Opera Wrocławska

Odczarowany flet | Królowa - spektakl dla dzieci
Wolfgang Amadeus Mozart

30 listopada 2023 12:30
Kategoria:
Dla dzieci
Czas trwania:
60 min.
Bilety:
40-50 zł
Język:
polski i niemiecki z polskim napisami

O spektaklu

Najnowsza premiera Czarodziejski flet w Breslau w reżyserii Michała Znanieckiego i z nowymi dialogami pisarza Marka Krajewskiego rozpoczyna nowy sezon artystyczny w Operze Wrocławskiej. Propozycja ta skierowana jest do publiczności pełnoletniej.

Jednak nie pozostawiamy młodszych widzów! Równolegle ze spektaklami premierowymi w Operze wystawiany będzie Odczarowany flet - spektakl bazujący na Czarodziejskim flecie z librettem Schikanedera. Jest on skierowany do wszystkich - dzieci, młodzieży, a także dla dorosłych.

Odczarowany flet przedstawia historię Tamina, Paminy, Papagena, Królowej Nocy i Sarastra w wersji nieco krótszej niż mozartowski oryginał. W niespełna godzinę widzowie poznają perypetie głównych bohaterów, lecz w poszczególnych spektaklach, będą one ukazane z perspektywy różnych postaci.

W ten sposób podczas jednego ze spektakli historię Fletu odczaruje nam Królowa Nocy, która ze swojej perspektywy opowie wszystkie wydarzenia. W czasie innego spektaklu poznamy wersję wydarzeń widzianą oczami Tamina, a jeszcze innym razem to Pamina będzie nam relacjonować wszystkie niebywałe wydarzenia...

Zachęcamy, by nie poprzestawać tylko na jednym spektaklu, lecz by obejrzeć ich więcej i poznać punkt widzenia różnych bohaterów.

Królowa

Tak. Jestem Królową Gwiazd. Królową Nocy. Można mnie widzieć jako mroczną królową albo jako kochającą mamę.

Czy łatwo jest być rodzicem? O tym wie najlepiej Królowa Nocy. Codziennie patrzy w lustro weneckie, widząc w nim gwiazdozbiory, czuwając nad porządkiem kosmosu. Codziennie martwi się o swoją córkę Paminę. Codziennie musi konkurować z Sarastrem – ojcem Paminy. Chce, żeby jej córka była bezpieczna i bliska. Wyzbywa się swojego gniewu, dzieli się czasem
z bliskimi. A co czują jej bliscy? Niech najlepiej sami o tym opowiedzą, w swoich historiach.


Obsada

Sarastro -
Jakub Michalski
Królowa Nocy -
Maria Rozynek
Pamina -
Hanna Sosnowska-Bill

Streszczenie libretta

Obsada

Recenzje spektaklu

Najbliższe spektakle

Łucja z Lammermooru

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
180 min.
Bilety:
40-170 zł
Szczegóły
29 czerwca
19:00

Łucja z Lammermooru

Kategoria:
Opera
Czas trwania:
180 min.
Bilety:
40-170 zł
Szczegóły
30 czerwca
18:00