Opera Wrocławska

Wynajem Opery Wrocławskiej

Powierzchnia

Opera Wrocławska mieści się w jednym z najstarszych budynków teatralnych operowych w Polsce. Gmach został zbudowany w 1841 r., a obecny jego kształt w większości pochodzi z odbudowy po pożarze w 1871 r.

Sercem teatru jest scena o powierzchni 550 m2 oraz bogato zdobiona 23-karatowym złotem widownia. Złoto na widowni pokrywa 10 000 m2 powierzchni. Sufit zwieńcza ozdobny plafon oraz portrety największych operowych kompozytorów, a malowidło nad orkiestronem przedstawia Apolla wśród muz. W zabytkowej przestrzeni teatru mieści się również reprezentacyjny Salonik Cesarski w stylu empire, foyer z pięcioma kryształowymi żyrandolami, a uwagę zwracają także same korytarze z ozdobną marmurową posadzką oraz z parkietem dębowym z inkrustacjami mahoniowymi.

Ponadto w Operze Wrocławskiej znajduje się też wiele pomieszczeń w części administracyjnej, takich jak sale prób, sale baletowe i garderoby.

Opera Wrocławska jest miejscem, w którym z pewnością znajdą Państwo przestrzeń odpowiadającą wymaganiom organizacji wielu wydarzeń.

Rekwizyty / Kostiumy

Operowe deski sceniczne są miejscem, na którym niejednokrotnie mają miejsce chwile miłosne, humorystyczne, a także dramatyczne… Wszystko to dzieje się za sprawą magii teatru operowego. Nieodzownymi elementami każdej sztuki są kostiumy i rekwizyty, które pomagają artystom i publiczności niejako przenieść się w czasie.

Rekwizyty i kostiumy Opery Wrocławskiej mogą posłużyć również Państwu, by za ich sprawą uczynić bardziej atrakcyjnymi różnorodne wydarzenia. W naszej ofercie znajdują się m.in. kostiumy wzorowane są na modzie różnych epok – od średniowiecza poprzez renesans, barok i klasycyzm – aż do współczesności. W naszych zasobach są także peruki, meble i elementy wyposażenia zamków, pałaców oraz starych wiejskich chat. Nie brakuje również atrybutów średniowiecza, jak miecze, tarcze, zbroje… A także o wiele więcej.

Jeśli zechcecie uczynić swoje imprezy i eventy wyjątkowymi i niezapomnianymi, Opera Wrocławska przychodzi Państwu z pomocą.