Opera Wrocławska

Dla mediów

4
listopada

Uczta dla melomanów

Sopranistka elektryzuje publiczność na całym świecie nie tylko wyjątkową barwą głosu i możliwościami wykonawczymi, ale także niesłychaną emocjonalnością portretów scenicznych, jakie kreuje. Ceniona jest za interpretacje głównych partii w operach Mozarta, Rossiniego czy Verdiego.

Już wkrótce ukaże się jej najnowsze wydawnictwo - album Essence, nagrany z orkiestrą Opery Wrocławskiej pod dyrekcją Marco Boemiego. Podczas wrocławskiego recitalu śpiewaczka zaprezentuje wiele operowych twarzy. Usłyszymy ją m.in. jako Leonorę w Mocy przeznaczenia Verdiego, Neddę w Pajacach Leoncavalla, Magdalenę w Andrei Chénier Giordana czy Małgorzatę w Mefistofelesie Boito. Pojawi się także w rolach bohaterek z ulubionych oper Pucciniego jako Tosca, Madame Butterfly, Mim? i Musetta. Po recitalu zapraszamy na spotkanie artystki z publicznością w foyer teatru.

W ostatnich latach diva wciela się w ikoniczne, dramatyczne role kobiece epoki bel canta, romantycznej opery francuskiej i niemieckiej, a także opery werystycznej. Jej światowa kariera rozpoczęła się od Festiwalu w Salzburgu w 2009 r., gdzie wystąpiła pod batutą Riccardo Mutiego. Od tej pory regularnie występuje na największych scenach operowych i estradach koncertowych świata, jak: Metropolitan Opera i Carnegie Hall w Nowym Jorku, Teatro alla Scala w Mediolanie, Royal Opera House Covent Garden w Londynie, Concertgebouw w Amsterdamie, Opera Narodowa w Wiedniu. Śpiewała pod batutą najsłynniejszych dyrygentów, m.in. Antonio Pappano, Yannicka Nézeta-Seguina, Ottavio Dantone czy Dan Ettingera.

Kontakt dla mediów:
Katarzyna Montgomery: 515 275 795, katarzyna.montgomery@opera.wroclaw.pl