Opera Wrocławska

Aktualności

15
grudnia

Maria Rozynek po raz pierwszy jako Małgorzata w Fauście Gounoda

16 i 17 grudnia 2023 r. na scenie Opery Wrocławskiej ponownie zagości Faust Charlesa Gounoda, oparty na dziele Wolfganga Goethego. Będzie to wydarzenie wyjątkowe z powodu debiutu w jednej z głównych ról sopranistki Marii Rozynek. Solistka po raz pierwszy w swej karierze wcieli się w postać Małgorzaty.


Maria Rozynek dysponuje sopranem koloraturowym. Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. I Paderewskiego w Poznaniu. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak wybitnych artystów jak m.in.: Teresa Żylis-Gara, Anita Garancia, czy Urszula Kryger. W 2017 roku dołączyła do zespołu solistów w Opery Wrocławskiej. Artystka występuje ponadto w Warszawskiej Operze Kameralnej, Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Operze Nova w Bydgoszczy, Operze Śląskiej w Bytomiu, Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze na Zamku w Szczecinie. Koncertowała m.in. z: Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Orkiestrą Kameralną Polskiego Radia Amadeus, Orkiestrą Arte dei Suonatori oraz orkiestrami filharmonii w: Opolu, Poznaniu, Wałbrzychu i Toruniu. W recenzjach nazywana jest: „wschodzącą gwiazdą koloratury”. Mimo młodego wieku, w swoim dorobku ma już kilkadziesiąt partii, w tym Królowej Nocy w Czarodziejskim flecie W.A. Mozarta, Rozyny w Cyruliku Sewilskim G. Rossiniego, czy Musetty w Cyganerii G. Pucciniego.


Faust Gounoda w Operze Wrocławskiej już w ten weekend. Obsada: Faust – Łukasz Gaj, Małgorzata – Maria Rozynek, Siebel – Aleksandra Opała / Katarzyna Haras, Marta – Jadwiga Postrożna ./ Dorota Dutkowska, Mefisto – Tomasz Rudnicki, Valentin – Jacek Jaskuła, Wagner – Łukasz Rosiak oraz chór i orkiestra Opery Wrocławskiej. Całość poprowadzi Adam Banaszak.