Opera Wrocławska

Aktualności

16
listopada

Przesłuchania dla solistów w Operze Wrocławskiej. Zgłosiło się 480 osób

W dniach 15, 16 oraz 28 listopada 2023 r. Opera Wrocławska w związku z rozbudową zespołu artystycznego zaprosiła w swoje progi artystów-śpiewaków (wszystkie głosy) do wzięcia udziału w przesłuchaniach na przyszłe sezony artystyczne Opery Wrocławskiej. Na zgłoszenie odpowiedziało 480 utalentowanych osób – absolwentów szkół muzycznych i artystycznych – , które przybyły na przesłuchania z całego świata.


- Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem różnorodności i jakości talentu, który się tu pojawia. To dla nas ogromne wyzwanie, ale także ogromna radość, móc być świadkami takiej obfitości wokalnej – komentuje dyrektor Opery Wrocławskiej Tomasz Janczak. – Dostaliśmy także niezbyty dowód na to, że Opera Wrocławska jest teatrem znanym i szanowanym na całym świecie oraz miejscem, w którym artyści chcą występować i budować swoje kariery – dodaje. 


W komisji oceniającej występujących oprócz dyrektora Tomasza Janczaka zasiadają również: Adam Banaszak, Jacek Jaskuła, Jolanta Żmurko, Anna Grabowska-Borys i Szymon Makowski. Przesłuchanych zostanie łącznie 110 osób wyłonionych w pierwszej selekcji. Po zakończeniu przesłuchań zostaną ogłoszone nazwiska tych, którzy dostaną szansę zaprezentowania swojego talentu na jednej z najważniejszych scen operowych w Polsce.


materiały Opera Wrocławska


   

materiały Opera Wrocławska


   

materiały Opera Wrocławska


   

materiały Opera Wrocławska


   

materiały Opera Wrocławska


   

materiały Opera Wrocławska