Opera Wrocławska

Dla mediów

3
marca

Baletowy wieczór kontrastów

Według oryginalnego libretta Gra w karty to metaforyczna opowieść o przewrotności życia, w którym nawet najsilniejsi mogą zostać pokonani przez słabsze jednostki. Spektakl zrealizowany przez Jacka Przybyłowicza.

Święto wiosny z kolei oryginalnie czerpie z legend o pogańskich wierzeniach Rusi. Twórcy wrocławskiej premiery z 2019 roku - Uri Ivgi i Johan Greben - odeszli od oryginalnych fabuł, przenosząc muzykę Strawińskiego na współczesny grunt.

Podczas wieczoru baletowego w Operze Wrocławskiej publiczność będzie miała okazję zobaczyć szeroki wachlarz gatunkowy. W muzycznej oprawie Igora Strawińskiego to prawdziwa eksplozja emocji. - mówi kierownik baletu Marek Prętki.

Tancerzy czeka nie tylko interpretacyjne, ale też kondycyjne wyzwanie.

Strawiński rozszerzył definicję baletu. Wrocławski spektakl jest tego przykładem. Granica między baletem klasycznym a tańcem współczesnym została zatarta. Oczywiście na korzyść gatunku. - dodaje Marek Prętki.

Spektakle odbędą się 5 i 6 marca o godz. 19.00. Bilety dostępne w kasach lub na stronie www.opera.wroclaw.pl

*Opera Wrocławska przygotowała dla widzów wiosenną niespodziankę - okazując w kasie biletowej kartę do gry, bilet na spektakl "Gra w karty/Święto Wiosny" w cenie wejściówki - 40 zł.

Sponsorem strategicznym Opery Wrocławskiej jest KGHM Polska Miedź S.A.

Załączniki do pobrania:

fot. M. Ankiersztejn-Wegier

fot. M. Ankiersztejn-Wegier