Opera Wrocławska

Dla mediów

Jeśli nie otrzymujesz od nas informacji i komunikatów prasowych dopisz się do bazy mediów.
WYŚLIJ MAILA na adres: bp@opera.wroclaw.pl
W treści maila prosimy o podanie redakcji, imienia i nazwiska, nr telefonu i adresu e-mail.
20
lipca

Galowy Koncert Inauguracyjny

2 września 2023 r. zespół Opery Wrocławskiej zaprasza na uroczyste otwarcie nowego sezonu artystycznego 2023/2024. Bilety są już w sprzedaży.

1
lipca

Pan Tomasz Janczak nowym Dyrektorem Opery Wrocławskiej

Z przyjemnością informujemy, że od 1 lipca funkcję Dyrektora Opery Wrocławskiej obejmie pan Tomasz Janczak. Teatrem pokieruje razem z panem Michałem Znanieckim, który pełni od niedawna funkcję zastępcy dyrektora do spraw artystycznych.

20
czerwca

Opera Wrocławska celebruje Święto Muzyki wyjątkowym koncertem

Zapoczątkowane we Francji wychodzenie z muzyką do przestrzeni publicznej stało się zwyczajem niemal na całym świecie. Tradycyjnie co roku w Święto Muzyki przypadające w dniu przesilenia wiosennego włącza się Opera Wrocławska.

13
czerwca

Opera Wrocławska pięciokrotnie nominowana w Teatralnych Nagrodach Muzycznych im. Jana Kiepury

Prestiżowy ogólnopolski konkurs dla teatrów muzycznych i operowych jest organizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny. W tym roku trwa jego 17. edycja - w gronie nominowanych znalazło się aż pięcioro artystów zgłoszonych przez Operę Wrocławską.

11
maja

Konferencja prasowa i premiera DVD oper Benjamina Brittena

W konferencji prasowej w Operze Wrocławskiej 11.05.2023 r. udział wzięli: p.o. dyrektora Opery - Izabela Kurc-Kuriata, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego - Krzysztof Maj, kierownik Chóru Opery - Anna Grabowska-Borys oraz kierownik muzyczny i dyrygent - Adam Banaszak.

25
marca

Flight/Bolero/Elsa Canasta - już 25 marca 2023 r. najnowsza premiera baletowa w Operze Wrocławskiej!

25 marca 2023 r. Opera Wrocławska zaprasza na spektakl baletowy Flight/Bolero/Elsa Canasta. Na operowej scenie zostaną przedstawione interpretacje choreografów z trzech krajów: Małgorzaty Dzierżon (Polska), Meryl Tankard (Australia) i Javier De Frutos (Wenezuela). Każda z choreografii będzie prezentowana w Polsce po raz pierwszy.

20
stycznia

W żywiole tańca czyli najnowsza premiera Opery Wrocławskiej - Żywioły - Wieczór choreografów już 20.01.2023 godz. 19.00 w Operze Wrocławskiej

Wyjątkowe układy choreograficzne stworzone przez tancerzy Baletu Opery Wrocławskiej oraz zaproszonych gości do muzyki skomponowanej przez studentów Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu będzie można podziwiać na deskach Opery Wrocławskiej już 20 stycznia 2023 r. Baletowa premiera to kolejna odsłona projektu Opera Młodych.

16
grudnia

Młodzi utalentowani debiutują w Operze Wrocławskiej

Już jutro kolejne debiuty w Operze Wrocławskiej. W czasie kameralnego koncertu będziemy podziwiać talent młodych kompozytorów i instrumentalistów z Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

9
listopada

Wszyscy śpiewamy Prząśniczkę

Koncertem z najpiękniejszymi pieśniami oraz ariami i scenami z oper Halka i Straszny dwór Stanisława Moniuszki oraz wspólnym śpiewaniem wraz z publicznością Prząśniczki Opera Wrocławska uczci tegoroczne Święto Niepodległości. Tego dnia na wrocławskiej scenie zadebiutuje aż 13. uczestników programu Opera Młodych.

4
listopada

Uczta dla melomanów

Już jutro Marina Rebeka, uznawana za jedną z najsłynniejszych śpiewaczek operowych świata wystąpi Operze Wrocławskiej. W czasie koncertu zaprezentuje wiele operowych twarzy, a po recitalu spotka się z widzami.

21
października

Premiera Carmen Georges'a Bizeta w Operze Wrocławskiej

Carmen to dzieło cieszące się niezmienną popularnością, ze znakomitym, ponadczasowym librettem, opowiadającym o płomiennym uczuciu pomiędzy robotnicą fabryki cygar, a młodym żołnierzem Don José. Carmen to opera pełna emocji i uczuć, w której miłość i pożądanie splata się z zazdrością. To prawdziwa lista operowych przebojów.

7
października

Kolejna światowa gwiazda wystąpi w Operze Wrocławskiej. Słynny tenor Rame Lahaj zaśpiewa w Łucji z Lammermooru

Wychowywał się w cieniu wojny na Bałkanach, a swoją akademicką karierę zaczął od studiów informatycznych - jednak wyjątkowe oddanie muzyce i wielka determinacja zaprowadziły go na światowe sceny operowe. Rame Lahaj, słynny kosowski tenor, wystąpi na deskach Opery Wrocławskiej w spektaklach Łucji z Lammermooru Gaetano Donizettiego już 14 i 16 października. W tytułowej partii usłyszymy doskonale znaną wrocławskiej publiczności sopranistkę Joannę Moskowicz.

28
września

Opera Wrocławska z 5 statuetkami Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury!

Najlepszy spektakl, najlepsi śpiewak i śpiewaczka operowi, najlepszy dyrygent oraz najlepszy plakat teatralno-muzyczny - w tych kategoriach Opera Wrocławska triumfowała podczas poniedziałkowego rozdania XVI Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Przyznane statuetki to wielki sukces wrocławskiej sceny operowej, dowód na znakomicie wykorzystany potencjał wszystkich pracowników Opery Wrocławskiej oraz sygnał: jeżeli do opery, to tylko do Wrocławia!

9
września

Ewa Płonka po raz pierwszy w Polsce! Międzynarodowa gwiazda wystąpi jako Tosca w Operze Wrocławskiej

Jej sopran wypełniał już największe sale operowe Europy i Stanów Zjednoczonych- teraz przyszedł czas na Polskę. Ewa Płonka wystąpi we Wrocławiu jako Tosca już 22 i 24 września. Będzie to operowy debiut artystki na ojczystej scenie - wrocławska publiczność, która pokochała Toskę już w zeszłym sezonie, dzięki roli Ewy Płonki odkryje ten spektakl na nowo!

23
sierpnia

Opera Wrocławska z rozmachem otwiera nowy sezon artystyczny 2022/2023!

Erwin Schrott, gwiazda największych teatrów operowych świata podczas Gali Inauguracyjnej zaśpiewa uwielbiane przez melomanów arie i duety operowe.

19
sierpnia

Najpiękniejsze głosy Opery Lwowskiej
Koncert 25 sierpnia 2022

Dzień Niepodległości Ukrainy ma w tym roku wyjątkową symbolikę. Uświetni go uroczysty koncert Najpiękniejsze głosy Opery Lwowskiej w Operze Wrocławskiej. Klasyka opery ukraińskiej, polskiej i włoskiej wybrzmi ze sceny przy ulicy Świdnickiej już 25 sierpnia.

18
sierpnia

Letnie Kino Opery Wrocławskiej
Repertuar na drugą połowę sierpnia

Do końca wakacji tuż przy gmachu Opery Wrocławskiej trwa Letnie Kino, promujące nadchodzący sezon artystyczny 2022/2023. Prócz codziennych pokazów o godzinie 21:00, na widzów czekają weekendowe wydarzenia towarzyszące oraz atrakcje dla całej rodziny.

11
sierpnia

Letnie Kino Opery Wrocławskiej
Wrocławianie i turyści pokochali arie pod chmurką. Tańsze bilety na nowy sezon artystyczny!

Ponad 6 tysięcy widzów obejrzało już spektakle w ramach Letniego Kina Opery Wrocławskiej - wakacyjnej propozycji dla mieszkańców miasta i turystów na spędzenie letnich wieczorów. Do końca wakacji w mobilnej kasie biletowej w strefie Kina Letniego, bilety do Opery Wrocławskiej na wszystkie spektakle kupimy z 10% zniżką. To nie lada gratka dla melomanów planujących swój kalendarz na nadchodzący sezon, a także dla tych, którzy dotąd nie odwiedzili gmachu przy Świdnickiej 35.

4
sierpnia

Letnie Kino Opery Wrocławskiej
Sierpień pod znakiem spotkań dla całej rodziny

Zabawy edukacyjne dla dzieci, rozmowy z ludźmi muzyki oraz zwiedzanie teatru - te atrakcje czekają na wszystkich, którzy dodadzą wizytę przy Świdnickiej 35 do swoich weekendowych planów! W sierpniu Opera Wrocławska stawia na bezpośrednie spotkania z widzami oraz utrwalanie najpiękniejszych chwil lata - stąd na gości czekają operowa ścianka z kurtyną oraz światłami reflektorów, idealna do pamiątkowych fotografii, które mogą wziąć udział w konkursie #jestemwoperze.

20
lipca

Letnie Kino Opery Wrocławskiej -
"op.era4u - Chodź do opery!"

Już w najbliższą sobotę 23 lipca rusza Letnie Kino Opery Wrocławskiej! W atmosferze pikniku przy Świdnickiej 35 od strony fosy, wrocławianie i goście naszego miasta będą mogli oglądać najlepsze spektakle naszej opery w ramach projektu "op.era4u - Chodź do opery!".

6
lipca

Opera Wrocławska zapowiada nowy sezon artystyczny 2022/2023. Te daty warto zapisać w kalendarzu!

Recital Erwina Schrotta, międzynarodowej sławy bas-barytona, otworzy nowy sezon artystyczny
w Operze Wrocławskiej. Gala Inauguracyjna odbędzie się 3 września, a bilety na wydarzenie właśnie trafiły do sprzedaży. Jeszcze we wrześniu powrócą spektakle Wesele Figara (9, 11 września) i Tosca (17, 22, 23, 24, 25 września).

5
lipca

Opera Wrocławska skraca drogę na szczyt młodym artystom

„Opera Młodych” to flagowy projekt Opery Wrocławskiej, który właśnie uzyskał finansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu adepci sztuki operowej są obsadzani w głównych rolach i stają na scenie w towarzystwie światowych gwiazd bez konieczności wyjeżdżania z Polski.

14
czerwca

Manon. Niszczycielska siła miłości

Opera Wrocławska kończy sezon 2021/2022 z rozmachem sięgając po perłę opery francuskiej ? dzieło Jules’a Masseneta Manon w gwiazdorskim wykonaniu brytyjsko-rumuńskiej sopranistki Simone Mihai oraz słynnego amerykańskiego tenora Charlesa Castronovo, który już po raz drugi wystąpi na wrocławskiej scenie. Premiera odbędzie się 25 i 26 czerwca.

9
czerwca

Współczesny głos Pucciniego. Polski debiut Kristine Opolais w Operze Wrocławskiej

Międzynarodowej sławy śpiewaczka Kristine Opolais wystąpi w Operze Wrocławskiej w spektaklu Madame Butterfly 9 i 11 czerwca. Na widzów czeka spotkanie z jednym z najwspanialszych współczesnych sopranów świata.

19
maja

Gwiazda Metropolitan Opera zaśpiewa w Operze Wrocławskiej

Charyzmatyczna Kristine Opolais, jedna z najbardziej rozpoznawalnych sopranistek naszych czasów, przyjeżdża do Wrocławia, by wcielić się w słynną Madame Butterfly, bohaterkę opery Giacoma Puccinego. Tą rolą zachwyciła już publiczność Metropolitan Opera w Nowym Jorku i Semperoper w Dreźnie. W stolicy Dolnego Śląska zobaczymy ją 9 i 11 czerwca.

9
maja

Wreszcie! Figaro się żeni!
Opera Wrocławska zaprasza na Kawalerski i Wesele

Piękni, młodzi, pełni energii i otwarci na zmysłowe doświadczenia - oto bohaterowie spektaklu światowej sławy reżysera André Hellera-Lopesa. Z miłosnymi piorunami i hormonalnymi burzami, które opanują scenę, będzie współgrać orkiestra Opery Wrocławskiej pod batutą Bassema Akikiego. Weselem Figara po Don Giovannim i Così fan tutte Opera Wrocławska dopełnia tryptyk słynnego duetu Wolfgang Amadeus Mozart - Lorenzo Da Ponte. Premiera i nieoficjalne rozpoczęcie sezonu weselnego nastąpi we Wrocławiu już 20 i 21 maja.

29
kwietnia

Światowej sławy tenor Michele Angelini zaśpiewa w Kopciuszku w Operze Wrocławskiej

Taką skalą głosu, jaką obdarzony jest Michele Angelini, mogą poszczycić się tylko nieliczni tenorzy na świecie. Znakiem rozpoznawczym Aleksandry Opały jest aksamitnie brzmiący mezzosopran koloraturowy. Usłyszymy ich 6 i 8 maja na scenie Operze Wrocławskiej, gdzie wcielą się w role księcia Don Ramiro i tytułowego Kopciuszka. Będzie to niepowtarzalna okazja do podziwiania wirtuozowskich popisów w stylu pełnego liryzmu bel canto. Opera Wrocławska zaprasza na Kopciuszka Gioacchina Rossiniego w reżyserii Iriny Brook.

7
kwietnia

Stabat Mater i bezcenna 300-letnia wiolonczela

Wielki Czwartek w Operze Wrocławskiej

Sébastien Walnier, pierwszy wiolonczelista znakomitej Orchestre de la Monnaie w Brukseli wykona w Operze Wrocławskiej słynny Koncert Wiolonczelowy h-moll Antonína Dvořáka oraz Stabat Mater Francisa Poulenca. Zagra na wiolonczeli z 1699 roku autorstwa Giovanniego Grancino, uznawanego za jednego z najlepszych lutników mediolańskich. Na jego skrzypcach grał m.in. Yehudi Menuhin, a ceny instrumentów z jego warsztatu na międzynarodowych aukcjach sięgają dziś nawet 2,2 mln dolarów! Ta wyśmienita uczta muzyczna czeka na publiczność w wielkoczwartkowy wieczór 14 kwietnia.

23
marca

Halka na kozetce

Halka - spektakl w reżyserii Grażyny Szapołowskiej, ikony polskiego kina i teatru powraca na deski Opery Wrocławskiej. Już 26 i 27 marca będziemy mogli podziwiać tę najsłynniejszą polską operę ojca polskiej opery narodowej Stanisława Moniuszki, a zarazem jednego z najważniejszych polskich kompozytorów swoich czasów. W rolach głównych zobaczymy Joannę Zawartko, Rafała Bartmińskiego oraz Szymona Mechlińskiego.

16
marca

Przywitaj wiosnę w Operze!

Zawodowi muzycy wraz ze studentami na jednej scenie, dwóch dyrygentów, z których jeden z nich wystąpi w podwójnej roli, oraz radosne kompozycje klasyków - wszystko to czeka na widzów w Operze Wrocławskiej pierwszego dnia wiosny.

15
marca

Śpiewamy dla Ukrainy!

Czerez pole szyrokoje, Białe róże, My, Pierwsza Brygada - te polskie i ukraińskie pieśni ludowe i patriotyczne będziemy mogli usłyszeć, a nawet zaśpiewać w najbliższy piątek 18 marca w Operze Wrocławskiej. Tego wieczoru widzowie z Ukrainy będą specjalnymi gośćmi, a zaproszenia na to wydarzenie, dotrą do nich dzięki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Fundacji Drzwi Otwarte i Stowarzyszeniu Odra-Niemen.

11
marca

Wieczór Polsko-Ukraiński w Operze Wrocławskiej

Wspólny śpiew to przestrzeń dla nadziei. Z niej czerpiemy chęć i siłę do walki o pokój i najważniejsze dla nas wartości. 17 i 18 marca w Operze Wrocławskiej odbędzie się koncert pieśni polsko-ukraińskich. Tego dnia gmach rozświetlą również barwy narodowe Ukrainy. Wydarzenie będzie wyrazem sprzeciwu wobec rosyjskiej inwazji oraz gestem solidarności ze wszystkimi, którzy ratując życie, są zmuszeni opuścić swoje rodzinne domy.

2
lutego

Seryjny uwodziciel w Operze Wrocławskiej

Premiera baletowa Don Juana w Operze Wrocławskiej zaprosi widzów do świata, w którym taniec jest językiem mrocznych namiętności. Reżyser i choreograf Giorgio Madia wykorzystuje barokowe dzieło Christopha Wilibalda Glucka, by ciałem i ruchem opowiedzieć historię mężczyzny nienasyconego, na ślepo poszukującego bliskości. Don Juan miota się między sacrum i profanum, zmysłowym tańcem malując pejzaż pełen zmysłowej energii i chłodu wewnętrznej pustki.

15
grudnia

Koncert świąteczny oraz Gala Sylwestrowo-Noworoczna Uroczyste zakończenie roku w Operze Wrocławskiej

Pełen uroczystego napięcia moment przed rozpoczęciem spektaklu i finał zwieńczony oklaskami. Opera Wrocławska wie, jak bardzo ważne są przywitania i pożegnania, dlatego przygotowała dla swoich widzów repertuar pełen bożonarodzeniowej radości oraz propozycję dla tych, którzy chcą w uroczysty i elegancki sposób otworzyć Nowy Rok.

30
listopada

Stepujący skrzypek - polska premiera utworu do tupania w Operze Wrocławskiej!

4 grudnia Opera Wrocławska upamiętni twórczość wybitnego polskiego kompozytora, Andrzeja Panufnika. Trzydziesta rocznica śmierci Artysty skłania do ponownego spojrzenia na jego muzykę, tym razem z dalszej perspektywy - ta ukazuje w jego kompozycjach nowe sensy, znaczenia i emocje. Kameralny koncert w przepięknym operowym foyer ma być przestrzenią, w której poznamy się z Andrzejem Panufnikiem na nowo. Jego muzykę usłyszmy w towarzystwie kameralnych utworów takich kompozytorów jak m.in. Wojciech Kilar i Jacques Ibert.

17
listopada

Poszukiwacze zaginionych polskich arii w Operze Wrocławskiej! Wyjątkowy koncert coraz bliżej

Arie wspaniałych polskich kompozytorów setki, dziesiątki lat leżały zapomniane w bibliotekach i archiwach. Niektóre z nich mogłyby zniknąć bez śladu - z biegiem lat rękopisy partytur, zapisane na kwasowym papierze, blakły. Ocalił je Szymon Mechliński, niespełna 30-letni utalentowany śpiewak i propagator zapomnianej polskiej muzyki. Dzięki jego niemalże archeologicznej pracy, w ostatni weekend listopada w Operze Wrocławskiej, zaprezentowane zostaną nieznane polskie arie - niektóre po raz pierwszy w powojennej historii Polski. Koncert poprowadzi Krzysztof Ibisz.

12
listopada

Wszyscy pod Operę!

Dokładnie 13 listopada mija 180 lat od otwarcia gmachu Opery Wrocławskiej. Tego dnia, gdy zapadnie zmrok, budynek rozświetli wyjątkowa iluminacja, a towarzyszyć jej będzie projekcja filmowo-muzyczna. Usłyszymy m.in. utwór, którym 180 lat temu otwierano ten gmach.

8
listopada

Dni Niepodległości w Operze Wrocławskiej

Wieczór patriotyczny, wspólne śpiewanie z publicznością i Halka Stanisława Moniuszki - to propozycje Opery Wrocławskiej na artystyczne uczczenie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Powodów do świętowania jest więcej. Dokładnie 13 listopada przypada jubileusz 180-lecia gmachu Opery Wrocławskiej. Tego dnia, gdy zapadnie zmrok, budynek rozświetli wyjątkowa iluminacja, a towarzyszyć jej będzie projekcja filmowo-muzyczna. Usłyszymy m.in. utwór, którym 180 lat temu otwierano ten gmach.

29
października

Klasyka, młodość i nowatorstwo. Koncert Symfoniczny 6.11.2021

Szarość listopada i wielobarwność repertuaru - Opera Wrocławska na czas apogeum jesiennej atmosfery przygotowała dla widzów koncert będący mariażem dźwięków różnych epok z nowoczesnym malarstwem Poli Dwurnik. Muzyka klasycznego Mozarta, uduchowionego Panufnika oraz atonalnego Schönberga wybrzmi spod batuty Bassema Akikiego - dyrygować będzie połączonym siłom orkiestr symfonicznych Opery Wrocławskiej i Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

5
października

Zygmunt Krauze: 60 lat twórczości

Drugi weekend października w Operze Wrocławskiej upłynie pod znakiem obchodów jubileuszu 60-lecia pracy artystycznej Zygmunta Krauzego. Kompozytor, pianista, pedagog, animator życia muzycznego - Krauze przez lata dał się poznać jako wszechstronny artysta, który w swojej działalności przekraczał granice gatunkowe, stąd np. jego inspiracja malarstwem Władysława Strzemińskiego w tworzeniu muzyki unistycznej. Jest autorem pięciu oper, a także wielu utworów symfonicznych i koncertów instrumentalnych. Do współpracy zapraszał również architektów, tworząc instalacje muzyczno-przestrzenne m.in. w Polsce, Austrii oraz Francji.

28
września

Skąd pochodzi zło?
Wolny strzelec Carla Marii von Webera

(...) żadne stworzenie poza
człowiekiem
nie posługuje się słowem
które może być narzędziem
zbrodni (...)

Tadeusz Różewicz, Unde malum?

27
września

Obchody 180-lecia gmachu Opery Wrocławskiej

Ta jesień będzie wyjątkowa - przed nami szereg wydarzeń upamiętniających historię pięknego klasycystycznego budynku przy Świdnickiej 35 - w tym roku mija 180 lat odkąd Teatr Kalte Asche, znajdujący na skrzyżowaniu dzisiejszych ulic Oławskiej i Piotra Skargi, zakończył swoją działalność na rzecz nowo wybudowanej siedziby, którą znamy dziś jako Opera Wrocławska.

17
września

Poławiacze pereł, czyli sławy młodego pokolenia w Operze Wrocławskiej

Zanim wystąpi na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku, pojawi się w Operze Wrocławskiej. Tenor Piotr Buszewski znalazł się w obsadzie Poławiaczy Pereł i razem z innymi znakomitymi przedstawicielami młodego pokolenia, tchnie w klasyczne dzieło Bizeta nowego ducha, zabierając nas u schyłku kalendarzowego lata nad wybrzeża Oceanu Indyjskiego.

7
września

Gwiazda Toski ponownie na deskach Opery Wrocławskiej Mikołaj Zalasiński w Nabucco

Nie milkną jeszcze echa zachwytów nad jego interpretacją demonicznego Barona Scarpii, a już niedługo zobaczymy go w następnym, równie wyrazistym wcieleniu. Mikołaj Zalasiński, jeden z najsłynniejszych polskich barytonów, wcieli się w rolę bezwzględnego dyktatora Nabuchodonozora w uwielbianej przez publiczność operze Nabucco Giuseppe Verdiego. Spektakle pojawią się na deskach Opery Wrocławskiej 10,11, 12 i 18 września.

17
sierpnia

Scenograf jak podróżnik w czasie. Gary McCann tworzy dla Opery Wrocławskiej

Pochodzi z Irlandii Północnej, a ze swoją twórczością już wielokrotnie przekraczał przejścia graniczne. W swoim dorobku ma prace stworzone m.in. dla Opery Wiedeńskiej, Philadelphia Opera, Teatro San Carlo w Neapolu czy Royal Court Theatre w Londynie - teraz do tej listy dołącza Opera Wrocławska, w której realizuje swój pierwszy polski projekt. Tosca w reżyserii Michaela Gielety ma być operą, w której styl baroku zderzy się duchem włoskiego kina lat 50.

5
sierpnia

Tosca, czyli muzyczny kryminał. Dzieło Pucciniego otworzy sezon artystyczny 2021/2022 w Operze Wrocławskiej

Namiętność w ramionach śmierci, zazdrość i ...konflikt z policją. Tosca, ponadczasowe dzieło Giaccomo Pucciniego, pod koniec sierpnia doczeka się następnej odsłony - tym razem na deskach Opery Wrocławskiej. Spektakl otworzy sezon artystyczny 2021/2022, a w stolicy Dolnego zagoszczą prawdziwe gwiazdy operowego świata: Lianna Haroutounian, Ewa Vesin, Giorgi Sturua i Ambrogio Maestri.

25
czerwca

Warsztaty oddechowe w letniej odsłonie

Opera Wrocławska rozpoczyna letnią edycję projektu Opera daje oddech. Podczas wakacji, w soboty o godz. 18.00 artyści poprowadzą warsztaty oddechowe na świeżym powietrzu. Do udziału Opera zaprasza wszystkich chętnych.

24
czerwca

Nowy sezon w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska po raz kolejny daje szansę młodym artystom. Opera wraz z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu 13 czerwca 2021 roku organizuje niezwykłe wydarzenie, w którym spotkają się muzyka i malarstwo - Mozart i Schönberg z twórczością Poli Dwurnik.

8
czerwca

Opera Wrocławska stawia na młodych dyrygentów i instrumentalistów

Opera Wrocławska po raz kolejny daje szansę młodym artystom. Opera wraz z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu 13 czerwca 2021 roku organizuje niezwykłe wydarzenie, w którym spotkają się muzyka i malarstwo - Mozart i Schönberg z twórczością Poli Dwurnik.

27
maja

Opera Młodych we Wrocławiu

Najzdolniejsi studenci i absolwenci ramię w ramię z doświadczonymi artystami! Opera Wrocławska stworzyła projekt, dzięki któremu młodzi adepci sztuki operowej u progu kariery mają możliwość uczyć się od profesjonalistów oraz występować na scenie z artystami o uznanych, światowych pozycjach.

20
maja

OTWIERAMY SIĘ!

Szanowni Państwo,
już w najbliższy weekend na naszej scenie spektakle baletowe Anna Karenina. Spektaklom będą towarzyszyły wyjątkowe wydarzenia: debiut Olgi Markari w roli tytułowej Anny Kareniny oraz benefis Natsuki Katayama, która zdecydowała o zakończeniu kariery baletowej i właśnie jako solistka na scenie w Annę Kareninę wcieli się po raz ostatni.

22
kwietnia

Opera daje oddech przez Internet

Warsztaty z cyklu "Opera daje oddech" skierowane do osób po covidzie, są już dostępne online. Artyści Opery Wrocławskiej, za pośrednictwem Internetu, uczą m.in. jak prawidłowo oddychać, rozluźniać mięśnie odpowiedzialne za oddech, a także prezentują ćwiczenia poprawiające ogólną ruchomość ciała.

10
marca

Zakład przegrany, zdrada odkryta... Così fan tutte

Jedna opera, dwie odsłony - tradycyjna, klasyczna i zupełnie nieoczywista. Wystawiona podczas premiery wersja to wynik losowania na oczach publiczności. W tle miłość, wierność, zdrada i honor oraz pytanie o ich miejsce we współczesnych związkach. Ruszyła sprzedaż biletów na pierwszą w tym sezonie premierę Opery Wrocławskiej Così fan tutte Mozarta.

3
marca

Baletowy wieczór kontrastów

Tancerze baletu Opery Wrocławskiej podczas jednego wieczoru zaprezentują się widowni w dwóch zupełnie odmiennych estetykach. Najbliższy weekend w teatrze upłynie pod znakiem baletów Igora Strawińskiego - Gry w karty i Święta Wiosny.

24
lutego

"Poławiacze pereł" na scenie, a chór i orkiestra wśród publiczności

Opowieść o miłości, przyjaźni i zazdrości, która rozgrywa się na Cejlonie w czasach mitycznych w barwnej oprawie muzycznej i inscenizacyjnej - to propozycja Opery Wrocławskiej na nadchodzący weekend. Tym razem, po raz pierwszy przy udziale publiczności, chór zaśpiewa zarówno ze sceny, jak i z balkonów, a część orkiestry znajdzie się w strefie widowni.

16
lutego

Opera daje oddech

Praca z oddechem, zajęcia ruchowe, ćwiczenia mięśni twarzy w celu poprawy dykcji, a wszystko przy akompaniamencie fortepianu w zjawiskowych wnętrzach Opery - w taki sposób artyści chcą pomóc osobom po COVID-19, które do dziś borykają się z problemami oddechowymi. W Operze Wrocławskiej rozpoczyna się cykl bezpłatnych warsztatów artystyczno-terapeutycznych pn. "Opera daje oddech".

9
lutego

Walentynkowy prezent od Artystów Opery Wrocławskiej

Najpiękniejsze miłosne arie z repertuaru musicalowo-operetkowego, we wspaniałej oprawie muzycznej i świetlnej, to prezent, jaki z okazji Walentynek przygotowali dla swoich widzów artyści Opery Wrocławskiej. 14 lutego, o godz. 18.00, na kanale YouTube Opery Wrocławskiej odbędzie się koncert Oblicza Miłości

2
lutego

Dron w Operze

Opera Wrocławska wprowadza kolejne nowinki technologiczne w realizacji swoich spektakli online. Podczas najbliższej transmisji "Nabucco" widzowie będą mieli okazję podziwiać wnętrze teatru z perspektywy drona. Takie rozwiązanie ma dodać dynamizmu już na samym wejściu widza w rozpoczynający się spektakl.

15
stycznia

Technologia multicam w Operze Wrocławskiej

Podczas najbliższej transmisji "Opowieści Hoffmanna" przygotowanej przez Operę Wrocławską widz po raz pierwszy będzie miał możliwość podejrzeć - a nawet podsłuchać - inspicjenta, dyrygenta czy muzyków. Wszystko dzięki technologii multicam. To nowość w zakresie operowego streamingu w Polsce.