Wieczór operetkowy

10 października 2020 19:00
Kategoria:
Koncert
Czas trwania:
Bilety:
Język:

O spektaklu


Obsada

I część -
Franz von Suppe: Lekka kawaleria (Leichte Kavallerie) – uwertura -
Johann Strauss: Zemsta nietoperza (Die Fledermaus) – „Samotna tu zostaję” („So muss allein ich bleiben”) -
Anna Lichorowicz
Hanna Sosnowska
Jacek Jaskuła
Emmerich Kálmán: Księżniczka cyrkówka (Die Zirkusprinzessin) – „Te cudne oczy" („Zwei Märchenaugen”) -
Łukasz Rosiak
Franz Lehár: Cygańska miłość (Zigeunerliebe) – „Kiedy skrzypki grają” („Hör ich Cymbalklänge”) -
Katarzyna Haras
Franz Lehár: Hrabia Luksemburg (Der Graf von Luxemburg) – „Cóż to za czasy” („Alles mit Ruhe genießen") -
Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak
Emmerich Kálmán: Hrabina Marica (Gräfin Mariza) – „Gdy cygańska piosnka płacze” („Höre ich Zigeunergeigen”) -
Hanna Sosnowska
Johann Strauss: Odgłosy wiosny op. 410 (Frühlingsstimmen) -
Maria Rozynek-Banaszak
Emmerich Kálmán: Księżniczka czardasza (Die Csárdásfürstin) – Czardasz Sylvy („Heia in den Bergen”) -
Anna Lichorowicz
Franz Lehár: Wesoła wdówka (Die lustige Witwe) – „Pieśń o Wilji” („Es lebt’ eine Vilja”) -
Eliza Kruszczyńska
Emmerich Kálmán: Hrabina Marica (Gräfin Mariza) – „Ach jedź do Varaždin” („Komm mit nach Varasdin”) -
Aleksandra Opała
Aleksander Zuchowicz
Paul Abraham: Bal w Savoyu (Ball im Savoy) – „La bella tangolita” -
Barbara Bagińska
Johann Strauss: Baron cygański (Der Zigeunerbaron) – „Wielka sława to żart” („Als flotter Geist”) -
Jędrzej Tomczyk
Emmerich Kálmán: Fiołek z Montmartre (Das Veilchen vom Montmartre) „Carambolina, caramboletta” -
wszyscy wykonawcy
II część -
Jacques Offenbach: Orfeusz w piekle (Orphée aux enfers) – uwertura -
Jacques Offenbach: Perichola (La Périchole) – „Aria ze śmiechem” („Je suis gris”) -
Barbara Bagińska
Aleksandra Opała
Emmerich Kálmán: Księżniczka czardasza (Die Csárdásfürstin) – „Tak całkiem bez dziewczątek” („Aus ist's mit der Liebe”) -
Jacek Jaskuła
Johann Strauss: Zemsta nietoperza (Die Fledermaus) – „Cóż rządzi światem” („Chacun a son gout”) -
Dorota Dutkowska
Emmerich Kálmán: Księżniczka czardasza (Die Csárdásfürstin) – „Żonko, żoneczko” („Liebchen, mich reisst es”) -
Eliza Kruszczyńska
Aleksandra Opała
Aleksander Zuchowicz
Łukasz Rosiak
Franz Lehár – Giuditta: „Kto me usta całuje ten śni” („Meine Lippen, sie küssen so heiss”) -
Anna Lichorowicz
Jacques Offenbach: Orfeusz w piekle (Orphée aux enfers) – „Duet z muchą” (Duo de la mouche. „Il m'a semblé sur mon épaule”) -
Maria Rozynek-Banaszak
Jacek Jaskuła
Emmerich Kálmán: Hrabina Marica (Gräfin Mariza) – „Graj cyganie” („Komm Zigan”) -
Aleksander Zuchowicz
Franz Lehár: Wesoła wdówka (Die lustige Witwe) – „Usta milczą, dusza śpiewa” („Lippen schweigen”) -
wszyscy wykonawcy
Emmerich Kálmán: Księżniczka czardasza (Die Csárdásfürstin) – „Co się dzieje oszaleję” („Tanzen möcht' ich”) -
wszyscy wykonawcy
Orkiestra Opery Wrocławskiej -

Streszczenie libretta

Obsada

Recenzje spektaklu

Najbliższe spektakle

Poławiacze pereł / Les Pêcheurs de perles

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
140 min.
Bilety:
Szczegóły
25 października
18:00

Poławiacze pereł / Les Pêcheurs de perles

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
140 min.
Bilety:
Szczegóły
31 października
19:00

Poławiacze pereł / Les Pêcheurs de perles

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
140 min.
Bilety:
Szczegóły
6 listopada
19:00

Poławiacze pereł / Les Pêcheurs de perles

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
140 min.
Bilety:
Szczegóły
7 listopada
19:00

Wieczór młodych choreografów

Kategoria:
Balet
Czas trwania:
Bilety:
Szczegóły
7 listopada
19:00

Straszny dwór / The Haunted Manor
wersja koncertowa

Kategoria:
Koncert
Czas trwania:
Bilety:
Szczegóły
8 listopada
18:00

Straszny dwór / The Haunted Manor
wersja koncertowa

Kategoria:
Koncert
Czas trwania:
Bilety:
Szczegóły
11 listopada
19:00

La Bohème / Cyganeria

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
180 min.
Bilety:
Szczegóły
14 listopada
19:00

Wieczór patriotyczny

Kategoria:
Koncert
Czas trwania:
Bilety:
Szczegóły
15 listopada
18:00

La Bohème / Cyganeria

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
180 min.
Bilety:
Szczegóły
18 listopada
19:00

Pchła Szachrajka

Kategoria:
Dla dzieci
Czas trwania:
60 min.
Bilety:
Szczegóły
20 listopada
11:00

La Bohème / Cyganeria

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
180 min.
Bilety:
Szczegóły
20 listopada
19:00

Giselle

Kategoria:
Balet
Czas trwania:
120 min.
Bilety:
Kup bilet Szczegóły
21 listopada
19:00

Pchła Szachrajka

Kategoria:
Dla dzieci
Czas trwania:
60 min.
Bilety:
Szczegóły
22 listopada
12:00

La Bohème / Cyganeria

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
180 min.
Bilety:
Szczegóły
22 listopada
18:00

Giselle

Kategoria:
Balet
Czas trwania:
120 min.
Bilety:
Kup bilet Szczegóły
26 listopada
19:00

Kopciuszek / La Cenerentola

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
180 min.
Bilety:
Szczegóły
27 listopada
19:00

Giselle

Kategoria:
Balet
Czas trwania:
120 min.
Bilety:
Kup bilet Szczegóły
28 listopada
19:00

Kopciuszek / La Cenerentola

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
180 min.
Bilety:
Szczegóły
29 listopada
18:00