Opera Wrocławska

Aktualności

5
stycznia

Debiut Aleksandry Opały w roli Carmen

Debiut olśniewającej mezzosopranistki Opery Wrocławskiej – Aleksandry Opały w tytułowej roli Carmen jest wyjątkowym wydarzeniem. Artystka do tej pory mogliśmy usłyszeć w roli Angeliny w „Kopciuszku” G. Rossiniego u boku Michele Angeliniego śpiewającego partię Don Ramira. Solistka jest  znana również ze swojej partii Cherubina w mozartowskim „Weselu Figara”. Melomani zapewne pamiętają ubiegłoroczny walentynkowy koncert artystki i jej gości z najpiękniejszymi ariami miłosnymi G. Rossiniego...
 

Aleksandra Opała ukończyła z wyróżnieniem studia na Akademia Muzyczna im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, brała również udział w wielu kursach mistrzowskich. Jej pasją jest łączenie klasycznych pieśni i arii operowych z muzyką improwizowaną. W 2020 roku brała udział w sesji nagraniowej albumu ,,Z domowego śpiewnika" Stanisława Moniuszki, natomiast w 2021 roku wraz z Piotrem Matusikiem wydała album ,,Improopera", łączący głos mezzosopranowy z jazzowymi improwizacjami.
 

Podczas styczniowych spektakli wcieli się w rolę ognistej Carmen, a partnerować jej będą Rafał Bartmiński jako Don José, a także Tomasz Rudnicki w roli Escamilla. Całość poprowadzi Henry Kennedy.