".

29
września

Praca: rehabilitant - fizjoterapeuta

Opera Wrocławska poszukuje pracownika na stanowisko: rehabilitant - fizjoterapeuta

27
września

Międzynarodowy Dzień Muzyki: wyprzedaż "Perły i pióra"

1 października przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym dniu Opera Wrocławska zaprasza na "Perły i Pióra" - wyprzedaż garażową kostiumów i rekwizytów ze spektakli.

23
września

X Festiwal Tradycji Dolnego Śląska w Operze Wrocławskiej

Tegoroczna 10. edycja Festiwalu Tradycji Dolnego Śląska gości w Operze Wrocławskiej w dniach 23-24 września.

22
września

Festiwal Oper Współczesnych+: spotkanie w Warszawie

23 września, w sobotę, twórcy premier tegorocznej edycji Festiwalu Oper Współczesnych+ spotkają się z publicznością w warszawskim Barze Studio.

22
września

Artyści w wieku 60+: casting do spektakli

Zapraszamy artystów scen (tancerki, aktorki, aktorów, śpiewaczki i śpiewaków) w wieku 60+ na casting do spektakli przygotowywanych przez Operę Wrocławską w sezonie 2017/2018.

20
września

Kantata Myśląc Ojczyzna w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie

Już w najbliższą sobotę, 23 września, Opera Wrocławska podczas gościnnego występu w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie przedstawi kantatę Myśląc Ojczyzna Włodka Pawlika.

15
września

Konkurs "Pokoloruj Operę Wrocławską"

Ruszył właśnie konkurs "Pokoloruj Operę Wrocławską". Można w nim wygrać rodzinne zaproszenie (4 bilety) na wybrany spektakl familijny w tym sezonie, w naszej Operze!

4
września

Dyrektor Opery Wrocławskiej panelistą Ogólnopolskiej Konferencji Kultury

Marcin Nałęcz-Niesiołowski, Dyrektor Opery Wrocławskiej, weźmie udział w panelu dyskusyjnym odbywającym się w ramach Ogólnopolskiej Konferencji Kultury organizowanej przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

4
września

Praca: Przesłuchanie do grupy skrzypiec (tutti)

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy skrzypiec (tutti).

30
sierpnia

Finał festiwalu Eklektik Session w Operze Wrocławskiej

Tegoroczna edycja festiwalu Eklektik Session odbywającego się w przestrzeniach Wrocławia, będzie miała swój finał w Operze Wrocławskiej.

27
sierpnia

Odszedł Tomasz Konina

W sobotę, 26 sierpnia, zmarł polski reżyser teatralny i operowy, Tomasz Konina.

22
sierpnia

Przesłuchania do sopranów koloraturowych

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie dla sopranów koloraturowych:

25
lipca

Praca: pracownik gospodarczy - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje pracownika na stanowisko: pracownik gospodarczy - cały etat

25
lipca

Praca: konserwator - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje pracownika na stanowisko: konserwator - cały etat

24
lipca

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy wiolonczeli

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy wiolonczeli, które odbędzie się dnia 8.09.2017 r. o godzinie 14.00

19
lipca

Przesłuchania do produkcji opery Krakowiacy i Górale

Opera Wrocławska zaprasza artystów śpiewaków - solistów Opery Wrocławskiej, a także solistów gościnnych - do udziału w przesłuchaniach do nowej produkcji operowej Teatru Krakowiacy i Górale Jana Stefaniego.

10
lipca

Praca: specjalista ds. BHP i Ppoż. - 1/2 etatu

Opera Wrocławska poszukuje pracownika na stanowisko: specjalista ds. BHP i Ppoż. - 1/2 etatu

7
lipca

Król Roger w Krakowie

Koncertowym wykonaniem opery Król Roger Karola Szymanowskiego Opera Wrocławska otworzy 13. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie.

6
lipca

Praca: artysta chóru Alt I

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko Artysta chóru: Alt I

6
lipca

Praca: specjalista ds. zaopatrzenia - cały etat

Opera Wrocławska poszukuje pracownika na stanowisko: specjalista ds. zaopatrzenia - cały etat

29
czerwca

Wrocławski mezzosopran z nagrodami

Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak, śpiewaczka związana od wielu lat z Operą Wrocławską, otrzymała w ostatnim czasie dwie ważne nagrody regionu.

27
czerwca

Sukces superwidowiska Faust

W miniony weekend w Hali Stulecia odbyły się spektakle superwidowiska Faust Charlesa Gounoda.

25
czerwca

Nagrody im. Jana Kiepury dla artystów Opery Wrocławskiej

Miłe wiadomości dotarły do nas z Filharmonii Narodowej w Warszawie. Podczas gali wręczenia Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury uhonorowanych zostało wielu artystów współpracujących z Operą Wrocławską.

19
czerwca

Sobótka w Operze - okazja biletowa!

W najkrótszą noc roku, 21 czerwca 2017, kasa Opery Wrocławskiej będzie czynna w godz. 18:00-22:00. Na widzów czekają wielkie obniżki biletów.

16
czerwca

Faust: bilety dla uczniów, studentów i emerytów już w sprzedaży

Do sprzedaży trafiła właśnie pula biletów na superwidowisko Faust przeznaczona dla uczniów, studentów i emerytów.

14
czerwca

Nowy sezon 2017/2018 ogłoszony!

Podczas śniadania prasowego, które odbyło się w dniu dzisiejszym na scenie Dyrekcja Opery Wrocławskiej przedstawiła plany repertuarowe na nowy sezon artystyczny 2017/2018.

8
czerwca

Spektakle "Fausta" 30 czerwca oraz 1, 2 lipca nie odbędą się

Szanowni Państwo,
informujemy, że spektakle superwidowiska operowego "Faust" zaplanowane na 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca nie odbędą się.

6
czerwca

Opera Wrocławska salonem Dolnego Śląska

5 czerwca odbyła się uroczysta gala z okazji 200-lecia Zakładu Narodowego im. Ossolińskich. W Operze Wrocławskiej pojawili się znakomici goście - głowa państwa, Prezydent RP, wraz z małżonką, minister kultury i dziedzictwa narodowego, przedstawiciele władz województwa, miasta Wrocław, świata nauki i wiele znakomitych osób.

5
czerwca

Wolontariat w Operze Wrocławskiej

Szukasz ekscytującego wolontariatu? Kochasz kulturę i chciałbyś brać czynny udział w jej współtworzeniu? Jesteś gotowy na nowe wyzwania? Jeśli tak, to Opera Wrocławska ma ofertę idealną dla Ciebie!

3
czerwca

Gala 200-lecia Ossolineum w Operze Wrocławskiej

W 2017 roku Zakład Narodowy im. Ossolińskich obchodzi okrągły jubileusz 200-lecia istnienia. 5 czerwca odbędzie się uroczysta gala z tej okazji, a Opera Wrocławska jest jej współorganizatorem i partnerem.

2
czerwca

Przesłuchania do produkcji opery Fidelio

Opera Wrocławska zaprasza artystów śpiewaków (solistów Opery Wrocławskiej jak i solistów gościnnych) do udziału w przesłuchaniach do partii Leonory (sopran jungdramatisch), Florestana, Pizarro oraz Rocco w operze Fidelio Ludwiga van Beethovena. // Wroclaw Opera invites artist-singers (Wroclaw Opera soloists and also guest artists) to audition for the roles of Leonora (jungdramatisch soprano), Pizarro, Rocco and Florestan from the opera Fidelio by Ludwig van Beethoven.

2
czerwca

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy fagotów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy fagotów, które odbędzie się dnia 29.06.2017 r. o godzinie 14.00

1
czerwca

Przerwa w pracy kasy biletowej 5 czerwca 2017

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniu 5 czerwca 2017 kasa biletowa Opery Wrocławskiej będzie nieczynna. Zapraszamy od wtorku 6 czerwca.

15
maja

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko artysta chóru: Alt I, Tenor I, Baryton, Bas

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko artysta chóru: Alt I, Tenor I, Baryton, Bas

8
maja

Sukces Opery Wrocławskiej w Bydgoszczy

7 maja Opera Wrocławska pokazała Poławiaczy pereł  Georgesa Bizeta na XXIV Bydgoskim Festiwalu Operowym. Spektakl przyjęto owacyjnie.

4
maja

Europejskie Dni Opery

Opera Wrocławska włącza się w obchody Europejskich Dni Opery, która trwają od 5 do 14 maja. Na naszych miłośników czeka wiele wydarzeń.

27
kwietnia

Majówka w Operze Wrocławskiej

Premiera "Kopciuszka" Gioacchina Rossiniego w reżyserii Iriny Brook rozpocznie majówkę w Operze Wrocławskiej. Na jej zamknięcie odbędzie się koncert "Myśląc Ojczyzna", w programie której usłyszymy kantatę Włodka Pawlika. Artysta będzie także obecny na koncercie jako wykonawca.

26
kwietnia

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy obojów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy obojów, które odbędzie się dnia 26.05.2017 r. o godzinie 14.00

26
kwietnia

Praca: Przesłuchania na stanowisko zastępcy prowadzącego grupy wiolonczel

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania do orkiestry na stanowisko zastępcy prowadzącego grupy wiolonczel.

20
kwietnia

Podejmij wyzwanie - wolontariat, praktyki studenckie

Interesujesz się teatrem? Chcesz poznać kulisy opery i baletu? Zostań wolontariuszem w Operze Wrocławskiej!

19
kwietnia

Przed premierą Kopciuszka: Spotkanie z Iriną Brook

25 kwietnia 2017 o godz. 16:30 w Foyer Opery Wrocławskiej odbędzie się otwarte dla publiczności spotkanie z Iriną Brook, reżyserem najnowszej premiery Opery Wrocławskiej - "Kopciuszek" Gioacchina Rossiniego. Spotkanie poprowadzi Jarosław Fret, dyrektor Instytutu im. Jerzego Grotowskiego, oraz Dagmara Chojnacka, redaktor Radia Wrocław. Wstęp wolny.

14
kwietnia

Opera Wrocławska podpisała umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Z radością informujemy, że 11 kwietnia 2017 Opera Wrocławska podpisała umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącą dofinansowania projektu "Poprawa warunków prowadzenia działalności kulturalnej poprzez unowocześnienie zaplecza technicznego, w tym scenicznego, Opery Wrocławskiej"

13
kwietnia

Megawidowisko Faust: ruszyła sprzedaż biletów

23 czerwca 2017 odbędzie się ostatnia premiera tego sezonu, którą, tradycyjnie już, będzie widowisko dla wielotysięcznej publiczności. W tym roku megawidowisko zobaczymy w Hali Stulecia, a będzie nim Faust Charles'a Gounoda.

11
kwietnia

Wypełnij ankietę

Opera Wrocławska przygotowuje się do rozszerzenia swej oferty. To Państwo, nasi widzowie, jesteście najważniejsi. Wyraźcie swoją opinię w anonimowej ankiecie, na podstawie której postaramy się przygotować najpełniej odpowiadającą Waszym potrzebom ofertę różnego rodzaju aktywności. Zapraszamy do wypełnienia ankiety.

10
kwietnia

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy obojów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy obojów, które odbędzie się dnia 27.04.2017 r. o godzinie 14.00

7
kwietnia

Przed premierą Requiem d-moll : konferencja prasowa

6 kwietnia 2017 w Sali prób orkiestry Opery Wrocławskiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona przyszłotygodniowej premierze spektaklu Requiem d-moll z muzyką W. A. Mozarta.

6
kwietnia

Oferta pracy: charakteryzator teatralny

Opera Wrocławska zatrudni pracownika na stanowisko charakteryzator teatralny.

30
marca

Przesłuchania do produkcji opery Faust

Dyrekcja Opery Wrocławskiej zaprasza artystów śpiewaków do udziału w przesłuchaniach do partii Fausta i Walentego w operze Faust Charlesa Gounoda. // Wroclaw Opera invites artist-singers to audition for the roles of Faust and Valentin from the opera Faust by Charles Gounod.

29
marca

Przerwa w pracy kasy biletowej 16-17.04.2017

Szanowni Państwo,
informujemy, że w dniach 16-17.04.2017 kasa biletowa Opery Wrocławskiej będzie nieczynna.

27
marca

Praca: artysta chóru - sopran I

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchania na stanowisko artysta chóru - sopran I.

24
marca

Praca: korepetytor śpiewaków solistów

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko korepetytor śpiewaków solistów.

22
marca

Międzynarodowy Dzień Teatru

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru. Opera Wrocławska rozpoczyna obchody już w niedzielę, 26 marca. W ramach święta teatru odbędzie się wiele atrakcyjnych wydarzeń.

16
marca

Przed premierą: koncert Oblicza kobiet

18 marca o godz. 16:00 spotkamy się po raz kolejny w ramach cyklu towarzyszących premierom Koncertów Kameralnych w Operze Wrocławskiej.

15
marca

Premiera Femme fatale już niebawem

25 i 26 marca 2017 zobaczymy premierowe spektakle wieczoru baletowego Famme fatale. 15 marca odbyła się konferencja prasowa.

14
marca

Dyrektor Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy skrzypiec na stanowisko prowadzący drugich skrzypiec

Dyrektor Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy skrzypiec na stanowisko prowadzący drugich skrzypiec - przesłuchanie odbędzie się dnia 6.04.2017 r. o godzinie 14.00

3
marca

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy waltorni

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy waltorni, które odbędzie się dnia 22.03.2017 r. o godzinie 14.00

20
lutego

Decyzja o dofinansowaniu MKiDN

Opera Wrocławska otrzymała decyzję Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego o przyznaniu dofinansowania do projektu "Poprawa warunków prowadzenia działalności kulturalnej poprzez unowocześnienie zaplecza technicznego, w tym scenicznego Opery Wrocławskiej".

17
lutego

Adam Banaszak zadyryguje 1 i 3 marca

Informujemy, że w dn. 1 i 3 marca 2017 spektakle "Eugeniusza Oniegina" Piotra Czajkowskiego poprowadzi Adam Banaszak.

16
lutego

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko drugiego koncertmistrza

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie na stanowisko drugiego koncertmistrza Orkiestry Opery Wrocławskiej, które odbędzie się 29.03.2017 o godz. 14.00

15
lutego

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy pierwszych i drugich skrzypiec tutti

Dyrekcja Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do grupy pierwszych i drugich skrzypiec tutti orkiestry Opery Wrocławskiej - przesłuchanie odbędzie się dnia 29.03.2017 r. o godzinie 14.00

10
lutego

Ferie w Operze Wrocławskiej

W krainie Czarodziejskiego fletu to propozycja familijna, budująca pomost między pokoleniami i stawiająca na uczestnictwo w kulturze osób w różnym wieku. Premiera 10, 11 i 12 lutego.

8
lutego

Zakup mikroportów ze środków MKiDN

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Opera Wrocławska zakupiła ostatnio mikroporty i mikrofony bezprzewodowe.

7
lutego

Koncert kameralny Mozart: wirtuoz

W minioną sobotę odbył się kolejny z cyklu Koncertów kameralnych w Operze Wrocławskiej. Przed premierą "W krainie Czarodziejskiego fletu" spotkaliśmy się z Wolfgangiem Amadeusem Mozartem - wirtuozem emocji i sztukmistrzem formy, a usłyszeliśmy arie z oper i muzykę kameralną.

3
lutego

W krainie Czarodziejskiego fletu - konferencja prasowa

2 lutego 2017 odbyła się konferencja prasowa poświęcona najnowszej premierze Opery Wrocławskiej - spektaklowi dla dużych i małych pt. W krainie Czarodziejskiego fletu.

3
lutego

Mozart: wirtuoz

W sobotę 4 lutego 2017 zapraszamy na kolejny z cyklu Koncertów kameralnych w Operze Wrocławskiej. Przed premierą W krainie Czarodziejskiego fletu spotkamy się z Wolfgangiem Amadeusem Mozartem.

30
stycznia

Dyrektor Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy skrzypiec

Dyrektor Opery Wrocławskiej ogłasza przesłuchanie do orkiestry do grupy skrzypiec - przesłuchanie odbędzie się 1.03.2017 godzina 14.00

26
stycznia

Kopciuszek: Przesłuchania dla śpiewaków //
La Cenerentola: Audition

Opera Wrocławska zaprasza artystów śpiewaków do udziału w przesłuchaniach do partii Angeliny, Don Ramira, Don Magnifica i Dandiniego w operze Kopciuszek (La Cenerentola) Gioacchina Rossiniego. // Wroclaw Opera invites artist-singers to audition for the roles of Angelina, Don Ramiro, Don Magnifico, and Dandini from the opera 'La Cenerentola' by Gioacchino Rossini.

13
stycznia

Opera zatrudni na stanowisko artysta muzyk - fagot

Opera Wrocławska uprzejmie zaprasza na przesłuchanie do zespołu orkiestry.
Fagot - przesłuchanie odbędzie się 24.01.2017 godzina 14.00

12
stycznia

Rusza "Operowy Labirynt"

15 i 16 stycznia 2017 odbędą się pierwsze wycieczki po kulisach Opery Wrocławskiej dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Zapuść się z nami w operowy labirynt i zobacz, gdzie rodzi się teatralna magia!

5
stycznia

Balet Opery Wrocławskiej - Audycja

BALET OPERY WROCŁAWSKIEJ
Kierownik
MAGDALENA CIECHOWICZ
Choreograf-rezydent
JACEK TYSKI
poszukują nowych tancerzy solistów, koryfei oraz artystów corps de ballet na sezon artystyczny 2017/2018 posiadających wysokie umiejętności w technice tańca klasycznego i współczesnego.

3
stycznia

Zostań wolontariuszem w Operze Wrocławskiej

Interesuje Cię sztuka teatru? Chcesz poznać kulisy opery i baletu?
Zostań wolontariuszem w Operze Wrocławskiej.

18
grudnia

Zmiany w pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej

Szanowni Państwo,

Informujemy o zmianach w pracy kasy biletowej Opery Wrocławskiej w najbliższym okresie:

• w dniu 18.12.2016 (niedziela) kasa biletowa będzie czynna w godzinach 12:00-19:00
• w dniach 24-26.12.2016 kasa biletowa będzie nieczynna
• w dniu 31.12.2016 kasa biletowa będzie czynna w godzinach 14:00-20:00
• w dniu 01.01.2017 kasa biletowa będzie czynna w godzinach 14:00-18:00

18
grudnia

Wielka gwiazda światowych scen w Operze Wrocławskiej

Na naszych widzów czeka 18 grudnia i 20 grudnia najmilsza niespodzianka, jaka może spotkać melomana. W spektaklu opery Trubadur w partii Manrica wystąpi gościnnie Murat Karahan - wybitny turecki tenor, wielka gwiazda teatrów operowych na całym świecie, od Teatru Bolszoj po wiedeńską Staatsoper i Deutche Oper Berlin.

16
grudnia

O premierze "Trubadura" w dodatku do "Rzeczpospolitej"

W ten weekend na scenie Opery Wrocławskiej odbywają się spektakle premierowe opery Giuseppe Verdiego Trubadur. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z reżyserem, łotewskim artystą Andrejsem Žagarsem.

14
grudnia

Opera Wrocławska w programie weekendu zamknięcia ESK 2016

Od 16 do 18 grudnia 2016 odbywać się będą we Wrocławiu wydarzenia wieńczące program Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Opera Wrocławska to jedna z instytucji odpowiedzialnych za ofertę kulturalną weekendu zamknięcia. Opera, flash mob baletowy, wycieczki po kulisach teatru - zapraszamy!

9
grudnia

Konferencja prasowa przed premierą

7 grudnia 2016 na naszej scenie odbyła się konferencja prasowa poświęcona premierze opery Giuseppe Verdiego "Trubadur".

5
grudnia

Nieoczywiste spotkanie z Trubadurem

10 grudnia 2016 zapraszamy na Wariacje na temat "Trubadura" - koncert kameralny inaugurujący nowy cykl spotkań z muzyką w Operze.

25
listopada

Benefis Teresy Kujawy

W najbliższy poniedziałek, 28 listopada, w Operze Wrocławskiej odbędzie się benefis legendy polskiego baletu - Teresy Kujawy.

17
listopada

Astana Ballet po raz pierwszy w Polsce

23 listopada na scenie Opery Wrocławskiej wystąpi zespół baletowy z Kazachstanu. To wielka radość, jesteśmy bowiem jednym z dwóch teatrów w Polsce, w których zaprezentuje się Astana Ballet.

16
listopada

Premiera Trubadura na weekend zamknięcia ESK Wrocław 2016

Dobiega końca rok 2016 stojący pod hasłem Europejskiej Stolicy Kultury. Grudzień będzie czasem podsumowań, ale zanim to nastąpi, będzie też przede wszystkim czasem mocnych akcentów finałowych. Jednym z wydarzeń wieńczących ESK - Wrocław 2016 będzie odbywająca się w Operze Wrocławskiej premiera opery Trubadur Giuseppe Verdiego.

15
listopada

Opera Wrocławska członkiem Stowarzyszenia Opera Europa

Z radością informujemy, że od października 2016 roku Opera Wrocławska jest członkiem Stowarzyszenia "Opera Europa" zrzeszającego teatry i festiwale operowe naszego kontynentu.