Dla mediów

Jeśli nie otrzymujesz od nas informacji i komunikatów prasowych dopisz się do bazy mediów.
WYŚLIJ MAILA na adres: bp@opera.wroclaw.pl
W treści maila prosimy o podanie redakcji, imienia i nazwiska, nr telefonu i adresu e-mail.
17
września

Poławiacze pereł, czyli sławy młodego pokolenia w Operze Wrocławskiej

Zanim wystąpi na deskach Metropolitan Opera w Nowym Jorku, pojawi się w Operze Wrocławskiej. Tenor Piotr Buszewski znalazł się w obsadzie Poławiaczy Pereł i razem z innymi znakomitymi przedstawicielami młodego pokolenia, tchnie w klasyczne dzieło Bizeta nowego ducha, zabierając nas u schyłku kalendarzowego lata nad wybrzeża Oceanu Indyjskiego.

7
września

Gwiazda Toski ponownie na deskach Opery Wrocławskiej Mikołaj Zalasiński w Nabucco

Nie milkną jeszcze echa zachwytów nad jego interpretacją demonicznego Barona Scarpii, a już niedługo zobaczymy go w następnym, równie wyrazistym wcieleniu. Mikołaj Zalasiński, jeden z najsłynniejszych polskich barytonów, wcieli się w rolę bezwzględnego dyktatora Nabuchodonozora w uwielbianej przez publiczność operze Nabucco Giuseppe Verdiego. Spektakle pojawią się na deskach Opery Wrocławskiej 10,11, 12 i 18 września.

17
sierpnia

Scenograf jak podróżnik w czasie. Gary McCann tworzy dla Opery Wrocławskiej

Pochodzi z Irlandii Północnej, a ze swoją twórczością już wielokrotnie przekraczał przejścia graniczne. W swoim dorobku ma prace stworzone m.in. dla Opery Wiedeńskiej, Philadelphia Opera, Teatro San Carlo w Neapolu czy Royal Court Theatre w Londynie - teraz do tej listy dołącza Opera Wrocławska, w której realizuje swój pierwszy polski projekt. Tosca w reżyserii Michaela Gielety ma być operą, w której styl baroku zderzy się duchem włoskiego kina lat 50.

5
sierpnia

Tosca, czyli muzyczny kryminał. Dzieło Pucciniego otworzy sezon artystyczny 2021/2022 w Operze Wrocławskiej

Namiętność w ramionach śmierci, zazdrość i ...konflikt z policją. Tosca, ponadczasowe dzieło Giaccomo Pucciniego, pod koniec sierpnia doczeka się następnej odsłony - tym razem na deskach Opery Wrocławskiej. Spektakl otworzy sezon artystyczny 2021/2022, a w stolicy Dolnego zagoszczą prawdziwe gwiazdy operowego świata: Lianna Haroutounian, Ewa Vesin, Giorgi Sturua i Ambrogio Maestri.

24
czerwca

Nowy sezon w Operze Wrocławskiej

Opera Wrocławska po raz kolejny daje szansę młodym artystom. Opera wraz z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu 13 czerwca 2021 roku organizuje niezwykłe wydarzenie, w którym spotkają się muzyka i malarstwo - Mozart i Schönberg z twórczością Poli Dwurnik.

8
czerwca

Opera Wrocławska stawia na młodych dyrygentów i instrumentalistów

Opera Wrocławska po raz kolejny daje szansę młodym artystom. Opera wraz z Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego we Wrocławiu 13 czerwca 2021 roku organizuje niezwykłe wydarzenie, w którym spotkają się muzyka i malarstwo - Mozart i Schönberg z twórczością Poli Dwurnik.

27
maja

Opera Młodych we Wrocławiu

Najzdolniejsi studenci i absolwenci ramię w ramię z doświadczonymi artystami! Opera Wrocławska stworzyła projekt, dzięki któremu młodzi adepci sztuki operowej u progu kariery mają możliwość uczyć się od profesjonalistów oraz występować na scenie z artystami o uznanych, światowych pozycjach.

20
maja

OTWIERAMY SIĘ!

Szanowni Państwo,
już w najbliższy weekend na naszej scenie spektakle baletowe Anna Karenina. Spektaklom będą towarzyszyły wyjątkowe wydarzenia: debiut Olgi Markari w roli tytułowej Anny Kareniny oraz benefis Natsuki Katayama, która zdecydowała o zakończeniu kariery baletowej i właśnie jako solistka na scenie w Annę Kareninę wcieli się po raz ostatni.

22
kwietnia

Opera daje oddech przez Internet

Warsztaty z cyklu "Opera daje oddech" skierowane do osób po covidzie, są już dostępne online. Artyści Opery Wrocławskiej, za pośrednictwem Internetu, uczą m.in. jak prawidłowo oddychać, rozluźniać mięśnie odpowiedzialne za oddech, a także prezentują ćwiczenia poprawiające ogólną ruchomość ciała.

10
marca

Zakład przegrany, zdrada odkryta... Così fan tutte

Jedna opera, dwie odsłony - tradycyjna, klasyczna i zupełnie nieoczywista. Wystawiona podczas premiery wersja to wynik losowania na oczach publiczności. W tle miłość, wierność, zdrada i honor oraz pytanie o ich miejsce we współczesnych związkach. Ruszyła sprzedaż biletów na pierwszą w tym sezonie premierę Opery Wrocławskiej Così fan tutte Mozarta.

3
marca

Baletowy wieczór kontrastów

Tancerze baletu Opery Wrocławskiej podczas jednego wieczoru zaprezentują się widowni w dwóch zupełnie odmiennych estetykach. Najbliższy weekend w teatrze upłynie pod znakiem baletów Igora Strawińskiego - Gry w karty i Święta Wiosny.

24
lutego

"Poławiacze pereł" na scenie, a chór i orkiestra wśród publiczności

Opowieść o miłości, przyjaźni i zazdrości, która rozgrywa się na Cejlonie w czasach mitycznych w barwnej oprawie muzycznej i inscenizacyjnej - to propozycja Opery Wrocławskiej na nadchodzący weekend. Tym razem, po raz pierwszy przy udziale publiczności, chór zaśpiewa zarówno ze sceny, jak i z balkonów, a część orkiestry znajdzie się w strefie widowni.

16
lutego

Opera daje oddech

Praca z oddechem, zajęcia ruchowe, ćwiczenia mięśni twarzy w celu poprawy dykcji, a wszystko przy akompaniamencie fortepianu w zjawiskowych wnętrzach Opery - w taki sposób artyści chcą pomóc osobom po COVID-19, które do dziś borykają się z problemami oddechowymi. W Operze Wrocławskiej rozpoczyna się cykl bezpłatnych warsztatów artystyczno-terapeutycznych pn. "Opera daje oddech".

9
lutego

Walentynkowy prezent od Artystów Opery Wrocławskiej

Najpiękniejsze miłosne arie z repertuaru musicalowo-operetkowego, we wspaniałej oprawie muzycznej i świetlnej, to prezent, jaki z okazji Walentynek przygotowali dla swoich widzów artyści Opery Wrocławskiej. 14 lutego, o godz. 18.00, na kanale YouTube Opery Wrocławskiej odbędzie się koncert Oblicza Miłości

2
lutego

Dron w Operze

Opera Wrocławska wprowadza kolejne nowinki technologiczne w realizacji swoich spektakli online. Podczas najbliższej transmisji "Nabucco" widzowie będą mieli okazję podziwiać wnętrze teatru z perspektywy drona. Takie rozwiązanie ma dodać dynamizmu już na samym wejściu widza w rozpoczynający się spektakl.

15
stycznia

Technologia multicam w Operze Wrocławskiej

Podczas najbliższej transmisji "Opowieści Hoffmanna" przygotowanej przez Operę Wrocławską widz po raz pierwszy będzie miał możliwość podejrzeć - a nawet podsłuchać - inspicjenta, dyrygenta czy muzyków. Wszystko dzięki technologii multicam. To nowość w zakresie operowego streamingu w Polsce.