Opera Wrocławska

Aktualności

25
listopada

Black weekend w Operze Wrocławskiej!

Black weekend to nie tylko czas nabywania nowych przedmiotów w niższych w cenach. Opera Wrocławska dołącza do akcji i proponuje wzbogacenie się o nowe muzyczne doświadczenia! Mamy dla Państwa wyjątkową ofertę: od dziś do końca weekendu bilety na wybrane spektakle można kupić nawet z 70% zniżką.

Wśród tytułów:

Poszukiwacze zaginionych arii
26 listopada godz. 19 oraz 28 listopada godz. 18
Cena biletu: 20 zł

Arie wspaniałych polskich kompozytorów dziesiątki lat leżały zapomniane w bibliotekach i archiwach. Ocalił je Szymon Mechliński, niespełna 30-letni utalentowany śpiewak i propagator zapomnianej polskiej muzyki. Dzięki jego niemalże archeologicznej pracy w Operze Wrocławskiej zaprezentowane zostaną nieznane polskie arie - niektóre po raz pierwszy w powojennej historii Polski. Koncert poprowadzi Krzysztof Ibisz.


Nastrojone pory roku / Jesienne capriccioso - koncert edukacyjny dla dzieci
26 listopada godz. 11 oraz 27 listopada godz. 12
Cena biletu: 20 zł

W repertuarze sezonu 2021/2022 zaplanowane są 4 koncerty edukacyjne, podczas których Artyści naszego teatru zaproszą najmłodszych melomanów do doświadczenia tego niezwykłego świata - nie tylko oczami, ale wszystkimi zmysłami! Muzyczne spotkania to okazja do poznania wybranych kompozytorów, instrumentów, wsłuchania się w różnorodne głosy i odgłosy oraz melodie.


Koncert kameralny pamięci Panufnika
4 grudnia godz. 16
Cena biletu: 10 zł

Wydarzenie pielęgnujące dorobek wybitnego i oryginalnego kompozytora - Andrzeja Panufnika. Z początku uwielbiany przez władze PRL, szybko został skazany na niebyt w muzycznym życiu komunistycznej Polski - zapomniany i niedoceniony, przez lata z powodzeniem rozwijał swoją karierę w Wielkiej Brytanii. Do tego stopnia, że uzyskał tam tytuł szlachecki z rąk królowej Elżbiety II. Jego twórczość zostanie zaprezentowana w towarzystwie utworów m.in. Wojciecha Kilara i Jacquesa Iberta.