Opera Wrocławska

Dla mediów

9
czerwca

Współczesny głos Pucciniego. Polski debiut Kristine Opolais w Operze Wrocławskiej

Międzynarodowej sławy śpiewaczka Kristine Opolais wystąpi w Operze Wrocławskiej w spektaklu Madame Butterfly 9 i 11 czerwca. Na widzów czeka spotkanie z jednym z najwspanialszych współczesnych sopranów świata.

Marzyła o karierze aktorki, była fanką Madonny, Queen i Tiny Turner, wreszcie to jej mama zachęciła ją do spróbowania swoich sił w śpiewie operowym. Kristine Opolais zachwyca publiczność swoimi scenicznymi kreacjami, m.in. Florii Toski, Musetty w Cyganerii, Magdy w Jaskółce, Madame Butterfly czy Manon Lescaut. Wszystkie te dzieła łączy jeden kompozytor - Giacomo Puccini. Na scenie Opery Wrocławskiej usłyszymy ją w dramatycznej roli przepięknej gejszy Cio-Cio-San:

Jestem bardzo podekscytowana, bo to jest mój debiut, nie tylko we Wrocławiu, ale również w Polsce! I nie ma znaczenia, gdzie będę śpiewać: w Metropolitan Opera czy w Londynie, czy w Dreźnie, czy w Wiedniu, czy w Rydze. W każdym miejscu czuję taką samą odpowiedzialność, by dać z siebie wszystko. Zawsze myślę o tych ludziach, którzy przychodzą do opery po raz pierwszy - moim priorytetem jest pełne przedstawienie sztuki operowej tym, którzy doświadczają jej po raz pierwszy. Chcę, żeby stali się fanami opery, żeby podziwiali tę muzykę i zrozumieli, że to nie jest tylko śpiew - mówi Kristine Opolais o swoim występie w Operze Wrocławskiej.

Rola Madame Butterfly (Cio-Cio-San) w Operze Wrocławskiej będzie zwieńczeniem bardzo intensywnego sezonu Kristine Opolais na światowych scenach. Artystka zaśpiewała ostatnio m.in. partię Toski w Wiedniu, a także na Festiwalu Kasematten w Grazu u boku Jonasa Kaufmanna. Publiczność Teatro Comunale Bologna usłyszała ją również w roli Adriany Lecouvreur. Orkiestrą dyrygować będzie charyzmatyczny Bassem Akiki, dyrektor muzyczny Opery Wrocławskiej, jeden z laureatów tegorocznych Fryderyków w kategorii muzyka współczesna.

Po spektaklach Madame Butterfly (około pół godziny po zakończeniu występu) Kristine Opolais będzie podpisywać książeczki programowe.

Szczegóły oraz informacje o biletach: www.opera.wroclaw.pl


Załączniki do pobrania:

fot. Tomasz Golla

fot. Tomasz Golla

fot. Tomasz Golla

fot. Tomasz Golla

fot. Tomasz Golla