Opera Wrocławska

Dla mediów

25
marca

Flight/Bolero/Elsa Canasta - już 25 marca 2023 r. najnowsza premiera baletowa w Operze Wrocławskiej!

Tryptyk baletowy Flight/Bolero/Elsa Canasta to najnowsza baletowa pozycja w repertuarze Opery Wrocławskiej. Forma tryptyku jest znana na całym świecie, pozwala zaprezentować przekrój stylów artystycznych i kompozycji. 25 marca 2023 r. wrocławska publiczność ujrzy interpretacje choreografów z trzech krajów: Małgorzaty Dzierżon (Polska), Meryl Tankard (Australia) i Javier De Frutos (Wenezuela). Każda z choreografii będzie prezentowana w Polsce po raz pierwszy.

Flight, Bolero i Elsa Canasta to muzyczna podróż w świat kompozytorów: Somei Satoh i Kate Whitley, Maurice'a Ravela oraz Cole'a Portera, w interpretacji Baletu i Orkiestry Opery Wrocławskiej pod dyrekcją Adama Banaszaka.

Co o prezentowanych choreografiach piszą zagraniczne media?
"Przekład muzyki Cole'a Portera na ruch w wykonaniu De Frutosa jest tak płynny, tak klimatyczny, jak czasy i styl Portera, a jednocześnie tak świeży i żywy". (independent.co.uk)

"Bolero stworzone przez Meryl Tankard jest zdumiewające, wspaniałe i niepokojące. W ciągu piętnastu porywających minut widzimy mieszankę zmysłowych, prawie niezauważalnych obrazów, które współgrają ze sobą. Cienie przychodzą i odchodzą, pojawiają się, znikają, łączą się. Atmosfera jest namiętna, czasem brutalna". (François Deletraz, "Le Figaro")

"Dzierżon ma wyczucie atmosfery i w pełni wykorzystuje bogate poczucie ruchu swoich tancerzy [...] Jestem ciekawa, gdzie zobaczymy ją w przyszłości". (Dancing Times)

Tryptyk baletowy Flight/Bolero/Elsa Canasta na scenie Opery Wrocławskiej już 25, 26, 31 marca, 1 i 2 kwietnia oraz 23, 24 i 25 czerwca.

Do zobaczenia w Operze Wrocławskiej!