Opera Wrocławska

Aktualności

31
sierpnia

Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej

Impreza, która powstała ze wspólnej inicjatywy Rady Europy i Unii Europejskiej ma na celu promowanie historycznego dziedzictwa kultury krajów europejskich, poprzez udostępnianie jej zabytków. W obrębie działań Europejskich Dni Dziedzictwa znajdują się rozmaite akcje edukacyjne i promocyjne. Wychodząc naprzeciw dużym oczekiwaniom naszej publiczności, Opera Wrocławska przy okazji EDD postanowiła kolejny raz otworzyć swoje przestrzenie i zaprosić do jej zwiedzenia.

Przygotowaliśmy dla naszych widzów kilka atrakcji, które niezmiennie cieszą się dużym zainteresowaniem. Rozpoczniemy od specjalnej wycieczki, zatytułowanej Jej Wysokość Opera po gmachu Opery Wrocławskiej wraz z przewodnikiem, która zakończy się wejściem na dach teatru, skąd będzie można podziwiać panoramę Wrocławia. Zwiedzanie odbędzie się w dwóch turach, w sobotę 8 września. Pierwszą turę zwiedzających zapraszamy na godzinę 14.00, drugą zaś na godz. 16.00.

Następnego dnia w niedzielę 9 września, odbędzie się niecodzienna wyprzedaż garażowa Perły i Pióra. Podczas wyprzedaży będzie można kupić kostiumy i rekwizyty, pochodzące z naszych spektakli. To rzadka okazja, aby powiększyć własna garderobę o unikalne elementy. Na wyprzedaż zapraszamy między godz. 12.00 a 15.00 na parkingu przy Operze Wrocławskiej, wejście od ulicy Świdnickiej.

Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej znajdą kontynuację w kolejny weekend 15-16 września. W tych dniach zapraszamy zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w zajęciach Accademia dell'Opera, podczas których mali widzowie, będą mieli okazję odkryć tajniki opery i baletu. Europejskie Dni Dziedzictwa zakończymy ponownym zwiedzaniem "Jej Wysokości Opery".