Opera Wrocławska

Aktualności

11
stycznia

"Opowieści Hoffmanna" dostępne online 16 stycznia

Zapraszamy na transmisję "Opowieści Hoffmanna" przygotowaną przez Operę Wrocławską, podczas której widz po raz pierwszy będzie miał możliwość podejrzeć - a nawet podsłuchać - inspicjenta, dyrygenta czy muzyków. Wszystko dzięki technologii multicam. To nowość w zakresie operowego streamingu w Polsce.
Tylko podczas sobotniego streamingu na platformie VOD Opery Wrocławskiej, oprócz możliwości oglądania spektaklu w tradycyjny sposób, widzowie będą mogli śledzić wydarzenie z różnych ujęć i perspektyw.

Internetowa publiczność będzie miała do dyspozycji cztery podglądy - pierwszy to wątek główny, a trzy pozostałe to możliwość obserwacji dyrygenta, orkiestry lub koordynatora przebiegu wydarzenia. Przełączanie się między kamerami jest bezstratne, co oznacza każdorazową możliwość powrotu do wątku głównego. Widz nie traci także dźwięku. Dźwięk ze sceny zostaje nieco wyciszony jedynie przy inspicjencie, ale tylko po to, żeby móc usłyszeć jego pracę. Technologia multicam, czyli śledzenie spektaklu z różnych perspektyw i ujęć będzie dostępna dla widzów jedynie podczas sobotniego streamingu. Od 17 stycznia spektakl będzie dostępny na platformie VOD w formie retransmisji z możliwością oglądania wydarzenia jedynie w tradycyjnej formie.

Streaming "Opowieści Hoffmanna" Jacques'a Offenbacha odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 stycznia o godz. 19. Dostęp do spektaklu można wykupić na stronie www.opera.wroclaw.pl w zakładce VOD.Koszt dostępu to 20 zł.