Reversed

Eklektik Session 2017 - Architexture

9 października 2017 19:00
Kategoria:
Koncert
Czas trwania:
Bilety:
Język:

O spektaklu

Tegoroczna edycja festiwalu Eklektik Session odbywającego się w przestrzeniach Wrocławia, będzie miała swój finał w Operze Wrocławskiej.

To nieoczywiste połączenie wynika z motywu przewodniego festiwalu, którym w tym roku jest architektura. Finałowy koncert Eklektik Session - Architexture odbędzie się 9 października 2017 na scenie Opery Wrocławskiej - jednego z najbardziej reprezentacyjnych budynków Wrocławia, miejsca nadającego charakter stolicy Dolnego Śląska, który ze względu na swe ponad stuletnie istnienie stanowi pomnik historii i świadectwo uniwersalnych idei estetycznych i architektonicznych łączących różnorodne sztuki.

Tytuł koncertu, Eklektik Orchestra Reversed, znajdzie odzwierciedlenie w układzie widowni. Kierunki zostaną odwrócone i publiczność znajdzie się na scenie, skąd podziwiać będzie mogła nie tylko artystów występujących tego wieczoru, ale też bogato zdobioną, oryginalną widownię Opery Wrocławskiej, w konstrukcji i zdobieniach której spotyka się przeszłość z nowoczesnością.

Idea złączenia z sobą różnych estetyk - opery, jazzu i muzyki elektronicznej - będzie przejawiać się tego wieczoru wielokrotnie. Na scenie wystąpi szwajcarski perkusista, Jojo Mayer, z amerykańską grupą Nerve. W czasie zaś, gdy goście wieczoru nie będą przebywać na scenie, w Saloniku Cesarskim usłyszeć będzie można harfistkę Opery Wrocławskiej, Żanetę Mandecką. Trzeba tylko przestawić radar współczesności na klasykę, tak, jak zostawia się za plecami współczesność ulicy, wkraczając w niecodzienny, urzekający świat wnętrz Opery Wrocławskiej .

Koncert Reversed zamykający Eklektik Session Architexture wpisuje się w serię tegorocznych spotkań z jazzem w operze. Na przełomie listopada i grudnia 2017 w Operze Wrocławskiej odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Oper Współczesnych +, w ramach którego będzie miała miejsce światowa premiera opery Immanuel Kant skomponowanej przez jednego z czołowych polskich artystów jazzowych, pianistę Leszka Możdżera.

Za koncepcję wieczoru finałowego w Operze oraz całego programu ES 2017 odpowiada założyciel platformy artystycznej i festiwalu Eklektik Session, Radek Bond Bednarz.

PLAN WIDOWNI


WIĘCEJ


Obsada

- Jojo Mayer & NERVE -
Jojo Mayer -
perkusja
John Davis -
bass, modulacje
Jacob Bergson -
klawisze, syntezatory
Aaron Nevezie -
audio mix, efekty
- Eklektik Orchestra "Reversed" -
Jojo Mayer -
perkusja
John Davis -
kontrabas
Ståle Storløkken -
rhodes, elektronika
Dieb13 -
gramofony, elektronika
Alfred Vogel -
perkusja
Jan Kantner -
saksofon altowy
Dominik Gawroński -
trąbka
Adam Bławicki -
saksofony
Paweł Jabłczyński -
kontrabas
Paweł Pastuszka -
kontrabas
Bond -
bas, elektronika
dźwięk -
Roli Mosimann
koncepcja -
Bond

* - gościnnie

Streszczenie libretta

Obsada

Recenzje spektaklu

Najbliższe spektakle