Opera Wrocławska

Aktualności

22
czerwca

Jesienne nowości w operze!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że rozpoczynamy sprzedaż biletów na nadchodzący sezon. Już teraz można nabyć bilety na spektakle w kasach biletowych Opery Wrocławskiej i online. Cieszymy się, że będziemy mogli Państwa ponownie zaprosić do magicznego świata opery i podzielić się muzycznymi wrażeniami.

Wrzesień to powrót najmłodszych do szkół, dlatego warto w tym czasie zadbać o edukację - również kulturalną. Zapraszamy na spektakl Pchła Szachrajka, do którego muzykę skomponował Maciej Małecki. W operze nawiązującej opartej na słynnej bajce Jana Brzechwy, odnajdą coś dla siebie zarówno dzieci, jak i dorośli.

Jesień spędzimy również pod znakiem Karnawału zwierząt skomponowanego przez Camilla Saint-Saënsa. To baletowe dzieło w choreografii Anną Hop, wprowadzi nas do krainy sennej wyobraźni. Zapraszamy na familijny balet wraz z pociechami!

Dla najmłodszej widowni polecamy również inną operę: Sid - wąż, który chciał śpiewać. Spektakl łączy ciekawą fabułę, błyskotliwą muzykę z wielkimi walorami edukacyjnymi, wprowadzając dzieci w świat teatru muzycznego.

Wśród innych nowości, które przygotowaliśmy na ten sezon, szczególnie chcielibyśmy polecić Państwu październikową premierę: Czarodziejski flet: Breslau. Dzieło Wolfganga Amadeusa Mozarta zostanie wzbogacone o nowe dialogi w języku polskim autorstwa pisarza Marka Krajewskiego. Za jego sprawą w sztuce pojawi się znana literacka postać - Eberhard Mock.

Dla dorosłych mamy również propozycję w postaci spektaklu Don Juan - baletu Giorgio Madii z muzyką Christopha W. Glucka. Widowisko to wychodzi poza granice abstrakcyjności, łączy zmysłowość z duchowością i z pewnością pozostawi widzów w zachwycie, ale skłoni ich również do własnych przemyśleń.

Na deskach Opery Wrocławskiej będzie można podziwiać również Madame Butterfly Giacomo Pucciniego. Historia gejszy Cio-Cio od zawsze wzbudzała wiele emocji i z pewnością ponownie porwie serca widzów.

Aby zapoznać się z pełnym repertuarem na nadchodzący sezon, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej. Znajdziecie na niej pełną listę spektakli, daty oraz możliwość zakupu biletów.

Nie przegapcie okazji, aby być częścią niezwykłych wydarzeń operowych! Już teraz możecie zaplanować swoje wieczory z muzyką, pasją i emocjami, które tylko opera potrafi dostarczyć.

Do zobaczenia!