Accademia dell'Opera

KOLORATURA I FALSET

8 grudnia 2019 13:00
Kategoria:
Dla dzieci
Czas trwania:
60 min.
Bilety:
30 zł
Język:

O spektaklu

Accademia dell'Opera to cykl warsztatów, który wprowadza najmłodszych widzów w magiczny świat opery i baletu. Czym właściwie jest opera? Co kryje się pod tajemniczym słowem pointa? Kim jest inspicjent? I w jaki sposób wydobyć dźwięk z trąbki? Na te i wiele innych pytań nurtujących naszych małych odkrywców świata muzyki odpowiedzą muzykolożka, animatorka i pedagożka na co dzień pracująca z dziećmi oraz artyści Opery Wrocławskiej. W tym sezonie, w ramach zajęć gościć będziemy również muzyków spoza naszego zespołu! Warsztaty w aktywny sposób przygotowują młodego widza do odbioru muzyki klasycznej, rozwijają wrażliwość i otwierają na nowe doświadczenia.

 

W ramach Accademii dell'Opera w tym sezonie odbędą się trzy cykle zajęć:
PACZKA-PONTA-PIRUET - abecadło baletu,
KOLORATURA i FALSET - od piosenki do arii,
BATUTA i PARTYTURA - od kapeli do orkiestry,

 

Cykl "KOLORATURA I FALSET - od piosenki do arii", wprowadzi dzieci w alfabet wokalistyki operowej. Głos ludzki należy do najpiękniejszych instrumentów. Podczas pierwszego spotkania dowiemy się, który z głosów śpiewa najwyżej, a który brzmi nisko i czy każdy może zostać solistą opery. Poznamy również galerię zespołów, w których głosy tworzą duet, tercet oraz kwartet wokalny. Będziemy nasłuchiwać melodii ukrytych w operach znanych mistrzów: G. Verdiego, W.A. Mozarta, czy twórcy polskiej opery narodowej S. Moniuszki, poznając podstawowe terminy muzyczne dotyczące śpiewu. Każda audycja jest wzbogacona o animacje i gry muzyczne prowadzone przez doświadczonego muzykologa.

 

Terminy: zajęcia odbywają się w niedzielę, raz w miesiącu.
Godziny zajęć: 13:00 - 14:00
Liczebność grupy: 15 - 50
Wiek uczestnika: 4 - 9 lat (zapraszamy również młodsze i starsze dzieci)

 

Pojedyncze zajęcia: 30 zł/dziecko.
Bilet dla drugiego i kolejnego dziecka: 15 zł.
Opiekun, który przyprowadzi dwoje lub więcej dzieci ma bezpłatny wstęp.
Bilet familijny (opiekun + dziecko): 40 złNajbliższe zajęcia

"Co Święty Mikołaj włożył do worka?"

Musical- to taniec, musical- to śpiew, musical- to radość, która płynie ze wspólnego tworzenia czegoś pięknego.
Podczas dzisiejszych warsztatów Młodzieżowa Akademia Musicalowa zabierze naszych słuchaczy w świat piosenek- tych z bajek i baśni, tych zimowych i tych, które pozwolą nam wcześniej poczuć magię Świąt.
Nie zabraknie wspólnej zabawy i wspólnego śpiewu.

Gośćmi najbliższych warsztatów będą studenci Młodzieżowej Szkoły Musicalowej, w której pod okiem trzech wspaniałych artystek - Magdaleny Zawartko-Piaseckiej, Joanny Kurzyńskiej i Malwiny Aleksander dzieci, młodzież jak i dorośli kształcą się w zakresie śpiewu, sztuki aktorskiej oraz choreografii tanecznej.

Młodzieżowa Szkoła Musicalowa to miejsce stworzone z miłości do sztuki, w którym wspiera się młodych artystów w odkrywaniu ich własnego potencjału i dzięki temu rozwijane są zarówno indywidualne zdolności artystyczne uczestników, jak i umiejętność świadomego kierowania nimi.


W programie warsztatów piosenki świąteczne i pastorałki:

1. "Rudolf Czerwononosy"
2. "Wysyłam prośbę swą" (z bajki "Ekspress Polarny")
3. "Coraz Bliżej" ("Gwiazda Betlejemska")
4. "Hej Kolęda, Kolęda!"
5. "Pada Śnieg"
6. "Hu hu ha, nasza zima zła"

Streszczenie libretta

Obsada

Recenzje spektaklu

Najbliższe spektakle