Opera Wrocławska

Aktualności

4
sierpnia

Letnie Kino Opery Wrocławskiej
Sierpień pod znakiem spotkań dla całej rodziny

Letnie Kino Opery Wrocławskiej od ponad tygodnia robi furorę wśród wrocławian i gości miasta. Każdego dnia do końca wakacji na specjalnym ekranie umiejscowionym przy operowym gmachu od strony fosy promocyjnie prezentowane są nagrania spektakli. Są dostępne dla wszystkich chętnych - opera w ten sposób zachęca do kupowania biletów na spektakle w nadchodzącym sezonie artystycznym 2022/23.


W ramach projektu „op.era4u - chodź do opery!” na publiczność czekają dodatkowe atrakcje, wśród nich konkurs fotograficzny. Nagroda główna za najciekawsze zdjęcie to podwójne zaproszenie na wybrane przedstawienie Opery Wrocławskiej w sezonie artystycznym 2022/23. Laureaci nagród od 2. do 5. miejsca będą mieli możliwość zakupu biletu z 30 proc. zniżką na wybrane trzy spektakle. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy sfotografować się na ściance lub zrobić zdjęcie w strefie Letniego Kina, a następnie umieścić je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem: #jestemwoperze.


W sobotę i w niedzielę Opera Wrocławska zaprasza dzieci do zabawy na świeżym powietrzu. W godzinach od 16:00 do 18:00 animatorzy urządzą dla najmłodszych melomanów operowy Karnawał Zwierząt.  W tym czasie dorośli będą mogli zrelaksować się w strefie gastronomicznej, czynnej w tym tygodniu codziennie od g. 12:00 do 23:00, w której serwowane są zimne i ciepłe napoje oraz pyszne dania z kuchni polskiej i europejskiej.


Z kolei „Operowy Labirynt”, czyli zwiedzanie z przewodnikiem architektonicznej perły architektury Wrocławia, którą jest XIX-wieczny budynek Opery Wrocławskiej, to oferta dla wszystkich. W trakcie godzinnej wycieczki uczestnicy będą podziwiać nie tylko piękne purpurowo-złote wnętrza opery, ale także zajrzą za kulisy teatru i poczują klimat specyfiki pracy artystycznej.


Na piątek, sobotę i niedzielę o g. 20:00 (na godzinę przed projekcją) zaplanowane są spotkania z ludźmi związanymi z Operą Wrocławską i sztuką operową - ekspertami, którzy wprowadzą publiczność w świat muzyki, odkryją tajemnice przygotowań do premier, artystami, którzy opowiedzą o swojej pracy.


W strefie Letniego Kina Opery Wrocławskiej do dyspozycji widzów są leżaki i stoły pod parasolami, ale warto zabrać swoje koce lub krzesełka. W przypadku złych warunków pogodowych filmy nie są wyświetlane, a zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci oraz spotkania z publicznością przed projekcjami będą odwołane - informacje będą zamieszczone Facebooku Opery Wrocławskiej.


Aktualne informacje na temat repertuaru oraz wydarzeń towarzyszących można znaleźć w mediach społecznościowych Opery Wrocławskiej oraz stronie www.opera.wroclaw.pl


Program projekcji

22.08 (pon) - Giselle,
23.08 (wt) - Koncert Noworoczny,
24.08 (śr) - Wolny strzelec,
25.08 (czw) - Nabucco,
26.08 (pt) - Opowieści Hoffmanna,
27.08 (sob) - Cyganeria,
28.08 (ndz) - Tosca,
30.08 (wt) - Wesele Figara,
31.08 (śr) - Nabucco,
1.09 (czw) - Giselle,

 

Weekendowy program specjalny

Panele dyskusyjne

Na piątek, sobotę i niedzielę o g. 20:00 (na godzinę przed projekcją) zaplanowane są spotkania
z ludźmi związanymi z Operą Wrocławską i sztuką operową - ekspertami, którzy wprowadzą publiczność
w świat muzyki, odkryją tajemnice przygotowań do premier, oraz z artystami, którzy opowiedzą o swojej pracy.

Spotkania w najbliższy weekend:

26.08 (pt)
Opera to życie! Solistka Hanna Sosnowska-Bill opowie o kulisach pracy twórczej i odpowie na (pozornie) proste pytania.

27.08 (sob)
Aleja gwiazd opery w przedwojennym Wrocławiu. O występach słynnych artystów w teatrze przy Świdnickiej opowiada dr Agnieszka Drożdżewska z Instytutu Muzykologii UWr

28.08 (nd)
Magia i wirtuozeria. O tajnikach świata dyrygentury opowiada dyrektor muzyczny Bassem Akiki.


Weekendowy program specjalny: wydarzenia dla całej rodziny

Przed wieczornymi projekcjami Opera Wrocławska zaprasza na dodatkowe wydarzenia adresowane do odbiorców w każdym wieku: zabawy dla najmłodszych z animatorami kultury oraz zwiedzanie operowego gmachu z przewodnikiem.
Wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy w kasie Opery do piątku do godz. 15, telefonicznie w dziale obsługi widza: tel. +48 71 370 88 80, tel. +48 507 088 997 lub mailowo: opera@opera.wroclaw.pl Szczegóły dotyczące zapisów na Facebooku Opery Wrocławskiej oraz na stronie www.opera.wroclaw.pl


Sobota i niedziela 14:00 - 15:00
Operowy Labirynt - zwiedzanie gmachu Opery Wrocławskiej (maks. 30 osób)


Sobota i niedziela 16:00 - 18:00
Rytm i barwy życia paryskiej bohemy, czyli operowe zabawy dla dzieci - animacje w strefie Kina Letniego.


Godziny otwarcia kasy mobilnej:
Od poniedziałku do piątku godz. 20:00-22:00
Soboty i niedziele godz. 14:00-22:00
Lokalizacja: Namiot gastronomiczny Letniego Kina

Każda sobota i niedziela:
g. 14:00 - 15:00
Operowy Labirynt (zwiedzanie)
Rezerwacja miejsc (maks. 30 osób) w kasie Opery, telefonicznie w dziale obsługi widza: tel. +48 71 370 88 80, tel. +48 507 088 997, mailowo: opera@opera.wroclaw.pl Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz wieku. Zapisy zamykamy w każdy piątek o godzinie 15. Zbiórka przed wejściem głównym Opery. Regulamin wydarzenia dostępny na stronie.
W przypadku złych warunków atmosferycznych operowy labirynt nie zostaje odwołany.

Operowe zabawy dla dzieci.
g. 16:00-18:00
Zapraszamy wszystkie dzieci, ale aby zapewnić najlepiej dostosowane zajęcia bardzo prosimy o rezerwację miejsc do piątku do godz. 15 w kasie Opery, telefonicznie w dziale obsługi widza: tel. +48 71 370 88 80, tel. +48 507 088 997, mailowo: opera@opera.wroclaw.pl, Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz wieku dziecka, Zbiórka przy ekranie. W przypadku złych warunków atmosferycznych zajęcia animacyjne zostaną odwołane. Informacja o odwołaniu zajęć zostanie umieszczona na fb oraz innych kanałach społecznościowych - prosimy o śledzenie.

Regulaminy wraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych znajdziecie Państwo w załącznikach:
Regulamin animacji w ramach promocji Opera4u- sezon 2022-2023 [PDF]
Regulamin Operowego Labiryntu w ramach promocji Opera4u- sezon 2022 2023 [PDF]