Opera Wrocławska

Aktualności

20
października

EDUKACYJNA JESIEŃ Z OPERĄ WROCŁAWSKĄ!

Jesień nie musi być szara i nudna! W Operze Wrocławskiej mamy dużo ciekawych i kolorowych aktywności dla dużych i małych melomanów. Prezentujemy kilka propozycji edukacyjnych i zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą.


OPEROWNIA
Warsztaty teatralne dla młodzieży w wieku od 12-16 lat.

Warsztaty teatralne dla młodzieży są świetną okazją do poznania tajemnic teatru od kulis w sposób twórczy i praktyczny. Uczestnicy doświadczą w jaki sposób i z jakich elementów powstaje spektakl, dowiedzą się jakie osoby biorą w nim udział, którymi umiejętnościami i talentami powinni charakteryzować się twórcy i jakie tajemnice kryją kulisy. Na warsztaty składają się m.in. zabawy ruchowe integrujące grupę, praca nad ciałem oraz głosem, improwizacje teatralne oraz ruchowe przy muzyce, gra aktorska i wiele innych.
Warsztaty zakończą się czerwcowym pokazem umiejętności na scenie Opery Wrocławskiej.
Trwa nabór do grupy do 31 października. Liczba miejsc ograniczona do max 20 os.

 

OPERANKI / TAŃCZYĆ KAŻDY MOŻE
Warsztaty dla rodzin z dziećmi (3-6 lat)
24 października 2021, godz. 10:00Operanki, to cykl warsztatów edukacyjnych skierowanych dla dzieci od 3 do 6 roku życia wraz z rodzicami, którzy aktywnie wspierają swoje pociechy podczas warsztatów.
Prezentowanie odmiennej tematyki zajęć w każdym miesiącu przyczyni się do wszechstronnego, artystycznego rozwoju najmłodszych oraz przybliży słownictwo i podstawowe zagadnienia obowiązujące w tym niezwykłym operowym świecie.
W przepięknych, historycznych pomieszczeniach teatru dzieci będą mogły spotkać się z przedstawicielami naszych artystycznych zespołów. Niedzielne warsztaty to wspólne zabawy i śpiewanie z wokalistami, to również taniec z tancerzami baletu Opery Wrocławskiej. A wszystko to przy muzyce na żywo.

NASTROJONE PORY ROKU / JESIENNE CAPRICCIOSO
Koncert edukacyjny dla dzieci w wieku 5-10 lat.


19 listopada 2021, godz. 9:00 i 11:30
dla grup zorganizowanych (przedszkola i szkoły)

20 listopada 2021, godz. 10:00 i 12:30
dla rodzin z dziećmi


Nastrojone pory roku, to cykl koncertów edukacyjnych dla dzieci od 5 do 10 roku życia.
Zainspirowani zmianami zachodzącymi w przyrodzie w ciągu 365 dni, zapragnęliśmy pokazać ów kalejdoskop barw, nastrojów, odgłosów, dźwięków na scenie Opery Wrocławskiej.
W repertuarze sezonu 2021/2022, zaplanowane są 4 koncerty edukacyjne, podczas których Artyści naszego teatru zaproszą najmłodszych melomanów do doświadczenia tego niezwykłego świata - nie tylko oczami, ale wszystkimi zmysłami!
Muzyczne spotkania to okazja do poznania wybranych kompozytorów, instrumentów, wsłuchania się w różnorodne głosy i odgłosy oraz melodie. Mówiąc o 4 porach roku, nie sposób nie zaprosić na nasze koncerty Antonia Vivaldiego.
Wśród prezentowanych utworów pojawią się również piosenki skomponowane specjalnie na tę okazję. Na scenie, wraz z naszymi Artystami wystąpią dzieci z Chóru Dziecięcego oraz młodzi tancerze - uczestnicy zajęć w Studio Baletowym.