Opera Wrocławska

Aktualności

2
czerwca

Opera daje oddech

Program "Opera daje oddech", zainicjowany w lutym br. przez Operę Wrocławską, to cykl bezpłatnych warsztatów dla osób, które borykają się z problemami oddechowymi i kondycyjnymi po przebytej chorobie COVID-19. Spotkania prowadzą artyści Baletu Opery Wrocławskiej i Chóru Opery Wrocławskiej. Partnerem projektu jest Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Warsztaty realizowane są zarówno online jak i stacjonarnie. 


Od kwietnia na kanale YouTube oraz na profilu FB Opery Wrocławskiej cyklicznie publikowane są krótkie filmiki instruktażowe. Artyści oraz specjaliści współpracujący z Operą w przystępny sposób prezentują ćwiczenia oddechowe, ruchowe, a także uczą, jak aktywować oddech, aby lepiej emitować dźwięki. Podczas zajęć online uczestnicy mają także możliwość popracować nad dykcją, a nawet wspólnie pośpiewać. Dostęp do zajęć online jest bezpłatny.

Już od 10 czerwca, po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej lockdownem, ponawiamy warsztaty stacjonarne. Zajęcia poprowadzą artyści Chóru Opery Wrocławskiej. Oprócz ćwiczeń oddechowych oraz poprawiających dykcję, uczestnicy będą mieli możliwość pośpiewania znanych i uwielbianych fragmentów pieśni operowych i arii. Na warsztaty stacjonarne zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 16.30, do foyer Opery Wrocławskiej. Liczba miejsc jest ograniczona do 60 osób, dlatego też obowiązują zapisy. Do programu można zgłaszać się poprzez e-mail opera@opera.wroclaw.pl lub telefonicznie pod numerem: +48 71 370 88 84 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16).

Już od pierwszego weekendu lata zapraszamy również na piknikową odsłonę projektu. W każdą sobotę wakacji o godz. 18.00 będziemy wspólnie ćwiczyć we wrocławskich parkach oraz rekreacyjnych przestrzeniach miasta. Szczegółowy harmonogram spotkań opublikowany będzie na profilach społecznościowych Opery oraz na stronie www.opera.wroclaw.pl.

Opera Daje Oddech - online
Kanał Youtube Opery Wrocławskiej
FB Opery Wrocławskiej

Opera Daje Oddech - śpiewająco
Czwartek, godz. 16.30, foyer Opery Wrocławskiej
Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.
można zgłaszać się poprzez e-mail opera@opera.wroclaw.pl lub telefonicznie pod numerem: +48 71 370 88 84 (od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16)

Opera Daje Oddech - latem
Sobota, godz. 18.00, parki oraz rekreacyjne przestrzenie Wrocławia.
Szczegółowy harmonogram: www.opera.wroclaw.pl, FB Opery Wrocławskiej

 

Do zobaczenia!