Opera Wrocławska

Aktualności

6
lipca

Opera Wrocławska zapowiada nowy sezon artystyczny 2022/2023. Te daty warto zapisać w kalendarzu!

Recital Erwina Schrotta, międzynarodowej sławy bas-barytona, otworzy nowy sezon artystyczny
w Operze Wrocławskiej. Gala Inauguracyjna odbędzie się 3 września, a bilety na wydarzenie właśnie trafiły do sprzedaży. Jeszcze we wrześniu powrócą spektakle Wesele Figara (9, 11 września) i Tosca (17, 22, 23, 24, 25 września).

3 września podczas Gali Inauguracyjnej widzowie Opery Wrocławskiej usłyszą popisowe fragmenty z Napoju miłosnego Donizettiego, Don Giovanniego Mozarta oraz z Philémon et Baucis Gounoda. W programie znajdą się także arie monumentalnych dzieł operowych takich jak Nieszpory sycylijskie i Don Carlos Verdiego oraz Tosca Pucciniego. Erwinowi Schrottowi podczas recitalu towarzyszyć będą Maria Rozynek-Banaszak (sopran) i Jadwiga Postrożna (mezzosopran), a także oraz chór i orkiestra Opery Wrocławskiej pod batutą Bassema Akiki.
 

Październik widzowie Opery Wrocławskiej będą mogli spędzić w towarzystwie dwóch największych uwodzicieli w historii kultury. 1 i 2 października w spektaklu operowym Don Giovanni Mozarta, natomiast 7, 8 i 9 października w spektaklu baletowym  Don Juan Willibalda Glucka 

Zaraz po nim, po kilkuletniej przerwie, na scenę powróci Łucja z Lammermooru Gaetano Donizettiego (14, 16 października), gdzie w tytułowej roli wystąpi Maria Rozynek-Banaszak.
 

Pierwsza premiera nowego sezonu odbędzie się 29 i 30 października – Carmen Georgesa Bizeta w reżyserii Marii Sartovej, w dwóch obsadach z tytułowymi rolami Moniki Ledzion-Porczyńskiej i Jadwigi Postrożnej.

Równie ważnym wydarzeniem będzie przypadający na 5 listopada recital Mariny Rebeki, łotewskiej sopranistki. W 2021 roku Marina Rebeka wraz z Orkiestrą Opery Wrocławskiej nagrała płytę solową z wybranymi ariami operowymi. Recital artystki będzie pierwszym występem na deskach naszego teatru.
 

Wieczór sylwestrowy uświetni Koncert Trzech Tenorów – wystąpią: Giorgii Sturua, Tadeusz Szlenkier i Rafał Bartmiński.

Rok 2023 przyniesie kolejne premiery: baletową – Córka źle strzeżona z choreografią Emila Wesołowskiego i scenografią Waldemara Zawodzińskiego oraz po dwie jednoaktowe opery połączone w pary: Suor Angelica Giacomo Pucciniego i Hagith Karola Szymanowskiego (20, 22 kwietnia i 4, 6 maja) oraz Gianni Schicchi i Il Tabarro Giacomo Pucciniego (21, 23 kwietnia i 5, 7 maja).
 

Kontynuowany będzie również program ,,Opera Młodych”. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego blisko 200 adeptów sztuki operowej zostanie zaangażowanych w 54 nadchodzące projekty artystyczne Opery Wrocławskiej – pod okiem mentorów i patronów będą mogli stawiać pierwsze kroki w zawodzie i szlifować swoje umiejętności. Więc informacji o programie znajdą Państwo tutaj.
 

Część wydarzeń nowego sezonu jest już dostępna na stronie Opery Wrocławskiej:

https://bit.ly/3xWUPHb.

Sprzedaż biletów na następne miesiące rozpocznie się po wakacjach.