Opera Wrocławska

Aktualności

24
maja

Za nami premiera Włoszki w Algierze Gioacchino Rossiniego

Zarówno 18 jak i 19 maja na obu spektaklach entuzjastyczne owacje na stojąco trwały piętnaście minut! Recenzenci także nie szczędzili pochwał całemu zespołowi artystycznemu.

"We Włoszce tyle się dzieje, że trzeba ją kilka razy zobaczyć, aby odczytać wszystkie podteksty, aluzje, pastisze, nawiązania do popkultury i historii sztuki. Zawodziński pokazał, że rozsadza go radość życia, szalona energia i to szaleństwo jest bardzo pociągające" - pisze Beata Maciejewska z Gazety Wyborczej [RECENZJA]

Dagmara Chojnacka z rozmowie w Radiu RAM:
Włoszka w Algierze w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego pod batutą Georgiosa Balatsinosa, naprawdę wszystkim polecam. Wszyscy byli absolutnie rewelacyjni, ukłony i podziękowania. - Dagmara Chojnacka, Radio RAM

Na deskach Opery Wrocławskiej wystąpili:
18 maja w roli tytułowej Włoszki Izabeli wystąpiła Aleksandra Opała, jako Elwira Iwona Handzlik, w postać Lindoro wcielił się Paweł Żak, postać Mustafy kreował Szymon Kobyliński, Zulmę Elżbieta Kaczmarczyk-Janczak, jako dostojny sługa Mustafy - Haly, wystąpił Adam Woźniak, jako Taddeo - Tomasz Łykowski.

19 maja - w obsadzie zaśpiewali: Izabela Jolana Slavikova, głosu Zulmie użyczyła Dorota Dutkowska, a jako Lindoro pokazał się Aleksander Kunach, pozostałe role przypadły artystom z obsady z dnia 18 maja.

Włoszka w Algierze prezentuje się doskonale, ukazując ponadczasowe tematy damsko-męskie. XIX-wieczną, uwspółcześnioną operę, będzie można obejrzeć 14,15,16 i 18 czerwca na operowej scenie przy ulicy Świdnickiej.

Opera Wrocławska czeka na Państwa!

fot.Dariusz Gdesz

fot.Dariusz Gdesz

fot.Dariusz Gdesz

fot.Dariusz Gdesz

fot.Dariusz Gdesz

fot.Dariusz Gdesz

fot.Dariusz Gdesz

fot.Dariusz Gdesz