Opera Wrocławska

Dla mediów

2
lutego

Dron w Operze

Opera Wrocławska wprowadza kolejne nowinki technologiczne w realizacji swoich spektakli online. Podczas najbliższej transmisji „Nabucco” widzowie będą mieli okazję podziwiać wnętrze teatru z perspektywy drona. Takie rozwiązanie ma dodać dynamizmu już na samym wejściu widza w rozpoczynający się spektakl.

6 lutego Opera Wrocławska po raz kolejny zagości w domach melomanów. Propozycją na ten wieczór będzie „Nabucco” Giuseppe Verdiego. To opowieść o Izraelitach uciśnionych przez króla Nabuchodonozora, co zapoczątkowało niewolę babilońską. Jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych dzieł literatury operowej, które w tym roku kończy 180 lat.

Spektakl zaprezentowany na scenie opery jest przeniesieniem superwidowiska z maja 2018 roku w reżyserii Krystiana Lady, a jego adaptacji scenicznej dokonał reżyser młodego pokolenia Cezary Iber.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych realizacji i tym razem Opera Wrocławska zaprezentuje spektakl w technologicznie nowoczesnej odsłonie. Widzowie będą mieli możliwość skorzystania z wielokamerowego podglądu na żywo - multicam, dzięki któremu można śledzić pracę dyrygenta, inspicjenta i wybranych instrumentalistów. To nie wszystko:
Jako pierwszy z teatrów w Polsce zastosowaliśmy w naszych realizacjach dosyć innowacyjną metodę filmowania w odniesieniu do spektakli operowych. Podczas „Nabucco” pojawi się kolejna technologiczna nowość - dzięki wprowadzeniu drona, pokażemy naszą operę z takiej perspektywy, z jakiej nigdy wcześniej nie była prezentowana. Robi wrażenie! - zapewnia Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Jednym z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych elementów scenografii jest ogromna głowa obrazująca z jednej strony tytułową postać Nabuchodonozora - dyktatora, a z drugiej strony jego córkę ? Abigaille.

W tytułową postać wcieli się Mikołaj Zalasiński. Jako Ismaele wystąpi Łukasz Załęski, jako Zaccaria - Rafał Siwek. Partię Abigaille zaśpiewa Karina Skrzeszewska, a Fenenę - Katarzyna Haras. Solistów, chór i orkiestrę poprowadzi Maestro Bassem Akiki, Dyrektor Muzyczny Opery Wrocławskiej.

Streaming „Nabucco” Giuseppe Verdiego odbędzie się w sobotę, 6 lutego o godz. 19.00. Dostęp do spektaklu można wykupić na stronie www.opera.wroclaw.pl w zakładce VOD. Koszt dostępu to 20 zł.

Załączniki do pobrania:

fot.M. Urlich

fot.M. Urlich

fot.M. Urlich