Opera Wrocławska

Aktualności

4
maja

Europejskie Dni Opery

Europejskie Dni Opery to święto celebrowane przez wszystkie teatry Europy. Opera Wrocławska przygotowała szereg wydarzeń skierowanych do wszystkich miłośników opery, w dodatku bez opłat.

13 maja, o godz. 12 i 13, odbędzie się druga edycja cieszącej się ogromnym powodzeniem akcji Jej Wysokość Opera czyli zwiedzanie gmachu Opery Wrocławskiej połączone z wejściem na dach. Na wydarzenie obowiązują zapisy: zapisy@opera.wroclaw.pl

13 maja 2017 o godz. 16:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Operze. Konkurs z nagrodami odbędzie się w Foyer Opery Wrocławskiej. Na uczestników czekać będą pytania o różnorodnym stopniu trudności dotyczących zarówno Opery Wrocławskiej, jak i historii muzyki operowej w ogólności. W miłej, niezobowiązującej atmosferze będzie można powalczyć o wyjątkowe zaproszenia do strefy VIP na ostatnią premierę tego sezonu, superwidowisko Faust Charlesa Gounoda w Hali Stulecia.

W niedzielę, 14 maja, w godz. 12:00-15:00 odbędzie się druga edycja wyprzedaży kostiumów i rekwizytów ze spektakli Opery Wrocławskiej. Podobnie, jak miało to miejsce z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, Perły i Pióra - wyprzedaż garażowa odbędzie się na terenie parkingu od strony fosy. Dstępne będą stroje w różnych stylach i rozmiarach w tym płaszcze, suknie, nakrycia głowy i buty. Uwaga: płatność tylko gotówką.

Podczas wyprzedaży 14 maja zapraszamy do udziału w warsztatach charakteryzacji organizowanych we współpracy ze Szkołą Charakteryzacji Marzeny Daleckiej. Podczas trwających ok. 40 minut zajęć uczestnicy poznają tajniki pracy charakteryzatora, będzie można nauczyć się malować rany, blizny, postarzać lub nadawać twarzy cechy bajkowe. Warsztaty skierowane są do osób, które chciałby poznać podstawy technik charakteryzatorskich, rozwinąć swoje zdolności manualne i artystyczne. Efekty pracy podczas warsztatów będzie można uwiecznić w specjalnej fotobudce. Fotobudka będzie też dostępna dla uczestników wyprzedaży. Odbędą się 3 tury warsztatów. Na warsztaty obowiązują zapisy! Ilość miejsc ograniczona.

Do zobaczenia podczas Europejskich Dni Opery!

partner wydarzenia