Opera Wrocławska

Aktualności

25
stycznia

Grzegorz Szostak jako Tewje w styczniowych spektaklach Skrzypka na dachu

27, 29 oraz 31 stycznia 2023 r. Grzegorz Szostak wcieli się w postać Tewjego w musicalu Skrzypek na dachu. Solista dotąd śpiewał tę partię m.in. w Białymstoku i Lublinie, a w Operze Wrocławskiej będzie to jego pierwszy występ w tej roli. Ponadto śpiewak jest trzecim odtwórcą głównej roli w musicalu w sezonie artystycznym 2022/2023 - obok Jacka Jaskuły i Macieja Krzysztyniaka.

Grzegorz Szostak ukończył Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu solowego Aleksandra Teligi. Jest półfinalistą Konkursu Wokalnego Belvedere w Wiedniu. Na scenach polskich debiutował w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie rolą Szóstaka we Flisie S. Moniuszki. W latach 1993-2004 występował jako solista w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego, a w latach 2003-2012 śpiewał w Teatrze Muzycznym w Lublinie. W 2006 r. miał miejsce jego zagraniczny debiut w The Rotterdam Theater w roli Don Basilio w Cyruliku sewilskim G. Rossiniego. Od sezonu 2008/2009 jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Współpracuje z wieloma teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce. Wykonywał również koncerty i spektakle na terenie całej Europy.

Ostatnie występy artysty na deskach Opery Wrocławskiej to rola Dulcamary w Napoju miłosnym G. Donizettiego (II akt opery wykonany w 2020 r. w ramach spektaklu Nowy Rok z Operą Wrocławską) oraz partia Hrabiego des Grieux w Manon J. Masseneta (premiera - czerwiec 2022).