Opera Wrocławska

Aktualności

1
czerwca

Dzień Dziecka w Operze Wrocławskiej

Z okazji Dnia Dziecka, przy parkingu Opery Wrocławskiej odbył się 1 czerwca piknik zorganizowany przez Operę Wrocławską i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Impreza, którą otworzył Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego - Pan Marcin Krzyżanowski oraz p.o. dyrektora Opery Wrocławskiej - Pani Izabela Kurc-Kuriata, odbywała się pod znakiem integracji i zabawy bez względu na jakiekolwiek bariery.

Na miejscu na najmłodszych czekało ponad 20 wystawców, nie zabrakło m.in. stoisk ekologicznych, z grami planszowymi, malowaniem twarzy czy z wyrobami dolnośląskich zakładów aktywności zawodowej. Na odważnych czekała ścianka wspinaczkowa i tor przeszkód z białą laską (pozwalającą wczuć się w sytuację niewidomych). Sporym zainteresowaniem cieszyły się pokazy artystyczne, które odbyły się na głównej scenie. Swoje talenty zaprezentował m.in. Chór Dziecięcy Opery Wrocławskiej, działający pod opieką Liliany Jędrzejczak. W samej Operze wystawione zostały dodatkowo dwa z rzędu spektakle Karnawał Zwierząt. W sumie odwiedziło nas blisko 900 dzieci.