Opera Wrocławska

Aktualności

27
sierpnia

Europejskie Dni Dziedzictwa w Operze Wrocławskiej

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa odbywających się w dniach 7-8 i 14-15 września br., Opera Wrocławska przygotowała wiele atrakcji, animacji i ciekawych form spędzenia wolnego czasu na terenie Teatru.
Opera to gatunek synkretyczny, który jest połączeniem muzyki, tańca, słowa, gestu i mimiki, co doskonale wpisuje się w tegoroczne hasło EDD "Polski splot".

 

W sobotę,7.09., serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zwiedzaniu Opery pod hasłem: "Jej Wysokość Opera". Będzie to doskonała możliwość do poznania wielu zakamarków budynku oraz unikalna możliwość podziwiania widoków z dachu Opery!

 

W niedzielę, 15.09., odbędą się: wyprzedaż kostiumów i rekwizytów operowych, animacje dla dzieci, gry planszowe, prelekcja i quiz z wiedzy o Operze. Dostępna będzie także wystawa "Moniuszko Redesign", która została przygotowana we współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W nawiązaniu do hasła "Polski splot" wszystkich chętnych zapraszamy do skorzystania z niepowtarzalnej okazji odwiedzenia pracowni krawieckiej, w której przygotowywane są kostiumy do najnowszej premiery pt.: "Yemaya - Królowa Mórz".

 

HARMONOGRAM WYDARZEŃ W RAMACH EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA 2019  W OPERZE WROCŁAWSKIEJ

 

7.09.2019 SOBOTA

12:00-13:30 oraz II grupa 14:00-15:30 - "Jej wysokość Opera" - spacer z przewodnikiem; w tym wejście na dach Opery Wrocławskiej
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: magdalena.sadek@opera.wroclaw.pl

 

15.09.2019 NIEDZIELA

12:00-13:30 - "Jej Wysokość Opera" - spacer z przewodnikiem, wizyta w pracowni krawieckiej: pokaz strojów do nowej premiery "Yemaya - Królowa Mórz".
Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: magdalena.sadek@opera.wroclaw.pl

Dodajemy II grupę ze względu na ogromne zainteresowanie i zapisy.

12:00-16:00 - zwiedzanie wystawy "Moniuszko ReDesign" powstałej we współpracy ze studentami ASP we Wrocławiu

13:00-16:00 - "Perły i pióra" wyprzedaż garażowa kostiumów i rekwizytów z magazynów Opery Wrocławskiej - teren przy Operze

13:00-16:00 - Gry planszowe, kolorowanki, animacje dla dzieci - teren przy Operze

14:00-15:00 - Quiz wiedzy o operze - teren przy Operze

 

14:30-16:00 - "Jej Wysokość Opera" - spacer z przewodnikiem, wizyta w pracowni krawieckiej: pokaz strojów do nowej premiery "Yemaya - Królowa Mórz

 

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Zapraszamy!