Opera Wrocławska

Aktualności

20
czerwca

Wspólne obchody Święta Muzyki i finał sezonu w Operze Wrocławskiej!

Koncert z okazji Święta Muzyki

 

Pierwszego dnia astronomicznego lata – 21 czerwca o godzinie 21.00 – na ulicy Świdnickiej przed budynkiem Opery odbędzie się uroczysty koncert z okazji Święta Muzyki. Święto Muzyki zostało zapoczątkowane we Francji w 1982 roku. Za sprawą swojej popularności skutecznie rozpowszechniło się w całej Europie, a w repertuarze naszej opery zapisał się już na stałe. Głównym założeniem wydarzenia jest wyjście z różnorodną i inspirującą muzyką w przestrzeń publiczną, dając tym samym każdemu okazję do wspólnego doświadczania tego niezwykłego manifestu piękna dźwięków i harmonii wszystkich gatunków muzycznych.

 

Podczas tegorocznych obchodów tego wyjątkowego święta, artyści zaprezentują się w wielu słynnych utworach najznakomitszych twórców muzyki operowej takich jak m.in. Una voce poco fa Rossiniego czy Nessun dorma Pucciniego. Ponadto zabrzmią również fragmenty z dzieł operetkowych – Księżniczki czardasza i uwielbianej Zemsty nietoperza. Z kolei za sprawą współczesnych dzieł A.L. Webbera na koncercie nie zabraknie klasyki amerykańskiego musicalu znanej chociażby z Upiora w Operze.

Soliści, Chór i Orkiestra zabrzmi pod batutą Rafała Karczmarczyka, a koncert poprowadzi Jacek Jaskuła oraz Aleksander Zuchowicz.

*Wstęp wolny, Opera nie zapewnia miejsc siedzących.

Żywioły 2

 

Pod koniec sezonu artystycznego 2023/2024 zapraszamy ponownie na wieczór choreografów – Żywioły II, które po raz pierwszy zagościły na naszej scenie w grudniu 2023 r. Podczas dwóch wieczorów – 22 i 23 czerwca 2024 – zobaczymy 12 oryginalnych kreacji w wykonaniu wyśmienitego zespołu Baletu Opery Wrocławskiej. Możemy spodziewać się nieokiełznanej kreatywności, obfitości stylistycznych pomysłów i prawdziwej pasji do tańca.

 

Łucja z Lammermooru

 

Ostatnim spektaklem trwającego sezonu będzie Łucja z Lammermooru. Dzieło Donizettiego w reżyserii Anette Leistenschneider i pod batutą Aleksandra Grefa po raz kolejny zawita na deski Opery Wrocławskiej. 29 i 30 czerwca 2024 r. ujrzymy i usłyszymy: w roli tytułowej Marię Rozynek i Joannę Moskowicz, w postać Edgara wcieli się Szymon Rona i Adran Domarecki, w partii Enrica wystąpi Łukasz Motkowicz i Adam Woźniak, jako Raimondo – Grzegorz Szostak. Natomiast postać Normanna będzie kreował Valerii Zadorozhnyi, w roli Artura wystąpi Aleksander Zuchowicz i Jędrzej Tomczyk, a partię Alisy wykona Jadwiga Postrożna i Barbara Bagińska.