Opera Wrocławska

Aktualności

16
marca

Opera Wrocławska zaprasza do udziału w nowym projekcie edukacyjnym Accademia dell'Opera

Opera Wrocławska zaprasza do udziału w nowym projekcie edukacyjnym Accademia dell'Opera, którego celem jest wprowadzenie najmłodszych widzów w magiczny świat opery i baletu. Co kryje się pod tajemniczym słowem opera? W języku włoskim oznacza to dzieło, w którym bardzo ważną rolę odgrywają śpiewacy i balet. Jeszcze w tym sezonie rozpoczynamy cykle edukacyjne dla dzieci dotyczące tych dwóch dziedzin. Wierzymy, że udział w proponowanych zajęciach pozwoli dzieciom rozwijać swoją wrażliwość i pełniej uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych.

Pierwszy cykl "KOLORATURA I FALSET - od piosenki do arii", wprowadzi dzieci w alfabet wokalistyki operowej. Głos ludzki należy do najpiękniejszych instrumentów. Podczas pierwszego spotkania dowiemy się, który z głosów śpiewa najwyżej , a który brzmi nisko i czy każdy może zostać solistą opery. Poznamy również galerię zespołów, w których głosy tworzą duet, tercet oraz kwartet wokalny. Będziemy nasłuchiwać melodii ukrytych w operach znanych mistrzów: G. Verdiego, W.A. Mozarta, czy twórcy polskiej opery narodowej S. Moniuszki.

Drugi cykl to "PACZKA - POINTA - PIRUET", który odsłoni przed dziećmi kulisy świata baletu. Dzieci zobaczą z bliska kostiumy oraz baletowe akcesoria i przekonają się, czy paczka to grupa przyjaciół, w której pas de deux jest niegrzeczne, a piruet zawsze stanie w obronie dzieci. Zaprosimy dzieci do sali prób, gdzie przy wielkich lustrach poznają podstawowe pozycje baletowe i kroki tańców, które znamy z najsłynniejszych oper takich jak "Straszny dwór" S. Moniuszki, czy "Krakowiacy i Górale" W. Bogusławskiego/J. Stefaniego. Ostatnie zajęcia tego cyklu odbędą się na scenie, gdzie tancerze Baletu Opery Wrocławskiej zaprezentują przygotowanie sceniczne, jakie towarzyszy im podczas występów.

Terminy: oba cykle ruszają w niedzielę 25 marca 2018 roku, a każde kolejne zajęcia w obu proponowanych cyklach będą się odbywać w ostatnią niedzielę miesiąca.

Godziny zajęć:
- Cykl "PACZKA - POINTA - PIRUET" godz. 11:00 - 12:00
- Cykl "KOLORATURA I FALSET - od piosenki do arii" godz. 13:00 - 14:00

Wiek uczestników: 4 - 7 lat

Liczebność grupy: 20 - 100

Cena biletów:
- Cykl "PACZKA - POINTA - PIRUET"; 1 zajęcia: 20 zł , karnet na 4 spotkania w ramach cyklu: 60 zł
- Cykl "KOLORATURA I FALSET - od piosenki do arii"; 1 zajęcia: 20 zł , karnet na 4 spotkania w ramach cyklu: 60 zł

Rezerwacje można składać w dziale Obsługi Widzów pod numerem telefonu +48 71 370 88 80. Zapraszamy po odbiór biletów w kasie.