Opera Wrocławska

Dla mediów

22
kwietnia

Opera daje oddech przez Internet

Program "Opera daje oddech", zainicjowany przez wrocławski teatr operowy, to cykl bezpłatnych warsztatów dla osób, które borykają się z problemami oddechowymi po przebytej chorobie. Spotkania prowadzą artyści Baletu Opery Wrocławskiej i Chóru Opery Wrocławskiej. Partnerem projektu jest Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Obecnie, ze względu na obowiązujące obostrzenia, nie możemy kontynuować zajęć stacjonarnie, dlatego z naszą wiedzą i całą magią opery zawitamy w domach - mówi Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Na kanale YouTube Opery Wrocławskiej oraz w mediach społecznościowych cyklicznie będą się pojawiać kilkunastominutowe filmiki instruktażowe. Artyści oraz specjaliści współpracujący z Operą w przystępny sposób będą prezentować ćwiczenia oddechowe, ruchowe, a także nauczą, jak aktywować oddech, aby lepiej emitować dźwięki. Podczas zajęć online uczestnicy będą mieli także okazję popracować nad dykcją, a nawet wspólnie pośpiewać.

Udział w naszych warsztatach na żywo, obcowanie z artystami, piękną muzyką i bogatą architekturą dają zupełnie inne doznania niż rzeczywistość wirtualna. Natomiast trwa lockdown i nikt nie wie, jak długo ten stan będzie się utrzymywał. Internet, w tym wypadku, jest nie tylko ratunkiem, ale też szansą dotarcia do osób, które nie mają możliwości przyjechać do nas osobiście, a którym nasza pomoc jest potrzebna. Niewykluczone, że w przyszłości projekt będzie prowadzony hybrydowo - stacjonarnie i online - dodaje Halina Ołdakowska.

Odcinki z serii "Opera daje oddech" będą emitowane w mediach społecznościowych oraz na kanale YouTube Opery Wrocławskiej 3 razy w tygodniu. Dostęp do zajęć online jest bezpłatny.

Sponsorem strategicznym Opery Wrocławskiej jest KGHM Polska Miedź S.A.

Załączniki do pobrania:

plakat Piotr Olejarz

plakat Piotr Olejarz