Opera Wrocławska

Dla mediów

13
czerwca

Opera Wrocławska pięciokrotnie nominowana w Teatralnych Nagrodach Muzycznych im. Jana Kiepury

Prestiżowy ogólnopolski konkurs dla teatrów muzycznych i operowych jest organizowany przez Mazowiecki Teatr Muzyczny. W tym roku trwa jego 17. edycja - w gronie nominowanych znalazło się aż pięcioro artystów zgłoszonych przez Operę Wrocławską.

Nominacje zostały ogłoszone w poniedziałek 12 czerwca. W obradach jury tradycyjnie uczestniczyli wybitni polscy artyści i specjaliści muzyczni, w tym m.in. kompozytorzy, dyrygenci, śpiewacy, tancerze. Kapitule przewodniczyła Iwona Wujastyk, dyrektorka Mazowieckiego Teatru Muzycznego.

Nominacje dla Opery Wrocławskiej w poszczególnych kategoriach przypadły następującym osobom:
- najlepsza tancerka - Anna Kowalska za rolę w spektaklu baletowym Don Juan Giorgia Madii do muzyki Ch.W. Glucka
- najlepszy tancerz: Łukasz Ożga i Andrzej Malinowski za rolę w spektaklu baletowym Don Juan Giorgia Madii do muzyki Ch.W. Glucka
- najlepsza śpiewaczka operowa - Hanna Sosnowska-Bill za rolę w operze Manon Julesa Masseneta
- najlepszy dyrygent - Adam Banaszak za spektakl baletowy Don Juan Giorgia Madii do muzyki Ch.W. Glucka

Dużym sukcesem Opery Wrocławskiej jest to, że wszyscy artyści zgłoszeni do konkursu w kwietniu dostali się do finałowego etapu.

- Ogłoszone nominacje w tym konkursie są dla nas potwierdzeniem wysokiej jakości poziomu artystycznego reprezentowanego przez Operę Wrocławską - mówi Izabela Kurc-Kuriata, p.o. Dyrektora Opery Wrocławskiej.

- W ubiegłym roku podczas uroczystej gali w Mazowieckim Teatrze Muzycznym odebraliśmy z rąk kapituły pięć statuetek Jana Kiepury. Liczymy na dokładnie taki sam wynik w tym roku. Serdecznie gratuluję naszym artystom, którzy swoim talentem i pracą zasłużyli na to wyróżnienie.

Uroczysta gala z wręczeniem nagród zwycięzcom zaplanowana jest na 25 września br.

Kontakt dla prasy:
Dawid Bartkowski
M: dbartkowski@komunikacjaplus.pl
T: +48 603 944 411